pedaal kriuksub

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Knockswill
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.12.2005 22:54 18

pedaal kriuksub

Postitus Postitas Knockswill »

Autoks siis e 36 ja mure selline et nii kui sidurit hakkad lahti laskma käib selline kriuks läbi nagu. Vahepeal isegi kriuksub siis kui vajutad sidurit ning lahti lastes jälle sama asi :D
Olen igasuguseid määrdeid peale lasknud sinna tahapoole ühenduskohta aga kasutegur ikka null.
Asi küll koomiline aga see kriuksumine hakkab juba närvidele käima :roll:
Ehk keegi oskab aidata :?:

Ette tänades
Will
arli
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 05.07.2005 22:21 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas arli »

Kusjuures mu omal ka vahest kiuksub siduripedaal.
Aga kui täna üritasin leida seda kiuksuvat kohta salongist (võtsin roolialt selle katte maha ja liigutasin pedaali), siis tundus, et see tuleb mul hoopis kuskilt salongist väljapoole jäävast liigendist :? Kahjuks põhjaalla vaatama ei ulatunud. Niiet äkki hoopis sealtpoolt uurida?
estex
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 05.02.2006 23:39 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas estex »

Mul kah 325 coupe kriuksuga :D
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

tundub et ka piduripedaal on kiiksuga :lol:
Knockswill
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.12.2005 22:54 18

Postitus Postitas Knockswill »

Olen ise ka selle katte rooli alt maha võtnud ja olen kindel et hääl tuleb just sealt kus siduripedaal ühildub ülejäänud vidinatega. Määre ja mingi asi pole siiamaani aidanud. Et siis ei oska keegi asjalikku inffi anda jah :roll:
Kasutaja avatar
-MDX-
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 18.11.2005 09:03 16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas -MDX- »

Jagan teiega muret. Mul nii, et mida kuumem ilm, seda hullemini kriuksub. Talv läbi on vaikus, suvi tuleb kriuksuvas autos mööda saata :D Määrida olen samuti üritanud ja ei miskit...
520 Touring
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

omalgi aegajalt sama mure, kriuks tuleb ja läheb. Olen vist õppinud sidurit viimasel ajal nii vajutama et kriuksu enam eriti pole(otse ja kiiresti). Oma masinal olen seda tähendanud just niiskemate ilmadega. Olen ka katet maha võtnud, aga täpset süüdlast tuvastanud pole, seal neid liigendeid päris mitu ja need plastikust.
Knockswill
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.12.2005 22:54 18

Postitus Postitas Knockswill »

Et siis pisike UP et ehk keegi teab asjale vastust :roll: ;) :!:
truumu

Postitus Postitas truumu »

Tundub, et see sidurikriuks antakse E36-le tasuta tehasest kaasa(koos rooli kriuksuga külmal ajal) :D
Pole viitsinud vist keegi eriti süveneda probleemi
Pealegi on vanasõna:"Pole olemas kolisevaid autosid, on lahja stereo..." :lol:
Knockswill
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.12.2005 22:54 18

Postitus Postitas Knockswill »

Stereo ei ole mitte lahja :cool:
See **** kriuksumine ületab isegi 600 W RMS Rockfordi suppari :D :D
arli
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 05.07.2005 22:21 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas arli »

Mul siiski mängib stereo õnneks selle kriuksu üle veel :D

ja kui nüüd jälgima hakkasin, siis ei kriuksu vahest, vaid ikka koguaeg.
Lihtsalt jah, muss mängib või aken lahti ja tuul kohiseb, siis summutab ära selle.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Ka mina enda E36 sidurikriuksumisega hädas.
Eriti just kuumade ilmadega. Kui jahedam ilm, kriuksumist pole.
Öösel auto jahe, hommikul sidur vaikne. Päev otsa auto päikese käes ja siis õhtul ei jõua koju sõites seda kriuksumist ära kannatada..

