325tds jõud kadus ära.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Tere, mul väike probleem kaelas. Ühel vihmasel ilma detsembri kuus sõitsin autoga rehvi vahetusse, tee peal tabas mind väike loiguke millest ma sõitsin 20 km/h üle kuid tegu oligi väikse loiguga. Moment peale seda tundsin et auto ei liigu , nagu oleks lihtsalt 50% jõust kadunud.

Hakkasin asja ise lahkama , tegin kapoti lahti ja olen vahetanud ja teinud järgnevaid asju.
Käisin andurid üle , avastasin õhulugeja pistik lahti ja veidi katkine, panin tagasi.Etteande pumba vaatasin üle puhastasin . Karterituulutus koos kkk-ga , vaakumitele ja ülevooludele uued torud, korras pihtustid. Kürgsurvepumbal vahetasin ka mingi jumala mm-is kohapeal solenoidi ära et näha kas rauapuru täis aga ei old.Kompresiooni mõõtsin ka ära kui 5 silndrit 20-24 vahel peale ühe silindri mis pani 32 , seda ei osanud ka kuidagi välja möelda et mis seda põhjustab. Map- andurit vahetasin ümber ikka ei midagi. Nagu limp mode oleks peal . Turbo ka korras ja puhub ilusti , diagnostist vaatasin järgi.

Diagnost näitas näitas ka et mingi kala õhulugejaga , väärtused olid koguaeg paigal ja ei muutunud isegi proovidest teist õhulugejat järgi . Eeldasime siis et ehk diagnosti tarkvara piix ja ei saa ikka nii autole ligi nagu peab. Siis vaatasime ka kütte koguse üle, imelik oli et kohapeal käies pendeldab 5(mg/s ehk oli?) ja 6 mg/s vahel.

Minul mõistus otsas, auto oli täitsa krips kraps ja liigus väga hästi , külm käivitus ideaalne , kuid vahel óli soe käivitus halb vahel jälle paugu

minul mõistus otsas.
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas h.m.m »

Mõõda juhtpihusti takistust.
Võta see voolik ära mis kollektorist map anduri läheb ja puhu see läbi, siis veendu kas kollektori august õhk läbi käib ja kas map andur pasane pole. Kunagi oli ühel see voolik umbes aga seda juhtub kah ainult siis kui see lahti peaks olema. :roll:

Musta suitsu viskab ?
Rõhukell oleks kah asjakohane, sest et see mootor töötabki phmt ainult turbo pealt ja kui on rõhuleke või turbo õhtul siis ta ongi selline. (Muideks mul kodus vedeleb üks turbo sellise kolmese pealt, kui läbi peaks olema siis tead kus uue saab)
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Kirjelda täpsemalt kuidas seda mööta saab .
Kolle küljest tulev mapi volla on uus pandud ja proovisin ka teist mappi , tulemust null.
'Musta viskab vähe .
Rõhukella pole tarvis old , arvutiga mapile ligi minnes nägin ära et puhus ilusti 1,1 barri ja see tuli 2100 pealt järgi seega turbo korras . Autol on tunda et föön tuleb taha aga ikkagi jõud maas.
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas h.m.m »

Sealt juhtme otsast testriga saab mõõta, pidi jääma 80-100 ohmi vahemiku.
Õhulugeja juhtmed ? Kui ûhendust sellega ei saa siis ongi väärtused koguaeg üks ja sama.
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Ühendasin õhulugeja pistiku töötava mootoriga tagant -ära , läks paremini pöördesse kuid siis suri välja ja käima ei läinud. Proovisin teist õhulugejat kah , kahjuks küll gm kirjadega ehk opeli tsi pealt kuid asi idendente, sellega ka läks käima läks hästi pöörde kuid suri välja...
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Vedasin uue massi mootorile ja auto korras ! win !
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Saaga jätkub , kuna spido ja muud seonduvat pold küljes , siis tundus et auto korras , tõesti , paremaks läks , ja märgatavalt aga ikka kuidagi uimane , evryga läheb nii edasi nagu peaks olema ilma evryta kui keegi mõistab , kuid ilma evryta uimps....
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Kirjutan mõned asjad mis tehtud

Vahetatud kõik vaakum voolikud ja vaakumiga seoses andurid
3 õhulugejat proovinud
pihustid, ülevoolud, kütte torustiku, Pumbal soe ja külm väga hea.
karterituulutus puhtaks
Egr kinni
Mootori rõhud üle mõõdetud, üldjoontes 22 kuid 5 silinder miski pärast 30 ? ( ehk oskab keegi lahti seletada?)
Tutikas õhufilter , küttefilter
Diagnostiga proovinud ka , delphi, autocom , bosch kts, inpa kuid kõik midagi ei näidanud. Sai ka väärtusi jälgitud kuid nendest midagi takistavat ei märganud , kuid kahtlus tekitas 4-6 mgs kütte koguse kõikumine tühipöördel. Üks anomaalia oli ka , nimelt unknown fault code näol , igal seadmel oli üks sama unknown fault code.

Rohkem meelde ei tule kuid töötunde maetud kindlasti oma 60-ne mõistades ja asju üle vaadates.
Kummaline on see et ma vahepeal sain käima auto , ajusi vahetades ( alu sl kollektoriga ajuga, mis oli chipitud) selle ajuga sõitis auto väga hästi ja liikus kuid suri välja kuna küttesüsteemis tekkis õhk. Aju tagasi vahetades läks korda asi . Ent pikka pidu pold kuna otsustasin manual boost controlleri vahele panna ja selle töökäigus kadus jälle jõud autol ära. Ainuke asi elektrisüsteemi näol mille lahti ühendasin oli MAF, kas sellest tingitud ?
Manual boost controlleri paigaldamisest nüüd 5 päeva möödas, täna hommikul tööle minnes hakkas auto edasi käima , seda siis nii kaua kuni jõudsin 3 km ära sõita ja jõud kadus ära.

