E46 330d suurel kiirusel sädemed lendasid summutist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Krissu1988
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 12.10.2016 11:45 09
Peamine sõiduk: BMW 330d 150kw 05.a

E46 330d suurel kiirusel sädemed lendasid summutist

Postitus Postitas Krissu1988 »

Tere!

Olen nii siin foorumis kui ka üldse Bmw automargi kasutajana suht "tutikas". Seega palun ärge täitsa näkku lööge, kui oma küsimuse valesti sõnastan või siin valesse teemasse postitan. :)
Eile õhtul tuli tahtmine poiss-sõbra 330d-ga maanteel sõites see korraks tühjaks vajutada. Alguses oli kõik vägev ja minek oodatust palju rajum. Mingil hetkel (kiirus oli juba 210+ km/h) lõi aga summutist paarisekundiliste vehedega kolm-neli korda sädemepahvakaid välja. Võtsin jala gaasipedaalilt ja lasin kiirusel omasoodu langeda. Koju tagasisõites kasutasin asulasiseseid teid ja kiirust kuni 60km/h, et auto väljalaset jahutada. Endamisi olen jõudnud arvamusele, et auto katalüsaator lõpetas oma elutee või siis oli summutisse kogunenud tahm see, mis süttis. Olgu niipalju veel öeldud, et auto on chipitud, vist umbes 210kw-ni ning viimasel nädalal olen täheldanud kiirendamisel ka natuke musta suitsu summutist. Varem seda ei märganud.
Küsimus: mis siis juhtus ja kuhu võiks Tartu linnas selle autoga kontrolli ning vajadusel remonti pöörduda, ilma et end vaeseks maksta või vastu pükse saada? :roll:
Kohukee
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 09.07.2015 20:26 18
Peamine sõiduk: BMW 320D

Re: E46 330d suurel kiirusel sädemed lendasid summutist

Postitus Postitas Kohukee »

Diislil väga palju variante pole, miks sealt leeke lendama peaks, eeldatavasti oli see siiski katalüsaator, mille sa ära põletasid. Kuna Eestis ei kontrollita ülevaatusel peale tahma eriliselt midagi diisli puhul, siis sul katalüsaatorit tegelikkuses ka vaja ei lähe. Seega pole vast hullu.
voss123
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.10.2015 16:59 01
Peamine sõiduk: E46

Re: E46 330d suurel kiirusel sädemed lendasid summutist

Postitus Postitas voss123 »

tubli tüdruk, sõida 210+ ja siis veel aega vaadata mis summutist välja tuleb (Y) viis pluss
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: E46 330d suurel kiirusel sädemed lendasid summutist

Postitus Postitas Renku »

Ära kihuta!!! :)
=||= 0000
Vasta