e91 undamine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kalapragu
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 23.04.2014 15:38 56
Peamine sõiduk: E91 330xd
Asukoht: Tallinn

e91 undamine

Postitus Postitas kalapragu »

Küsimus.

Sõites kiirusel vahemikus 50-70 on selline undamine, mitte vali aga kuuldav, mis kaob kui sõita kiiremini või aeglasemini eelpool mainitud vahemikust.
Masin on 330xd e91 2006
Turbo hääl see ei ole, pöörates sõiduajal masinat ei suurene hääl ega ka kao, ehk see peaks välistama laagrid - vist.

Mõtteid, ideid?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e91 undamine

Postitus Postitas ttsys »

Tõstuki peale esimesel võimalusel. See on ideede visuali ja kinnituse koht. Kui plaanid siin pikalt ideid ja foorumi kütta siis võib see "idee" sinust endast juba kasvõi homme koos veereva rattaga mööda sõita. ;)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e91 undamine

Postitus Postitas arnis »

Mõni topib endale suveks alla tutikad jämedate lamellidega M-S rehvid. Igaks juhuks "idee".
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
kalapragu
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 23.04.2014 15:38 56
Peamine sõiduk: E91 330xd
Asukoht: Tallinn

Re: e91 undamine

Postitus Postitas kalapragu »

arnis kirjutas:Mõni topib endale suveks alla tutikad jämedate lamellidega M-S rehvid. Igaks juhuks "idee".
See on juba välistatud, eks otsin tõstuki ja masin yles. Kardan et võib ikkagi tagumine differ olla. Loodan et see laagrite värk on vahetatav, vähemalt eeldan!
Tamar
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 15.09.2015 20:18 45

Re: e91 undamine

Postitus Postitas Tamar »

Mul samad sümptomid (E90 320i)! Istusin täna taga ja algul arvasin ka et differ, nüüd ei saa enam aru kust kohast tuleb. Mis sul sai sellest? Mul tutikad Bridgestoned all. Neile kes ei tea, see on sellise undamise ja vilina segu. Tundub nagu differ aga...?
kalapragu
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 23.04.2014 15:38 56
Peamine sõiduk: E91 330xd
Asukoht: Tallinn

Re: e91 undamine

Postitus Postitas kalapragu »

Kui aus olla, siis arvasin, et on kummid, aga ei ole, teine jooks on all. Undamine on vahemikus 50-70 km/h, siis on aru saada. Kui hoida kiirust siis on heli ühtlane ja muutumatu. Tõsteti auto üles ja kuulati ja öeldi et differ, tagumine, aga ise ei usu eriti, ei tohiks 170 tuhhi peale differ otsi anda. (samas ei välista) Tahan auto uuesti üles tõsta ja ise kuulata ja veenduda. Huvitav on veel see et kui sarnane heli aga tumedam tuleb siis kui pidurdada, enne kui auto peatub 10kmh - 0km/h siis on selline hääl, aga tumedamalt. Ühest usa foorumist lugesin, et tal kadus see ära kui vahetas piduri kettad ja klotsid (jah, ma tean kõlab uskumatult).

Et siis järeldus.
Autoga ruttu teenindusse ja üles ja ise kuulata ja veenduda ja siis otsustada, mis saab edasi. Netis pakutakse ka diffri remondi komplekti( laagrid ja muu selline asi), mida ise ei julge soovitada ja ise kasutada.

Tamar! Vilinat mul ei ole, aga anna teada, mis kiiruse vahemikus sul on. KAs sul on ka x-drive?
jaant
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 07.05.2004 09:43 08
Asukoht: tartu

Re: e91 undamine

Postitus Postitas jaant »

e91 320d - oli sama teema, aga kiirustel 70-160 kmh. Nagu vaikne mini saekaater taga. Aeglasemalt madalam heli, mis kiirusega läks nagu natuke kõrgemaks. Eile vahetati tagarattalaagrid ja vaikus majas. Kõrvalistuja poolt tuli suurem heli , aga rohkem kulunud oli töökoja sõnul juhipoolne laager.
kalapragu
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 23.04.2014 15:38 56
Peamine sõiduk: E91 330xd
Asukoht: Tallinn

Re: e91 undamine

Postitus Postitas kalapragu »

Laager võib olla jah, parempoolne laager sai vahetatud ja ei vahet. Laagrite puhul peaks undamine suurenema kui keerata sõidu ajal. Seda muutus ei tähenda kahjuks. Ja on tõstukil kontrollitud ka kas on laagris asi või ei.
Muidugi loodan, et on pigem rattalaager kui differ....
Tamar
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 15.09.2015 20:18 45

Re: e91 undamine

Postitus Postitas Tamar »