Kui keegi mõistab midagi ja tahab midagi välja pakkuda siis olen tere tulnud , tuttavad kõik läbi lõhki uuritud ja endal ka mõistus otsas.
Antud autost nii palju et 96 aasta manu kastiga 2,5tds. Mootor 420k km maha sõitnud . Soe külm käivitus hea nagu eelnevalt mainitud. Autol tehniliselt vead nii palju et külmalt hooratas loobib ja visko jääb edasi käimaa natukeseks kui auto välja suretada.
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Tarmo_N »

tds i kõige õrnem osa ongi 5 silinder mis kipub üle kuumenema ja ära sulama kui õhu liikumine kollektoris raskendatud sinna kogunenud tahma ja õli tõttu.ka ummistunud egr teeb kurja.arvan et su 5 hakkab varsti üles ütlema kui midagi ette ei võta kiiremas korras.ise arvan et porilombist läbi sõites võis vesi minna pumba pistikusse.see keeratav pistik kollektori all.klemmid peavad puhtad olema ja pistik lukku keeratud.moto enda vibra ja plassmassi vananemise tõttu kipub lukustus järgi andma ja pistik hakkab vigurdama.läheb kehvalt käima,tühikäik kehva,jõu puudus jne.
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Täna hommikul oli jõud 300 m olemas ja jälle jõud kadunud.
Kahtlustan temp andurit.
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Pistikud mis on elu tähtsad , ehk ksp omad , mapi, õhulugeja jne pistikud kõik 2x contact cleaneriga üle käidud ja üle vaadatud , plus kus vähegi oksüdatsiooni leidus sai ilusti puhtaks nokitud.
Map andurid ja muud vaakumid sai kõik välja vahetatud ja endiselt kõik sama .

Temp anduris ka viga pole , sai lahti ühendatud( andur mis on suhtleb ECU-ga) ja endiselt ei miskit.

Läheneks asjale siis nii, kuna mu autol on ka mõned muud vead ka küljes kas siis need ka saavad seda mõjutada ?
Näiteks külmalt loopiv kahemassiline hooratas või peale mootori välja suretamist 30 sekk ringi käiv visco ( selles sügavalt kahtlen) ?

Eelnevalt mainitud juhtpihusti voolud jäid mul möötmata aga kas juhtpihusti saaks sellist jama korraldada, et ükshetk töötab ja teine hetk enam ei taha ? Pihusteid vahetades sai hoolikalt vaadatud , et juhtmed viga ei saaks .

Olen avatud igasugustele ideedele ja mõtteteradele kuna probleem on häiriv kuna auto igapäev sõidus.
Kõiki asju mis ma teinud olen pole vast kirja pannud kuna tehtud ja testitud on palju ja mõistus on otsa saamas ent samas juba ongi.

Inimesele kes tahab ja on nõus tulema aitama mu probleemi lahendada, see saab vastavalt tasustatud ja inimene kes mulle siin suudab oma idee välja käia mis viib auto korda saamiseni saadan postiga õlut !! :mrgreen:

Kui kellelgi jäi silme vahele siis 96 aasta plastik kollega tds MAF-iga.

Päikest !
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

Vahetasin juhtpihusti ära ent sellest miskit ei muutunud.
Tziim
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 29.06.2014 22:36 15
Peamine sõiduk: BMW 525TDS e34

325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Tziim »

Endal oli E34 tds, viga oli sarnane, enamus ajast oli jõud kadunud ja kui masinal ikka eriti **** tuju oli siis hakkas tühikäik ära kaduma. Käivitamisega probleeme polnud kunagi. Lahendus polnud just kõige rõõmustavam. Ühesõnaga läks kõrgsurve pump taastamisse, pumba aju vigane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tziim
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 29.06.2014 22:36 15
Peamine sõiduk: BMW 525TDS e34

325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Tziim »

See aeg kui tühikäik jukerdama hakkas siis oli ka probleeme käivitamisega, häda vaevu töötas gaasi põhjas hoides.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

olen ka ise aju kahtlustanud ent samas see ei seleta seda ära miks külmamootoriga edasi käib ja kui soojaks lkäheb siis kaob jõud ära .

Jama ka selles et mul on immota aju mida raske leida . Autol tühikäik ja käivitamisega mingied probleeme pole , käib nagu kellavärk ja pole 7 kuu jooksul mingit jama olnud nendega.

Täna ühendasin temp anduri tagant ära ( temp andur mis loeb ajule infot ) ja hommikul vaatan kaua jõud alles on.

kellelgi kel on aju mapi lugemis võimalus ja logi välja võtmis võimalus andku teada , sooviks uurida mis toimub autol ajus külma mootoriga ja mis juhtub kui soojaks läheb .

Siiamaani tänan kõiki soovituste ja tarkuse terade eest kuna need pole lastud raisku.

Pumbaga see lugu et ma pumbal vaatasin ja vahetasin selle solenoidi ära mis täpselt pihusti torude all on , seal metalli puru polnud ega midagi ja vahetusest polnud tolkugi kasu.

Tervitades Mihkel !
Donkey_mike
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 22.07.2012 21:03 54

Re: 325tds jõud kadus ära.

Postitus Postitas Donkey_mike »

kellelgi pole ideid ? kellel logi lugemis võimalus andku teada ! ostaksin teilt teenust.
Vasta