e90 aku vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

See tuleb. Mul on ilmselt arvutis alles ka kõikide plaanide kokkuvõtted, mida ista töö lõpus dokumendina vormistab.
Homme otsin välja. Seni kuni seda pole ilmunud jääb sulle võimalus asja kontrollida ja endale ise "tuhka pähe" raputada. :)
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

ttsys kirjutas: 22.10.2020 23:04 21 See tuleb. Mul on ilmselt arvutis alles ka kõikide plaanide kokkuvõtted, mida ista töö lõpus dokumendina vormistab.
Homme otsin välja. Seni kuni seda pole ilmunud jääb sulle võimalus asja kontrollida ja endale ise "tuhka pähe" raputada. :)
Oeh.
Aitäh kõhutäie naeru eest. :lol:
Buumer Auto / 53302262
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Sirvisin pilte ajaloost, millel jäädvustatud perioodilised aku testid ja leidsin ühe foto aastast 2019, kust näha millise km juures on aku vahetatud, mis hetkel läbisõit ja aku tüüp. Sellel autol ei ole IBS-i ja tehasest oli happeaku 70Ah ning ISTA-P retrofitiga kodeeritud 70Ah AGM. Retrofit-i tegin mina ise.
Ma ei tea, kas sul on ikka naljakas, aga mul oleks küll olla piinlik Tartu BMW juhtoina nahas. Tahan loota, et sa pole vähemalt siis seal see "kõige teravam pliiats" ehk seal leidub ikka, kes matsu jagab ja kellelt on võimalusel abi küsida.

Pilt

Kui Tartus BMW esinduses ainult kellegi suva järgi head mõtted saadaval siis omal käel on võimalik siiski alati õppida. Selleks dokument: Power Management.
http://freemaxx.de/e90forum/03_Power%20Management.pdf
Kasulik on sealt lugeda, mida kirjutatakse basic PM ja advanced PM kohta ning milles seisneb erinevus.
Kaks kohta lisan siia;
Pilt

Pilt

Vast ei pea kõige teravam pliiats kohe olema, et aru saada kust saadakse info temperatuuri keskmised väärtused, kui IBS-i ei ole ning edasijõudnud, kes elementaarseid teadmisi omavad, teavad vähemalt seda, et happeakul ja AGM-il on erinevad laadimisfaasid ning ülepingega ära tapetud saada. Seetõttu on oluline, mis mahtuvusega ja tüüpi aku on süsteemi kodeeritud ning registreeritud. Kodeerimise jaoks on, ülla-ülla, BMW-l kasutusel ISTA-P ning aku andmete muutuse sisseviimise jaoks, teadmiseks ka Tartu BMW esinduse juhtoinale, RETROFIT funktsioon. Ette antakse kindel loetelu aku tüübile ja mahtuvusele ehk nendele loetletud andmetele on süsteemi loodud akulaadimisalgoritmid.

Piinlik. Piinlik.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas priitv8 »

Basic Power Management tundub keskenduvat geneka väljundi juhtimisele. Kui ma ei eksi, tekkis sellise asja jaoks vajadus koos Valvetronicu tulekuga, sest selle seademootor olevat äkilisema pööramise korral 80A voolu küsinud. Selleks pandi ECU sellist sooritust genekalt ette tellima.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Samas dokumendis on selgitused.
Pilt
AGM aku jaoks on eluliselt veel eriti oluline temperatuur ja pinge. Olen selle AGM tabeli juba ka varem siia foorumi lisanud.
Pilt
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Jaakk »

Lõikan siia veidi vahele- mul on 318i E90 aastast 2007 ja aku ilmselgelt seda talve enam üle ei ela (13 aastat vana originaalaku) - mälu järgi mul ka seda akubaali vahelist jubinat pole (IBS siis vist?) ja suure tõenäosusega on tavaline happeaku.
Lihtne küsimus: milline aku osta, kas on vaja registreerida- on mõistlik võtta AGM aku ja retrofit teha või pigem happeaku?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

N46 on 70Ah... Sisuliselt sama pilt, mis üleval. AGM akude hinnad on 10 aastaga olulise muutuse läbi teinud. Muidugi AGM ja retrofit. Banner, Varta jne kõigil 70Ah AGM valikus olemas.
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Jaakk »

Okay- kui siit tulisest vaidlusest midagi head tuli, siis kas keegi Tartus seda teostab ka peale esinduse?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas priitv8 »

Ma oma E39-le jälle AGM-i just ei paigaldanudki lõpuks, just sellesama tabeli pärast, mis ttsys siin varem postitas:
https://www.upload.ee/image/12423608/AGMcharge2.jpg
Kuna vana auto genekast naljalt üle 14.5V välja ei pigista, ja sõidud olid pigem lühikesed, siis eeldasin, et ta ei saagi kunagi korralikult laetud, v.a. ainult laadija otsas.
Aga noh, see jälle minu heietus. E90 võiks ka AGM akuga toime tulla.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2991
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Oliver.L »

Põhjusega ilmselt ei pakuta AGMi.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Alalaetus üldiselt AGM-i ei ohusta ja see sulfatiseerumise jutt käib happeaku kohta. PM on mõlema aku tüübi ülene.
Linnas, kus lühikesed otsad, uue põlvkonna AGM akud kestavad üldiselt hästi. Kriitiline on ilma PM-ta (vanurid) pigem üle 1.5h-2h otsad soojemate ilmadega...
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ooDDoo »

Oliver.L kirjutas: 23.10.2020 17:54 13 Põhjusega ilmselt ei pakuta AGMi.
Põhjus on see, et bmw hakkas agm akut aastast 2002 kasutama. E39 aeg oli siis juba põhimõtteliselt läbi.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2991
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Oliver.L »

Mõtlesin IBSita E90. Kuna AGMi jaoks oluline ka temperatuuri jälgimine nagu eelpool mainitud.