On keegi rohtu leidnud selle vastu? :roll:
Raigo21
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 31.10.2005 16:52 34

Postitus Postitas Raigo21 »

Olen kah tähele pannud et mida soojemaks ilmad lähevad seda suuremaks kriuksumine muutub.
Ausalt öeldes närvidele hakkab käima :D
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Mul gaasipedaal kriuksub :D
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1971
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Kunagisel E36-l ka krigises sidur teatud asendis. Mäletamist mööda sain murest lahti suure koguse WD-40 suunatud ja veidi vähem suunatud pihustamisega pedaali kinnituse suunas :) Põrand on tark enne ära katta ja lapp kõrvale võtta kui kuhugi valesti läheb.

Järgmisena hakkasid ukselukud krigisema :)
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Ohoo, 2006 aastal viimane postitus...
Ok ma jätkan, krdi siduri pedaali kriuks hakkas minu suksule ka eile külge.
Kohe lasin spray õliga pedaali kinnitus kohad üle, lootuses et täna vaikne.
Ega ikka pole küll, ja ma olen veel eriti selline inimene kes ei salli selliseid kiikse.
Tundub et pean hakkama korralikult selle lahti saamisesse süvenema.

Vb vahepeal keegi sama jamaga jännanud, hõlbustaks selle probleemi lahendamist.
Oleks väga tänulik!!
Kasutaja avatar
mystery
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 13.08.2005 02:47 02
Asukoht: EST, FIN, SWE.

Postitus Postitas mystery »

Enda autol pole küll sellist probleemi olnud, kuid on olnud kordi, kus määret lastes läheb asi hoopis hullemaks :) . Olen lasknud sellist asja nagu Clean 5000 liikuvatele osadele (uksehingede puhul suruõhuga vahed ka puhtaks).
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Ka kääksus sidur, aga mitte pedaal, vaid kääks tuli siduri enda seest.
Kuna sidur oli Valdeku sõnul üsna nigelas seisus, sai koos uue komplekti
paigaldusega ka neetud käginast lahti.
Kasutaja avatar
Ulvar
Huviline
Postitusi: 379
Liitunud: 25.10.2007 16:18 17
Asukoht: Tallinn / Kuressaare

Postitus Postitas Ulvar »

Omal eelmisel e36-l sai ka nii tehtud, et ajaleht põrandale ja keegi hoiab siduripedaali all põhjas ja siis ülesse lased WD 40 umbes/täpselt ühendusliigendile. Jääb vakka küll :)
Kasutaja avatar
McMurphy
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 17.05.2006 13:26 14
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas McMurphy »

Minu E46-l jälle piduripedaal kriuksub.
Olen uurinud nii ülevalt kui alt aga mitte kohe ei saa aru kust see kriuks küll tuleb.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Sain probleemist jagu.
Lasin rost offi igale poole pedaaliga seotud detailidele, see peenem tungib ilusti vahele.
Aga arvan et kriuks tuli selle hoova juurest mis rakendab siduri ja on kaitsud tolmu kattega (pedaali taga täpselt), lasin ka sinna vahele ja nüüd on päris vaikne.
Kasutaja avatar
marqz23
Huviline
Postitusi: 1822
Liitunud: 20.03.2007 11:47 24

Postitus Postitas marqz23 »

Mul on ka kiuksuga siduripedaal ja gaasipedaal ka aegajalt tahab rääkida... lähen proovin selle wd-40 triki järele..
Kasutaja avatar
ats87
Huviline
Postitusi: 1020
Liitunud: 11.07.2005 23:15 40
Peamine sõiduk: Subaru Forester '15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ats87 »

Kusjuures niipalju kui mul tutvusringkonnas e36, need kõik kriiksuvad. Endal kupee ka kriiksus, aga see kadus iseenesest ära mingi peale paari kuud :D
Kasutaja avatar
Ulvar
Huviline
Postitusi: 379
Liitunud: 25.10.2007 16:18 17
Asukoht: Tallinn / Kuressaare

Postitus Postitas Ulvar »

