E36 esikõlarid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

E36 esikõlarid

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Oleks soov omal esikõlarid välja vahetada, kuna need on üpris lahjad. Käisin uurisin ka korra noortehnikust, et kas neil on selliseid kõlareid (mis sobiks) seal kohapeal, tuleb välja, et mu kõlaritel on mingisugune kondensaator veel lisaks ja see peaks ka uutel kõlaritel olema.
Mul on küll autol välja vahetatud makk, kuid ma ei tea päris täpselt, mis seal tehtud on ja mis sobida võiks. Ehk on siin keegi, kes oskab aidata või juhatada, kust võiks abi leida sellel teemal.

Pildid kõlarist: https://1drv.ms/f/s!Aj4dAk2_pTHLlIo6SvJVF_8gCX5hAg" onclick="window.open(this.href);return false;
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: E36 esikõlarid

Postitus Postitas porku »

See kondekas küll nüüd seal mingi määraja ei tohiks olla, kui ma nüüd ei eksi siis ukse sees on e36-el lihtsalt tweterid (kõrgsagedus kõlarid) ja jalgade juures on tavalises mõõdus kõlarid. kui juhtmed tulevad otse maki tagant siis ei saa mina küll aru miks mingi kondekas seal vahel olema peaks..
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E36 esikõlarid

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

Lisasin ühe pildi juurde, kus on näha siis ukse polstri sees olevat kõlarit ja siis see, mis seal akna juures on, kas mitte see ei ole kõrgsagedus kõlar või mingi vidin?

Ma pole omal jalgade juures küll ühtegi võimaliku kohta näinud, kus mul seal võiks kõlar olla, võimalus on, et mul polegi seal, või ma otsin valest kohast :D
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 792
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: E36 esikõlarid

Postitus Postitas illukas316 »

See kondekas on kõrgpääsufilter, et see kõlar mängiks ainult kõrgemaid sagedusi.

Vajalik on ta selleks, et see kõlar ei suuda madalaid sagedusi kuuldavalt esitada ja kui talle madalat otsa sisse sööta, võib ta mähis lihtsalt ära küpseda.

Madala otsa jaoks on E36'l kõlarid ees all jalgade juures. Seal kondekaid ei kasutata.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: E36 esikõlarid

Postitus Postitas porku »

illukas316 kirjutas:See kondekas on kõrgpääsufilter, et see kõlar mängiks ainult kõrgemaid sagedusi.
...
Madala otsa jaoks on E36'l kõlarid ees all jalgade juures. Seal kondekaid ei kasutata.
Jällegi oma loogika aga jah..
1. kui osta Tweater siis see ei suudagi mitte midagi muud mängida, viisakas oleks muidugi vahele panna Filter maki ja kõlari vahele.
2. jah madalalt / kesksageduselt mängimiseks on E36-el jalgade juures kõlarid, juhi jalgade juures on nt kohe kapoti avamis kangi juures, kogu see plastik tuleb maha võtta, et ligi pääseda, samamoodi ka siis kõrval istuja juures.
TaurusDinosaurus
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 09.10.2014 16:09 12
Peamine sõiduk: E91 330D

Re: E36 esikõlarid

Postitus Postitas TaurusDinosaurus »

porku kirjutas:Jällegi oma loogika aga jah..
1. kui osta Tweater siis see ei suudagi mitte midagi muud mängida, viisakas oleks muidugi vahele panna Filter maki ja kõlari vahele.
2. jah madalalt / kesksageduselt mängimiseks on E36-el jalgade juures kõlarid, juhi jalgade juures on nt kohe kapoti avamis kangi juures, kogu see plastik tuleb maha võtta, et ligi pääseda, samamoodi ka siis kõrval istuja juures.
Mhm, leidsin need üles, mis juhi jalgade juures on, peab vaatama, kuidas siis nendega saab, aga tänud selle info eest!
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 792
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: E36 esikõlarid

Postitus Postitas illukas316 »

porku kirjutas: 1. kui osta Tweater siis see ei suudagi mitte midagi muud mängida, viisakas oleks muidugi vahele panna Filter maki ja kõlari vahele.
Kuuldavat häält ta ei tee aga madala sagedusega signaali laseb ta poolist läbi ikkagi sama eduliselt. Paraku on pool temal nõnna peenest traadist, et võib lihtsalt ära küpseda. Selleks need filtrid seal vahel on.
Vasta