E36 Katkise käsipiduriga sõitmine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
DriftKing
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 29.12.2008 17:44 39

E36 Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas DriftKing »

auto bmw e36 320 94a.
Mure selline, et olen teises Eesti otsas ja käsipidur andis otsad. nimelt kui sõidan käib kolin ja ragin. Avastasin, et ilmselt käsipidur, mis on trumli sees on kinnitist lahti tulnud ja need jupid seal lahtiselt kolisevad/kriuksuvad/poob vahele kinni. Ilmselt plekk kuhu piduriklotsid kinnitatud said roostetas läbi. Küsimus aga selline kas oleks reaalselt võimalik sellega tagasi koju ca 200km. sõita nii et jõuame punktist A punkti B, seejuures autole suuremat kahju tekitamata? Kuna pean tagasi tööle pöörduma pole võimaik autot kuskile teenindusse ka enam viia. Kas oleks mõistlik auto siia jätta ja bussiga koju minna või kannataks ilma suurema mureta siiski koju sõita? Võtaksin lahti muidu pidurisüsteemi ja saadaksin need katkised jupid ja klotsid sealt lihtsalt minema aga puuduvad vajaminevad tööriistad selle jaoks. Asun Rakvere lähedal.
Ehk keegi oskab mingit nõua anda ja ka arvamusi ootan mida oleks teie arvates mõistlik teha.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas arnis »

Tüüpiline totaalselt hävinud käsipiduri mehhanism.
Sõida koju, arvatavasti sõidad ära küll.
Kuid arvesta, et kui käsipidurit tahad saada, siis pead remondikomplekti
ostma. Uued klotsid, uued/vähekasutatud/roostevabad kettad/trumlid
Ja veendu, et ratas täiega ei pidurda (veere vabaga, kas veereb mõistlikult)?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas Kustas »

Mul oli enda E36-ga täpselt sama lugu, mingi hetk tekkis kolin, iga läbitud meetriga läks hääl hullemaks, ning hetk hiljem väga madala hoo pealt kiilus ratas üldse kinni. Mul väga valikut polnud, kutsusin tööriistad endale järgi, tegin ketta trumli sisu tühjaks (välja tuli ainult mingi arusaamatu puru) ja sain koju sõita.

Kui sõidad edasi, siis väga rahuliku hooga.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
DriftKing
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 29.12.2008 17:44 39

Re: Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas DriftKing »

v6tan homme selle katkise käsipiduriga teekonna ette. ex näis kas j6uame koju v6i jääme teele. annan teada ka siia siis,
aga tänud vastajatele.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas Riivo »

Kus rakvere ligidal?..mul Viru-Jaagupi kõrval Kehalas vanas teeäärses külakaupluse majas sõbra töökoda..kui seal lähedal oled astu läbi ja tehakse niipalju äragi et sirge seljaga koju saad
´17 4Drive
pasteet
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 06.02.2009 17:34 08
Peamine sõiduk: Accord
Asukoht: märjamaa

Re: Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas pasteet »

targem oleks kässar lahti kiskuda,mul suvel oli sama probleem,enne kui remondi aja sain,muutus liiklemine väga ebamugavaks,pea võimatuks
Kasutaja avatar
DriftKing
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 29.12.2008 17:44 39

Re: Katkise käsipiduriga sõitmine

Postitus Postitas DriftKing »

j6udsin elusalt koju ja nüüd auto ootab kanali peal paremat ilma.
ei saanud lahti kakkuda kuna polnud vastavaid tööriistu. sealt jaagupi juurest töökojast liikusin mööda l6una ajal kuid kuna asi ei tundunud k6igehullem otsustasin koduni välja vurada.....
..have a nice day!!
Vasta