E91 tagakolks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
bmwster
Huviline
Postitusi: 502
Liitunud: 01.05.2013 09:13 41

E91 tagakolks

Postitus Postitas bmwster »

Üritan siia oma mure lahti seletada. Oman autot E91 universaal M-pakett koos M-vedrustusega. Ossin auto 1.5 aastat tagasi suvel ja vahetasin suht kohe taguamordid ära kuna olid väsinud. Uued sachi amordid all ja kõik hea. Tuli siis talv ja kui väljas miinusesse läks hakkasid amordid kolksuma, mida suurem miinus seda hullemaks läks. (Uued amordid). Esialgu tundus, et ainult üks teeb kolksu ja läksin lõpuks poodi ossin ühe uue ja vahetasin ära. Kolks kadus sealtpoolt ja siis alles kuulsin, et tegelikult teine amort kolksub ka. Sõitsin siis talve ära ja tulid kevad-suvi hea vaikne. Nüüd see talv kui tuli miinus kolisesid mis jube iga lohu ja augu peale. Läksin nüüd paar nädalat tagasi poodi ossin tutikad monroe amordid ja vahetasin ära ja vaikus majas see oli tõsine puhkus kõrvadele. Nüüd siin miinusega meil hommikul (-6) tunnen, et madalamatest kaevuluukidest üle sõites teeb ikka nagu mingit siukest pehmet kolksu ja seda nii mõlema tagumise rattaga. Päeva peale kui ilm soemaks läheb siis nagu kaoks see ära. Käisin ka ÜV punktis tagasilda logistamas ja öeldi et kõik oleks nagu korras, kahtlased tundusid ainult õõtsapuksid olevat (pole kindel kas oli õõtsa, neid vardaid puksidega on seal palju) aga öeldi, et need ei tohiks kaevuluukidest üle sõites kolksu teha. Öeldi, et viska pagass asjadest tühjaks :D . Aga selles ei ole/old asi.

Niipalju kui neid taguamorte vahetanud olen, on pandud ka uued ülemised puksi/padjad igakord ja amordi alumised pesad mis silla küljes said ka esimesel korral uued pandud.

Samuti olen tolmukatted uued pannud. - AGA NENDEGA ON SIUKE KEISS, ET M-PAKETI OMASID POLD SELLEL HETKEL POES JA ÖELDI, ET PANE TAVAVEDRUSTUSE OMAD ET EI TOHIKS VAHET OLLA KUI AINULT PIKEM TOLMUKATTE. Hakkasin ise mõtlema, et tolmukattel on see kollane pehmendus ka sees kui see nüüd M-i omast pikem on kas siis see võiks teha seda häält kui amort lööb vastu seda pehmendust kuna ta on pikem kui sellele amordile otseselt mõeldud??? Kuigi ise ma seda ei usu, et amort kaevuluugist üle sõites üldse selleni välja ulatuks ja vaevalt see pehme asi sellist häält teeb.

Taga sillas olen ära vahetanud stabikakondid ja stabika varda puksid.

Ehk oskab keegi miskit arvata? :D Sorri segase jutu pärast
Kasutaja avatar
siml
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 12.05.2011 10:18 45
Asukoht: Tartu

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas siml »

Kas mitte m vedrustusel ka pikem amordikäik ei ole? Äkki lööb amorte põhja :D
Seda muidugi ei oska öelda miks ainult külmalt :D
Moyahz
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 11.09.2015 09:55 24

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas Moyahz »

Endal sama teema, suvel sai uued sachi armordid pandud ja iga jumala lohu ja augu peale teevad häält, ainuke vahe, et mul on tava amordid mitte M, tundub, et tuleb kah monroe-d tellida...
Chris.S
Huviline
Postitusi: 931
Liitunud: 15.11.2011 20:47 14

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas Chris.S »

Ütleme ausalt, olen ka sama probleemi ees. Kõik asjad vahetatud ja mõllatud, saschi tiir peal ees taga. Lmf silladetailid jne, ning ikka peksaks nagu amordi põhja. Alguses kui auto sain oli eriti hull, ikka korras pauk käis. Amordid asjad vahetatud läks väga palju paremaks, aga ikkagi praegugi nagu lööks põhja.
Samamoodi m vedrustus asjad all, tehasest tulnud ja nii läinud.
Kaldvee
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 10.08.2015 23:36 51
Peamine sõiduk: BMW 330xd (E91)

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas Kaldvee »

Mul ka uued Sachsid all ja külmaga kolksuvad samuti. Mitte ei löö põhja vaid ebatasasel teel sõites kolisevad. Nüüd tulid plusskraadid ja vaikus.
jaant
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 07.05.2004 09:43 08
Asukoht: tartu

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas jaant »

Mul Bilsteinidega vaikus iga ilmaga.
Kasutaja avatar
j.j.
Huviline
Postitusi: 549
Liitunud: 02.04.2013 14:12 12
Peamine sõiduk: E36 / E90
Asukoht: Tallinn

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas j.j. »

Ülemine amordikinnitus ka kontrollitud?
Yeppaa
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 13.01.2017 10:16 26
Peamine sõiduk: BMW E91 330xd M

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas Yeppaa »

jaant kirjutas:Mul Bilsteinidega vaikus iga ilmaga.
M-paketi amortidega?
jaant
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 07.05.2004 09:43 08
Asukoht: tartu

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas jaant »

Ei, tavalised, aga tehase sportvedrustus. Lisa S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG.
Peebzzz
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 24.06.2015 21:05 24
Peamine sõiduk: BMW e91 330d
Telefon: 58067329

Re: E91 tagakolks

Postitus Postitas Peebzzz »

Mul tavavedrustus ja monroe amordid, mul pole siiamaani miinusega kolkse olnud.
Vasta