Ei ole x-drive. Kuulma hakkan ma seda häält sellest momendist kui ma piduri lahti lasen. Linnakiirusel on kõige paremini kuulda aga seal 80-edasi käib juba mnt müra üle, siis enam ei kuule hästi. Täna lasin ühel tehnikul ka kuulata ja ta ütles et differ teeb teistsugust häält et tema panustaks laagritele aga pead ei anna sest ülesse ei tõstnud. Eile kui ma otsisin leidsin ma Eestist tagumise diffri alla 200€-se hinnaga, seega ma eriti ei närveeri.
Aga proovin ka tõstukile saada ja siis vaatan ise auto üle. Samamoodi ei muutu ka minul hääl kui kurve järsemalt võtta, mis laagri puhul peaks ju muutuma, aga vb bmw puhul see ei pea paika?
kalapragu
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 23.04.2014 15:38 56
Peamine sõiduk: E91 330xd
Asukoht: Tallinn

Re: e91 undamine

Postitus Postitas kalapragu »

Tamar! Said tõstukile??? Või targemaks??
Tamar
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 15.09.2015 20:18 45

Re: e91 undamine

Postitus Postitas Tamar »

kalapragu kirjutas:Tamar! Said tõstukile??? Või targemaks??
Jep, täna tõstukil sõites ja katsetades selgus et ongi tagumine differ mis seda häält teeb. Bmw lammutuse sõnul pidi see 2.0 bensukatel tavaline olema. Ma ei saa sellest loogikast aru aga no hea küll. Teiste mootorite kohta ma ei küsinud. Auto on 197k sõitnud, olnud 1 omanik, naisterahvas, kes kindlasti pole kunagi DCT nuppu puutunudki ja differ vajab vahetust? Ebareaalne. Muidugi pole kontrollinud kas seal õli sees on aga auto on põhja alt nagu kõhukinnisus ehk siis mitte ühtegi leket.
kalapragu
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 23.04.2014 15:38 56
Peamine sõiduk: E91 330xd
Asukoht: Tallinn

Re: e91 undamine

Postitus Postitas kalapragu »

Said ennalde siis difri? Palju sõitnud? JA enam ei unda?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e91 undamine

Postitus Postitas ttsys »

Kus ja kuidas on autot hooldatud? Kas kõik esi-taga reduktsiooni hooldused/õlivahetused korrektselt tehtud? Mootor on stock?
Bensukatega seda probleemi seostada on BS.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e91 undamine

Postitus Postitas ttsys »

Jah muidugi. ATM-le ei ole samuti. Saage ükskord aru, et ka sellel vedelal ollusel on "best before".
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e91 undamine

Postitus Postitas ttsys »

Lillelapsevabalt ütlen, et kutsuge palun endal ja oma sõpradel mõistus koju. BMW-l ei ole kasutatud mitte ühtegi vedelat ollust, mis töötab kauem kui 5 aastat või 100 000km. Saan aru, et selle mõttega on raske leppida aga palun siiski pingutage.
Tamar
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 15.09.2015 20:18 45

Re: e91 undamine

Postitus Postitas Tamar »

ttsys kirjutas:Lillelapsevabalt ütlen, et kutsuge palun endal ja oma sõpradel mõistus koju. BMW-l ei ole kasutatud mitte ühtegi vedelat ollust, mis töötab kauem kui 5 aastat või 100 000km. Saan aru, et selle mõttega on raske leppida aga palun siiski pingutage.
Minule ei pea sa siin seda monoloogi pidama et õli peab vahetama, mul on selle jaoks vastavad klasifikatsioonid, küll aga ma kahtlen United Motorsi omades. Service ajalugu näitas seda et 120k peal on vahetatud käigukasti filter ja sellega jõuülekande hooldused piirduvad ja tõesti see 320i E90 on stock seades... :lol: Diffrit ma veel leidnud ei ole, ma loll unustasin vaadata ülekande arvu, et ma homme tõstan ta uuesti ülesse ja siis saan päringud saata. sellega ma lõpetan, kõike head!
Viimati muutis Tamar, 29.09.2015 14:52 00, muudetud 1 kord kokku.
Tamar
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 15.09.2015 20:18 45

Re: e91 undamine

Postitus Postitas Tamar »

Kuno_T kirjutas:ülekandearvu on lihtsam kataloogist vaadata.
Äkki jagad näpunäiteid kuskohast täpselt jms? Ma olen Audidega "sina" peal, kahjuks ei saa sama BMW kohta öelda.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e91 undamine

Postitus Postitas arnis »

viewtopic.php?f=5&t=1671" onclick="window.open(this.href);return false;
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Vasta