Vedrude vahetus.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
prigo
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 17.05.2006 17:29 51

Vedrude vahetus.

Postitus Postitas prigo »

Tervist!
Oleks soov panna E36 318i alla punased madaldusvedrud.Hetkel on kõik stock.
Tagumiste vedrude vahetusest saan ma aru, aga esimesed?
Kas on neid raske vahetada?Peale seda peab ka esisilda reguleerima?
Aitähh!
E36 M50B20 91a.
Kasutaja avatar
poleaimugi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 27.09.2005 16:29 00
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas poleaimugi »

enda autole (320 e36) panin ette ise sinised madaldusvedrud ja ka uued amordid. Vahetus eriti raske pole.
Et tööd lihtsmaks muuta siis osta või laena vedrude kokkutõmbamse klambrid ning kui õigesti mäletan siis vajad 18 padrunit ka. Ja pärast vahetust silda ma ei reguleerinud, püsib sama ilusti teel nagu varem ja kummi ka ei söö :)
Ja ütleme nii, et kui esiotsa autol madalaks sain, siis auto välimus muutus palju palju palju paremaks :P
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

poleaimugi kirjutas:osta või laena vedrude kokkutõmbamse klambrid
et siis ilma nendeta sa tegelikult mitte midagi ei saagi teha. Silda reg. vaja ei ole. Rasket ei ole midagi kui just elevant k2ppade peale istunud ei ole.
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Ma olen kunagi E30-l esiamorte vahetanud ilma nende klambriteta :D ja edukalt . Aga enam nii ei viitsiks jamada.
Kasutaja avatar
testivoitja
Huviline
Postitusi: 2073
Liitunud: 30.11.2005 20:35 24
Peamine sõiduk: BMW X5 E53
Asukoht: Helsinki

Postitus Postitas testivoitja »

ka mina vahetasin e30 ilma tõmmitsateta.madaldus vedru läks nagu ilusti vahele,kuna mulle tundus et oli lühem nagu. :?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

tõmmitsat ei pea olem ilmtingimatta. verdu kokku surumiseks kõlbavad suvalised rasked asjad mis käepärast on. MB Vito buss, 250kg raskune eur alus jms. :D Surud vedru kokku ja siis koorma rihmadega seod kinni. Ise vahetasin just hiljuti nii ja saab tehtud edukalt.
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

:Dvaadake et te isetehtud tõmmitsatega omale viga ei tee...mis saab siis kui vedru pingest vabaneb!!!
Kasutaja avatar
Marko28
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 04.05.2006 22:51 12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

vedrude vahetus e36

Postitus Postitas Marko28 »

Endal vahetasin ära amordid ja esivedrud, alguses plaanisin teha nii, et mutrid pealt täitsa ja alt poollahti(mitte päris välja), auto ots tungrauaga üles, amort vajub alla vedruga jne enne muidugi ratas maha,
tagasipanek oleks läinud edukalt kui poleks pidanud ülemisi taldrikuid panema ja uusi tugilaagreid sest vanad tugid ei läinud madaldusvedrudega kokku. Enne oli ilma taldrikuteta ja oleks läinud lupsti sisse kui keegi autoraskuse peale laseb ja sina suunad asja.
Taldrikutega ei soovita jamada kuna ise ei saanud jagu. sest seal vahel igasugu seibid jne
Madaldusvedru ülemineots ei sobi tavaliselt tavatugilaagriga kokku ja tuleb äravahetada, seega uuri ennem järele!
Tavaliselt keegi sulle nõu ei oska anda või kui annab siis valesti, pead ise asjas veenduma muidu jooksed end lolliks.
kaks 16 ja kaks 18 võtit sul vaja.
Tasub töö ise ära teha siis ostetud võtmed jäävad endale jne jõudu
Lennart Meri: Olukord on ****, kuid see on meie tuleviku väetis
Kasutaja avatar
prigo
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 17.05.2006 17:29 51

Postitus Postitas prigo »

Vb nädalvahetusel hakkan tegutsema, kuid mõistus kisub selle poole,et esmaspäeval teha koos mõne targema vennaga. :?
Et siis midagi on veel seal vahetada vaja et madaldusvedrud panna?
E36 M50B20 91a.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

mitte tingimatta aga võib vajadus tekkida uute läbilöögi pukside, amordipadjade, tolmukaitsete ja veel mõne vidina järgi juhuks kui vanad on ikka väga läbi ei ole ju mõtet neid tagasi panna uute vedrudega.

tagumised:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=45

ja esimesed:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=31&fg=10
Vasta