e46 M3 peeglid (parempoolse rooliga autolt)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ErkiPyss
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 17.03.2016 17:50 07
Peamine sõiduk: BMW e46 325ti 02

e46 M3 peeglid (parempoolse rooliga autolt)

Postitus Postitas ErkiPyss »

On keegi paigaldanud oma masinale inglase (parmepoolse rooliga masina) originaal e46 M3 peeglid ning saanud paika vasakpoolse rooliga masinale sobivad peeglite nurgad.

Enda e46 facelift kupeele sai M3 peeglid (originaalid) muretsetud, taastatud-värvitud, kuid oma teadmatusest olid muretsetud peeglid inglase (parmepoolse rooliga masina pealt) ning peeglite nurkasid ei saa reguleerides sellisteks nagu ideaalis sooviks.

Tean, et vasak- ja parempoolse rooliga masinate peeglite nurgad ongi erinevad ning regulleerides neid paika ei saagi. M3 peeglite puhul on plussiks aga see, et peegli kõik jubid saab lõhkumata lahti võtta erinevalt tavalistest kupee peeglitest.

Kuna minu M3 peeglid on manuaalsed, st ei ole elektriliselt klapitavad ning endale tundub, et vasak ja parempoolse rooliga masina M3 peeglite vaatenurgad määrab peeglite sees olev vedruga klappimismehhanism, tundub, et selle asendamisel/ümbervahetamisel saaks vaatenurgad paika.

Siinkohal ka küsimus: äkki keegi sama tee läbi käinud ja vb mõne klappimismehhanismi komponendi vahetuse läbi peeglite vaatenurgad sobivateks saanud?

Kui jah, siis tõenäoliselt saaks niimõnigi sama murega autoomanik oma murest priiks ja silmavaate sobivaks.

Kõik nõuanded, eriti enda kogemused ning soovitused on teretulnud!

Erki.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e46 M3 peeglid (parempoolse rooliga autolt)

Postitus Postitas Alari. »

Küll e46 kommenteerida ei oska,kuid e38sal niisama nurka muuta ei saa.
Sai hangitud teisede õigepoole rooliga peelgi jalad ja kogusüsteem sinna ringilapatud.
ErkiPyss
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 17.03.2016 17:50 07
Peamine sõiduk: BMW e46 325ti 02

Re: e46 M3 peeglid (parempoolse rooliga autolt)

Postitus Postitas ErkiPyss »

Pakun, et ega neid jalgu siin naljalt ei liigu, eriti vasakpoolse rooliga masinate omi.

Ise pakun, et nende peeglite puhul pole asi peegli jalgades (peegel koosneb alumiiniumist kandadest, mis kinnituvad ukse külge. Eraldi on peegli kannal eemaldatav kinnitusplaat, kuhu fikseeritakse peegli kokkuvoltimise mehhanism, millele omakorda peegli väline korpus, peegli korpuse sisene reguleerimismootori alusplaat ja sellele omakorda peegliklaas, kogu kompoti vahelt on veetud juhtmestik).

Kuna minu peeglid ei ole elektriliselt kokkuklapitavad, st see kokkuvoltimise mehhanism on mehhaanilise vedruga, tundub, et selles kokkuvoltimise mehhanismis kogu iva, mis määrab peegli korpuse ja klaasi vaatenurgad.

Link M3 peegli manuaal - elektriline muutmisest : http://www.m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=410766" onclick="window.open(this.href);return false; . Lingil näha peegli ehitus ja selle sisemised osad lahtivõetuna, muidu keeruline seletada.

Minu küsimus pigem oli enne suuremat taaskordset lammutamist, kas keegi on saanud nurgad paika, tõstes ümber näiteks parempoolse ja vasakpoolse kokkuvoltimise mehhanismi vedruga detailid, või käinud läbi analoogse tee nagu ülalisatud lingil?

Tundub siiski, et tuleb ise uuesti lammutada ja proovida ega ennem targemaks saa, netist otsides igastahes peeglite vaatenurkade muutmise teemasid ei leidnud.
Kasutaja avatar
G2rry
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 12.06.2010 16:10 12
Peamine sõiduk: BMW F36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: e46 M3 peeglid (parempoolse rooliga autolt)

Postitus Postitas G2rry »

Pole küll m3 peeglid mul, kuid lugu selline.

Enda kupeel, murdsin lolli peaga vasaku peegli pooleks. Panin külge inglase pealt saadud peegli ning nägin ainult auto külge, kuigi mootor oli täiesti põhja lastud. Mure lahendas see, et panin nö "normaalse"peegliklaasi, mis oli orginaal peegli küljes ning kõik toimib nagu peab ja nähtavus on hea. Olen päris pikk, seega mul on peegel suht vasakule põhja lastud, et näeks mis toimub. Ehk aitab ka m3 puhul ainult klaasi vahetamine? :roll:
Vasta