E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Üks mu liikumisvahenditest hakkas sellist pulli tegema:


Arvuti ütles veaks: "throttle potentiometer"

Et, siis ... keegi oskab mingit tarka nõu anda? Auto kohe romulasse või kannatab veel päästa? :mrgreen:

Ühesõnaga nagu aru saan, on tegu mingi gaasi asendi anduriga. Faceliftil peaks info liikuma läbi andurite (saatja, vastuvõtja vms.) jne., aga prefaceliftil on ju tross , gaasipedaalist segusiibrini. Mis andur seal siis läbi saab olla?

bmwfans'ist leidsin segusiibri üles:
http://bmwfans.info/parts-catalog/E46-S ... sing_assy/
... aga ei saa küll aru, et sealt küljest mingi andur veel ära käiks, et seda vahetada saaks. Samas kaabel, üsna suure pistikuga, käib selle "musta karbi" küljes, seega mingi elektroonika seal siiski on. Ehk siis siit küsimus, et kas mul tuleb ära vahetada terve segusiiber?

Või on probleem üldse kusagil mujal?

Kui asi segusiibris, siis kas kellelgi on müüa? :lol:
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6099
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas jargo »

Tegemist on elektromehhaanilise throttliga!
Tross tõmbab siibrit,kuid seda keeratakse siiski mootoriga! See on selleks,et saaks toimida nii veojõukontroll kui ka püsikas.

Vaata,kas sul kollase või sinise kleepekaga segusiiber!'sinisega mul vist üks tagavaraks.
bmwfansi järgi 100% õiget asja ei saa teada. Väidetavalt on kollase sildiga asi sinise asndus,kuid ka see ei pidanud 100% õige olema :)

Lagunevad nii segusiibrid,kui ka nende pistikud! Viimasena kui sellise probleemiga kokku puutusin,siis oli mootoriajus külmjoode!
Ehk variante on!

Guugel annab päris palju sellekohast infot!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Üritan homme vaadata mis kleeps seal peal on.

Nii palju ka veel infoks, et antud video on mõnda aega tagasi juba tehtud. Jamas sedasi, suretasin auto välja, uuesti käivitades enam justkui probleemi polnud. Siiski tean et auto salvestab kõik sellise info endale "kõvakettale", seega saigi arvuti järgi pandud ja üle vaadatud, et milles asi seisnes. Nüüd siis mõnda aega töötas auto korralikult, aga eelmine nädal (külmad-niisked ilmad) hakkas jama jälle peale ja pole siiani ära kadunud. Täpsemalt öeldes, iga kord kui auto hommikul (külmana) tööle panen, siis puterdab sedasi ja need EML ja DSC tuled põlevad. Sama asi õhtul töö juurest startides. Vahest hakkan sõitma, jõuan teise või kolmanda käigu sisse panna, siis need EML ja DSC tuled kustuvad ära ja jälle korras. Mõni kord peab auto seisma jätma ja uuesti tööle panema, et neist lahti saada. Ehk siis tundub, et midagi ei taha külmana "ühendust" anda. Samas ... see video oli tükkmaad soojemal ajal tehtud ning õues paistis päike. Niiet võta näpust.

Aga ilmselt kõige lihtsam on vist kõigepealt seda pistikut paar korda liigutada seal. Kui midagi paremaks ei lähe (no visuaalne kontroll ka muidugi kaablile, et kuskilt katki pole vms.), siis edasi järgmine samm oleks vist ikkagi see segusiiber välja vahetada? Ja kui see ka ei aita, siis vist juba diagnostikud abiks?
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Vaatasin üle ... mul siis sinise kleepsuga versioon seal küljes.

Selleks et isegi pistikule üldse ligi pääseda, tuleb seal juba asju hakata ära küljest keerama. Ei viitsi väga peale tööd, kortermaja ees, taskulambi valguses seal jändama küll hakata. Ju ootab nädalavahetust.

Samas kui juba lammutama hakata, siis võiks teine segusiiber ka juba siin olla, siis krutiks selle kohe külge ja katsetaks mõne päeva kas jamab ikka või mitte. Kui jamamine kaob ära, siis viga käes.

Saadan sulle PM, Jargo!
karmo
Huviline
Postitusi: 1342
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas karmo »

Sisselaskesse minevad lõdvikud eest ära kõik võtma,DISA klapi ka võtsin endal,kui throttle bodyt eemaldasin eest ära. Minul aitas korralik seguklapi puhastus antud probleemi puhul. Sama mootoriga autoga sõber vahetas ja puhastas neid throttle bodysid päris mitmeid(kõik lammari jupid),kuniks keegi soovitas selle natukeseks ajaks 100kraadisesse praeahju panna,see nipp imelikul kombel aitas🤔
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6099
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas jargo »

Külmjooted!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Tänasest auto siis seisab!

