E46 318d mootori pöörete kõikumine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas ee46 »

Tervist.
Kirjeldan siia igaks-juhuks enda probleemi ära, ehk on tulemas abistavaid nõuandeid. ;)
Nimelt probleemiks on see, et olen tähele pannud mootori töös kahtlaseid kõikumisi pööretega. Kui mootor tööle panna, siis on veel kõik normis (~1000p külmade ilmadega). Paarikümne sekundi pärast langevad pöörded ~800p juurde ning umbes minuti pärast hakkavad pöörded "ujuma". Seda küll mitte väga jõuliselt (tahhomeetri näidik õrnalt ujub, umbes 700-800p vahel). Kui mootor on juba soojemaks läinud (ei pruugi just norm temp. olla), siis toimib kõik nii nagu peab ning tahhomeetri seier püsib paigal.
Ise olen lahti võtnud õhulugeja ja spets ainega seda ohtralt puhastanud, kuid tulemusteta. Arvuti on ka järgi olnud, mingeid vigu ei näita ning pihustid on täiesti normaalsete näitudega (arvuti on järgi olnud vaid siis, kui mootor on soe ning ujumist ei toimu).
On kellelgi mõtteid, mida veel uurida-puurida võiks? Kas arvuti võiks mingeid üllatusi näidata, kui külma mootoriga järgi panna? Naised saunas rääkisid, et seda võiks põhjustada ka rikkis eelsüüteküünlad või relee. Need on juba välja vahetatud (olid vigased) ja pööretega mingeid parandusi ei tulnud.

Tegu on siis E46 318d (M47N) 2003a 85kw.

Tänud ette ära!
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas arnis »

Lülita kliimapaneel välja. Kui jõnksutamine lõppeb, siis kõik korras.
Seda pisikest nõksutamist teeb töötav abikütte element.
Ära väga kaugele "puhastamistega" mine, tavaliselt rohkem kurja kui head.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas ee46 »

Nagu ma mainisin, tegin teema igaks-juhuks, st. enda südamerahuks, et olla kindel, et see midagi ebaloomulikku ei tähenda. Samuti üritasin vanu teemasid lapata, kuid seda õiget ei suutnud leida.
Kuid tänud arnisele mõistliku vastuse eest. Hommikul sai proovitud kliima välja lülitada ning pöörded jäid paigale.
Tundub, et probleem sai lahenduse.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas Tauri_J »

sõidad nüüd terve talve kliimapaneel väljas...tankist?

kui pöörded kõiguvad umbes 200 pöörde võrra siis el. soojendus läbi.
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas ee46 »

Mulle jäi arnise jutust arusaam, et see on normaalne nähtus, et eelsoojendus pöörde kõikuma ajab. :roll:
Kuid salongi hakkab suhteliselt kiiresti sooja puhuma, sellest võiks ju eeldada, et ei ole veel läbi omadega? Ning mingeid vigu kuskil ei näita küll.
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas jass161 »

ee46 kirjutas:Mulle jäi arnise jutust arusaam, et see on normaalne nähtus, et eelsoojendus pöörde kõikuma ajab. :roll:
Kuid salongi hakkab suhteliselt kiiresti sooja puhuma, sellest võiks ju eeldada, et ei ole veel läbi omadega? Ning mingeid vigu kuskil ei näita küll.
Normaalne kõikumine on siis, kui soojendi läbi põlenud. Ja nagu eelpool öeldi siis vastav veateade on dde salvestunud seljuhul. Ampertangidega saab 100% vastuse
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas arnis »

jass161 kirjutas:
ee46 kirjutas:Mulle jäi arnise jutust arusaam, et see on normaalne nähtus, et eelsoojendus pöörde kõikuma ajab. :roll:
Kuid salongi hakkab suhteliselt kiiresti sooja puhuma, sellest võiks ju eeldada, et ei ole veel läbi omadega? Ning mingeid vigu kuskil ei näita küll.
Normaalne kõikumine on siis, kui soojendi läbi põlenud. Ja nagu eelpool öeldi siis vastav veateade on dde salvestunud seljuhul. Ampertangidega saab 100% vastuse
Jah, töökorras soojendi ajabki pöörded kõikuma. Seda siiski ainult siis kui see ei tööta 100% ega 0% töötsükliga.
Soojendus lülitub sisse ja välja, mille tõttu geneka koormus on räigelt kõikuv, ei midagi halba selles.
Ampertangidega võiks keegi minu jutu üle kontrollida.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas ee46 »

Kui nüüd lihtsamalt ja selgelt see kõik kokku võtta, siis kas see tähendaks seda, et oletades kui ma nüüd läheksin ja ostaksin uue soojendi peale, siis kõikumine peaks teoreetiliselt lõppema? Ja samas kui ma seda ei tee (kuna asi siiski toimib ja sooja hakkab kiirelt tulema), siis ka midagi halba selles ei oleks?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas arnis »

Ei.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E46 318d mootori pöörete kõikumine

Postitus Postitas arnis »

Millise sagedusega see PWM töötab?
Näiteks istmesoojendused on 0,5Hz kanti (kui nende tsükkel
on 50% aktiivne, siis sekund sees sekund väljas). Usu või
ära usu, 530d hakkab võnkuma 20 pöörde kandis istmesoojendustest :lol:
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Vasta