bmw E91 kojamehed.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
inside
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 26.04.2016 20:32 13
Peamine sõiduk: e91
Asukoht: Järvamaa

bmw E91 kojamehed.

Postitus Postitas inside »

Tere! mismoodi saab E91 kojameeste intervalli sõiduaeg toimima? Praegu nii et kohapeal seistes intervall toimib aga sõitma hakkates pühivad kojamehed kiiresti.
jaant
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 07.05.2004 09:43 08
Asukoht: tartu

Re: bmw E91 kojamehed.

Postitus Postitas jaant »

Kirjelduse järgi on sul kojamehe lüliti esimese kiiruse asendis. Intervall käib kojamehe kangi otsas olevast väiksest lülitist, mida tuleb suruda roolisamba poole. Samamoodi käib ka intervall välja.
inside
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 26.04.2016 20:32 13
Peamine sõiduk: e91
Asukoht: Järvamaa

Re: bmw E91 kojamehed.

Postitus Postitas inside »

Jah kohapeal seistes töötava mootoriga ja lüliti kang on esimeses asendis töötavad kojamehed viivitusega, aga kui sõitma hakkad siis automaatsel hakkavad kojamehed kiiresti liikuma :roll:Kas siis sõites see tavaline intervall ei töötagi? ja et intervall toimiks sõites pean aktiveerima vihmasensori? :D
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: bmw E91 kojamehed.

Postitus Postitas ttsys »

Jah.
inside kirjutas:...et intervall toimiks sõites pean aktiveerima vihmasensori? :D
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Ranno »

Kui su autol on vihmasensor, siis intervalli varianti ei ole. Esimene aste toimib kohapeal seistes intervalliga, liikudes koguaeg.

Miks peaks üldse intervalli tahtma kui autol on vihmasensor? Ma ainult seda kasutangi. Kui auto ostsin siis ta küll ei toiminud nii nagu peaks, aga peale väikest resetti/kalibreerimist (ei mäleta mis selle täpne nimetus oli) toimib ideaalselt.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re:

Postitus Postitas Razta »

Ranno kirjutas:Kui su autol on vihmasensor, siis intervalli varianti ei ole. Esimene aste toimib kohapeal seistes intervalliga, liikudes koguaeg.

Miks peaks üldse intervalli tahtma kui autol on vihmasensor? Ma ainult seda kasutangi. Kui auto ostsin siis ta küll ei toiminud nii nagu peaks, aga peale väikest resetti/kalibreerimist (ei mäleta mis selle täpne nimetus oli) toimib ideaalselt.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Kuidas see reset/kalibreerimine välja näeb?
Kuskilt lugesin, et kalibreerib ennast ise 10x pühkimise järel.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Ranno »

Kui ma hästi mäletan, siis tegin INPA'ga. See oli üsna ammu, seega täpselt ei mäleta, aga võin järgi vaadata kui sellest kasu on? Sul INPA ja juhe olemas?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: bmw E91 kojamehed.

Postitus Postitas ttsys »

Kui klaas vahetatud ning vihma- ja niiskuseandur mõlemad vahetatud siis on vaja initsialiseerida. Kui andurid jäeti vahetamata siis need ei peagi enam korralikult töötama ning nende initsialiseerimisest on reeglina 0 kasu. Kui otseselt vearegistris anduri/andurite surma ei ole konstateerinud siis võib muidugi init katsetada aga üldiselt mingit põrutavalt head tulemust sellest mitte eeldada. Uued andurid on vaja ja siis init. Kalibreerida pole seal paraku midagi.
INPA-ga saab initsialiseeringu teha või siis ISTA/D, millega veelgi mugavam/hõlpsam.
https://www.youtube.com/watch?v=pEjusCYawEY
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Ranno »

Võimalik et nupu nimi oli init, nagu ma kirjutasin, ma ei mäleta mis selle nimi oli. Mul ei olnud midagi vahetatud, aga INPA's midagi näppisin ja peale seda töötab väga vingelt juba üle aasta.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Vasta