Sry, et lähen natukene teemast kõrvale, aga krigin/kägin oli eelmisel E36-l ja praegusel hakkab ka tekkima...rooli keerates. Aru mina ei saa, kuhu vastu see hõõrub ja sinna pole midagi lasta ka, sest see plastiku krigin. Aga kas on sama asja olnud kellelgi ja mis teha annab? Rool maha võtta ja midagi kuskilt tagant pingutada? Nõme on kui kuskil kulged ja rooliga ikka õrnalt mängid ja siis mingi kägin järel koguaeg :lol:
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marek555 »

Sry, et lähen natukene teemast kõrvale, aga krigin/kägin oli eelmisel E36-l ja praegusel hakkab ka tekkima...rooli keerates. Aru mina ei saa, kuhu vastu see hõõrub ja sinna pole midagi lasta ka, sest see plastiku krigin. Aga kas on sama asja olnud kellelgi ja mis teha annab? Rool maha võtta ja midagi kuskilt tagant pingutada? Nõme on kui kuskil kulged ja rooliga ikka õrnalt mängid ja siis mingi kägin järel koguaeg
Selle rooli kriuksu on täiest võimalik ise eemaldada, hea õpetus siin:http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ing+squeak
Endal kriuksub ka rool aga kuna seda juhtub külmemate ilmadega ja suhteliselt harva, ei ole viitsinud sellega jamada.


Enda E36t vaevab samuti see siduripedaali kriuks. Seda nii alla vajutades kui ka üles lastes. Õnneks on seda kuulda ainult siis kui aken all või uks lahti :lol: . Tundub nagu seda teeks seal mingi vedru (täpselt selline vedru kägina hääl kostub). Aga ainukesed vedrud paistavad olevad salongis. Või on seal siduri juures kuskil ka veel mingid vedrud?
tryku
Huviline
Postitusi: 575
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: pedaal kriuksub

Postitus Postitas tryku »

Vana teema küll, aga hakkasin enda masinal sama muret lahkama. Pedaal ise kinnitub ühe telje külge ning siduri pumbaga on ühendatud sõrmega. Võtsin siduripedaali küljest ning määrisin mõlema pesad ilusti ära. Panin kokku ning kõik on täpselt samasugune, kuigi pedaali liigendid on määritud. Katsetamise jaoks eemaldasin lisaks veel tagastusvedru, see samuti midagi ei muutnud. Kas võivad siduripump või silinder häält teha?

Edit: Mõtlesin sellise variandi peale, et äkki need plastikust puksid on kulunud ning vajutamisel pedaal ei liigu päris sirgelt ning tekitab kõrvalist heli näiteks pumba hooval. Välismaa foorumeid uurides tundub nende pukside vahetus üsna levinud olema.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
Kasutaja avatar
k2ska
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 01.09.2011 20:49 34
Peamine sõiduk: E91 330d
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: pedaal kriuksub

Postitus Postitas k2ska »

Mul kriuksub ka siduripedaal. Algul arvasin samuti et pedaal kriuksub aga siis tegin juhuslikult avastuse kui mul juhiuks oli lahti ja muljusin pedaali siis tuli rohkem nagu väljast seda kriuksu. Võib täitsa võimalik olla et korv krigiseb niimoodi. Tunne on küll seda moodi. Ühel Mitsubishi Space Staril vahetasin terve siduri samasuguse kriuksu pärast ära. Ma pole veel täielikult süvenenud enda siduri kriuksumisse aga lähiajal uurin välja. Kõigepealt peaks sillad korda saama :)
Elupõline bensumees hakkas traktoristiks ---- E91 330d
Audi on mu töö, BMW on mu elustiil!
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: pedaal kriuksub

Postitus Postitas redline »

Ei tee korv mingit kriuksu. Mul compactil, coupel ja sedaanil kõigil sellise sooja ilmaga kriuksuva, millel ühel on ka tutikas sidurikomplekt sees ;)

Ei ole viitsinud seda otsida ka, ei häiri väga. Aga kes veale lahenduse leiab, võib ikka kirjutada, jääb endal avastamisrõõm ära :)
56792145
Vasta