Hakkasin hommikul tööle sõitma. Pöörded üle 1500 ei lähe ja kohapeal on gaasipedaal väga tundlik. Ehk siis praktiliselt kohe kui gaasipedaali puudutada, hüppavad pöörded korraks 1500 peale ja siis hakkab hüppama seal 1000-1500 vahel. Suretasin paar korda välja, et äkki sellest on tolku, tutkitki. Mõtlesin, et sõidan siis natuke, et äkki sellega saab toimima (mootor soojemaks jne.), aga ikkagi mitte midagi. Iga käiguga saab ca. 1500 pöördeni "kiirendada" ja siis hakkavad vaikselt pöörded alla vajuma. 5 käiguga max 40 km/h sain sisse ja kõik! Sedasi maantee peal 23 km tööle ei sõida. Suund tagasi maja ette ja teise autoga tööle (õnneks on mul see smg kastiga kupee ka veel millega liigelda).

Ehk saan Jargo käest teise segusiibri millega katsetada, siis saan tagasisidet anda, et kas oli abi või tuleb viga mujalt otsida.
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Teine segusiiber küljes ja asi korras!
Parsize
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 16.12.2017 20:53 59
Peamine sõiduk: e46 328i
Asukoht: Valingu

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas Parsize »

Sul lahenes siis segusiibri vahetusega.

Mul esimesel korral oli ajus külmjoode. Vahetasin segusiibreid 3-4 korda, kuni viisin auto Jargo juurde.
Tema tuvastas hoopis aju vea.

Ja eelmine nädal oli süüdi aju juures asetsev relee (sinine). Vead olid samad, aga selle vahega, et auto ei käivitunud.

Eks mul saab auto korralikult raputada ka, sõidan rahvarallisid.

M.
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Mul siis ilmselt joppas jah ... praegu vähemalt paar päeva probleemideta masin liikunud.
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Nonii ... Peaaegu aasta sai autot kasutatud ja jälle puterdab, pöördesse ei lähe, kiirust üles ei saa jne. Sümptomid põhimõtteliselt samad, veakoodid aga teised. Ehk siis äkki on kellelgi jälle häid ideid kust peale hakata. Ilmselt tervet segusiibrit seekord vahetada ei tule, aga mida siis? Või siiski?

Sellised veakoodid siis:
Pilt

Olen mitmeid tunde juba netist infot otsinud selle teema raames, põhimõtteliselt igal pool on soovitatud kõigepealt asi lahti võtta, ära puhastada, juhtmed üle vaadata, kokku panna ja ajule uuesti segusiiber selgeks õpetada ning kui sellest ei piisa siis hakka juppe vahetama.

Üks pdf fail mis ma leidsin on see: https://www.upload.ee/files/12390691/tsb.pdf.html. Sealses veakoodide loetelus on ka kõik minu omad olemas. Väidetavalt neid vigu tekitab kas lahtine/vigane kaabel või süsteemi (gaasisiibri või selle osade) saastumine. Lahenduseks, testriga kindlaks teha kas kaabel on korras ja kui on, siis ikkagi uus segusiiber vaja osta ja see siis ajule selgeks õpetada ja kõik.

Kas see segusiiber on kuluosa E46'l? Vaheta teda sagedamini kui rehve või piduriklotse! Kui nüüd aasta jooksul tuleb juba teist korda see asi asendada siis küll asi jama ju. Ja eriti jaburaks teeb veel asja see, et mul on teine liikur (avatari pilt) 330ci E46 ja sellel viskab KA aeg-ajalt EML tule armatuuris põlema ja kui arvuti järgi panna, siis "throttle potentiometer". nagu WTF??? Ebareaalne ...
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6099
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas jargo »

Kõigepealt vaata jah pistik üle!
kui see korras,siis ilmselt vigane ikkagi segusiiber.
See ei ole otseselt kuluosa.Kuid samas kõik mis liigub see ka kulub!Segusiibri sees potekad ja need liiguvad-hõõrduvad ja kuluvad!
Eks need turult leitavad kasutatud asjad on kõik korraliku läbisõiduga,arvestades selle tootmisaegasi,siis nagunii uueväärset sa ei leia. Neid üldse leida on keeruline.Hakkavad otsa saama. :| (mul veel üks on tagavaraks :) )

Sul vana alles? Tõmba juppideks ja vaata,kas saad jagu!

Testimisest:
Mina olen neid segusiibreid mõõtnud otse mootoriaju juhtploki otstest. Sealt saab välistada ka juhtmete purunemise!
Võta skeem ette(netist leiab) ja mõõda potekate otsad aju poolt üle. Kui ühe signaal on puudu,siis tead,kuidas edasi minna.

Vihjeks: olen näinud ka autosi,millel aju kanal maha kärsanud ja uuest segusiibrist ei piisanud!

Edu!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
ZuzLik
Huviline
Postitusi: 463
Liitunud: 16.09.2008 22:31 25
Peamine sõiduk: E70 4.8i '07
Asukoht: The Island

Re: E46 323i '00 ... puterdab korralikult! (+video)

Postitus Postitas ZuzLik »

Ei, vana sai kohe prügikasti visatud. (Korteri inimene. Pole kuskil ruumi et utiil-nodi niisama hoida :mrgreen:)

Eks peab siis lahti võtma ja katsetama hakkama. Kasutatud asjadega eks ta ole jah nii ... et tegelikult viskasin ma 20 aastat vana asja minema ja panin asemele samuti 20 aastat vana kasutatud jupi. Aga kurask, tutikat originaali ma ka ostma ei hakka. Auto maksab heal juhul 2000, uus originaal segusiiber 1000 :shock:.
Vasta