330d Jahutusvedeliku vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Martin_U
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 26.03.2011 20:29 49
Peamine sõiduk: Bmw 535d '06
Asukoht: Tartumaa

330d Jahutusvedeliku vahetus

Postitus Postitas Martin_U »

Oleks vaja vahetada 2001 aasta 330d masinal täies ulatuses jahutusvedelik aga kas oskab keegi nõu anda kuidas vanat kõike kätte saada? Kuna mul veepumba vahetus tulemas siis oskab ehk keegi öelda kas voolab sealt kõik välja või peab ikka selle ploki tagumise otsa poldi lahti jebima et kõike vana kätte saada?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: 330d Jahutusvedeliku vahetus

Postitus Postitas teet82 »

Osa vedelikku jääb niikuinii sisse, vaevalt keegi hakkab salongiradikat kuivaks imema/puhkuma jne.. Seda tagumist punni pole eriti mugav keerata, piisab vast ka veepumba eemaldamisest. Kui tööd tehakse tõstukil, siis natuke saab mängida auto tagaotsa kergitades.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Martin_U
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 26.03.2011 20:29 49
Peamine sõiduk: Bmw 535d '06
Asukoht: Tartumaa

Re: 330d Jahutusvedeliku vahetus

Postitus Postitas Martin_U »

Eks siis üritan dest veega loputamise ja suruõhuga võimalikult palju kätte saada. Võtan ilmselt võimalikult palju voolikuid lahti, et saaks enamvähem kõik kätte. Ploki polt ka kindlasti lahti. Radika püüan ka eraldi läbi loputada. Ja siis uus roheline valmissegu sisse ja loodetavasti saab hea.
Kasutaja avatar
Martin_U
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 26.03.2011 20:29 49
Peamine sõiduk: Bmw 535d '06
Asukoht: Tartumaa

Re: 330d Jahutusvedeliku vahetus

Postitus Postitas Martin_U »

Destileeritud vesi on ju puhas ja ei tekita roostet. Soovitati miskit liqui moly pesuainet ennem sisse panna aga kahtlen et panen. Loputan selle sinise tosooli sealt seest välja niipalju kui tuleb ja õlijääke mis on jäänud sinna sisse mida veel kätte ei saanud peale vigase õlijahutusradika vahetust.
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: 330d Jahutusvedeliku vahetus

Postitus Postitas h.m.m »

minu autol tuli radika punnist kõik ülejäänud siis välja, kui mootori käima panin ja kergelt tuure andsid. pärast läks 7l tosooli kenasti kõik sisse.
Vasta