E46 kardaaniga suur probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Raudsepparmin
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 01.07.2018 22:07 31
Peamine sõiduk: Bmw 325i
Telefon: 53738099

E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas Raudsepparmin »

Autoks siis e46 320d 110kw universaal ( kardaan on kaheosaline) (soft on ka tehtud ja väänet veidi rohkem)

Probleem kardaaniga selline et sööb vahemuhve ja kardaanimuhve.Ei hakka kogu teemat kirjutama siia aga olen ca 3tutikat vahemuhvi pannud kummist ja ühe alumiinum/polu kardaanimuhvi. +veel lisaks tutikas vahepukk. Lõpuks viimane kord läks töökorras autolt terve kardaan alla ja ikka tuleb suurel kiirusel vibra sisse.

Kahtlased asjad mis ma tähele olen pannud:
Vanal kardaanil olid käigukasti poolsed 3kõrva kõverad (Nüüd läks sõidukorras autolt terve kardaan alla)
Kui käega kardaani tõstukil liigutada siis käigukast liigub patjadel natuke.Ehk nagu käigukasti pool oleks midagi tsentrist paigast näiteks.
Kui auto tõstuki peal 1käiguga käib siis käigukasti pool kardaan kergelt viskab

Tuli väga segane ja keeruline jutt aga äkki keegi oskab nõu anda.Kõik muhvid ja vahepukid on läinud tutikad Febi bilsteini omad
mikuuu
Huviline
Postitusi: 924
Liitunud: 18.03.2007 21:16 12
Peamine sõiduk: BMW 530d '03
Asukoht: Tartumaa

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas mikuuu »

Kasti puksid, diffri puksid, mootiripadjad jne pole läbi ?

Ei tea kas vastab tõele aga kui ise kardaaniga jamasin siis räägiti, et kardaani tugilaager kestab ainult originaal.

Mul küll oli vãhe teine teema, kardaaninrist poos.
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas toivoku »

kardaani flantsile keegi kunagi haiget teinud? mootoripadjad kastipadjad okeid? Mul ühel pillidel oli mootor viltu vahel, aga originaal vahemuhve kulus hooajapeale ainult üks ja noh ma painutasin normaalselt ikka.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas teet82 »

Kardaani sees peaks ka mingi puks olema kastipoolses otsas, mis aitab keskel hoida asja. TIS vist käskis vahetada kardaani kui see puks on vigastatud, eraldi seda vahetada ei saa. Ei mäleta ainult, kas see ka E46 puhul nii on.
Ja kui auto pole originaal seades ja gaas on põhjas igal võimalusel, siis ei peagi seal kestma midagi.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Raudsepparmin
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 01.07.2018 22:07 31
Peamine sõiduk: Bmw 325i
Telefon: 53738099

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas Raudsepparmin »

Mootori ja kasti padjad tunduvad ok.Siduriga käik sees mängides mootor on ilusti omal kohal.

Kasti ja difri pukside kohta ma ei oska hetkel midagi öelda, varsti lähen ülevaatusele ja äkki seal märgatakse midagi kui tagasilda logistatakse.

Kardaani sees on tõesti üks puks ja see tundub täiesti korras mõlemal kardaanil.

Asi sai just alguse siis kui siduri pauke/ clutch kicke sai antud kiirendusel kohapealt minnes jne.Ja kruusapeal painutades kunagi :DSiis hakkas minema neid.

Aga just hetk tagasi tulin õuest ja vahetasin alumiinum kardaanimuhvi ära ja panin febi bilstein kummist muhvi külge.Märkasin et tutikas vahepukk on katki kummi osast. Läksin prooviringile ja enam ei ole ühtegi vibra ja saab ilusti 100ga sõita.Homme tellin uue vahepuki ära ja loodan et asi kestab natuke aega. Enam ei julge siduripauke anda ja loodan et lihtsalt vajutades töötab :D Jälle üks pikk segane jutt..
mikuuu
Huviline
Postitusi: 924
Liitunud: 18.03.2007 21:16 12
Peamine sõiduk: BMW 530d '03
Asukoht: Tartumaa

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas mikuuu »

Nt kastipadjad ei maksa midagi ja vahetus lihtne. Need vôid igaksjuhukski ära vahetada.
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas teet82 »

Kas kardaanile muidu ikka märgid tehtud ja samomoodi kokku pandud vahepuki vahetusel?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Raudsepparmin
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 01.07.2018 22:07 31
Peamine sõiduk: Bmw 325i
Telefon: 53738099

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas Raudsepparmin »

Noo, kindluse mõttes võin need kasti padjad ka ära vahetada siis.Kas paremad oleks pehmemad või jäigemad padjad?
Ja kardaan on ära märgitud nuudi kohast, see on paigas.

Täna proovitiire käisin tegemas siis polnud enam ühtegi kolksu ega vibra, sai kiirendada ja sõita.Ainult vahepukk on kummi osast katki
Raudsepparmin
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 01.07.2018 22:07 31
Peamine sõiduk: Bmw 325i
Telefon: 53738099

Re: E46 kardaaniga suur probleem

Postitus Postitas Raudsepparmin »

Probleem ammu korras aga tegelikuses oli diffri poolne rist kinni.See lõhkus muffe ja vahepukke.
Vasta