Tsiteeritud lause mõte tuli eelmiselt lehelt.
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

Jaakk kirjutas: 23.10.2020 13:02 26 Okay- kui siit tulisest vaidlusest midagi head tuli, siis kas keegi Tartus seda teostab ka peale esinduse?
Võid kirjutada mulle. :)
ttsys kirjutas: 23.10.2020 00:52 25 Sirvisin pilte ajaloost, millel jäädvustatud perioodilised aku testid ja leidsin ühe foto aastast 2019, kust näha millise km juures on aku vahetatud, mis hetkel läbisõit ja aku tüüp. Sellel autol ei ole IBS-i ja tehasest oli happeaku 70Ah ning ISTA-P retrofitiga kodeeritud 70Ah AGM. Retrofit-i tegin mina ise.
Ma ei tea, kas sul on ikka naljakas, aga mul oleks küll olla piinlik Tartu BMW juhtoina nahas. Tahan loota, et sa pole vähemalt siis seal see "kõige teravam pliiats" ehk seal leidub ikka, kes matsu jagab ja kellelt on võimalusel abi küsida.

https://www.upload.ee/image/12422811/70AGM.jpg

Kui Tartus BMW esinduses ainult kellegi suva järgi head mõtted saadaval siis omal käel on võimalik siiski alati õppida. Selleks dokument: Power Management.
http://freemaxx.de/e90forum/03_Power%20Management.pdf
Kasulik on sealt lugeda, mida kirjutatakse basic PM ja advanced PM kohta ning milles seisneb erinevus.
Kaks kohta lisan siia;
https://www.upload.ee/image/12422929/1.jpg

https://www.upload.ee/image/12422935/2.jpg

Vast ei pea kõige teravam pliiats kohe olema, et aru saada kust saadakse info temperatuuri keskmised väärtused, kui IBS-i ei ole ning edasijõudnud, kes elementaarseid teadmisi omavad, teavad vähemalt seda, et happeakul ja AGM-il on erinevad laadimisfaasid ning ülepingega ära tapetud saada. Seetõttu on oluline, mis mahtuvusega ja tüüpi aku on süsteemi kodeeritud ning registreeritud. Kodeerimise jaoks on, ülla-ülla, BMW-l kasutusel ISTA-P ning aku andmete muutuse sisseviimise jaoks, teadmiseks ka Tartu BMW esinduse juhtoinale, RETROFIT funktsioon. Ette antakse kindel loetelu aku tüübile ja mahtuvusele ehk nendele loetletud andmetele on süsteemi loodud akulaadimisalgoritmid.

Piinlik. Piinlik.
Piinlik. Piinlik on moment, et lubatud PDF/XPS formaadis aruannet pole veel ikka tulnud. ;) Minu poolest võid sirvida pilte kuskil eelajaloolistest kaustadest, kuid antud lubadusest on seniks veel "lubadus" olnud.
Kurb on muidugi lugeda, kuidas sinusuguse kõrgtegija tasemega "Suurlinna tervama pliiatsi BMW spetsialist" algkooli tasemele langeb ja soppa kirjutama hakkab. Ülla ülla eksole.

Taaskord kisub miskipärast teema AGM(!) poole, kuigi arutelus on olnud ainult happeakudest jutt. Aga võibolla on suurlinna BMW juhtoinale see märkamatuks jäänud.
Ehk viimane oskab lahti seletada, miks BMW ei nõua happeaku puhul (Isegi ka AGM akude puhul ilma IBS'ita) aku registeerimist? (Juhul kui õige aku on kodeeritud) - Teeks asja raskemaks, küsin ametlikku dokumenti sellest, et ilma IBS'ita autol on vaja akut (Hape/AGM) registeerida, olgugi, et IBS on puudu. (Igaks juhuks toon tähelepanu sellele, et aku on õigesti kodeeritud, et jumala eest see osa sul lugemata ei jääks)
Äkki on registeerimine seotud IBS omadustega, mida autol lihtsalt ei ole? :mrgreen:
Tsiteerides klassikuid: " Tahan loota, et sa pole vähemalt siis seal see "kõige teravam pliiats" ehk seal leidub ikka, kes matsu jagab ja kellelt on võimalusel abi küsida." :mrgreen:
Saame ju väidelda ka ilma soppa visates, härra ttsys. :P Ja eks mul on väike kiusatus kiusata ka. :D
Buumer Auto / 53302262
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ooDDoo »

Ilma ibs ita pole ju vahetamise registreerinise vahetusest mingit tolku..mootoriaju ei registreeri aku vahetust vaid aku mahutavust. Vahetuse info ja selljärgi laadimisvõimsuse reguleerimine jääb ibs-i teha.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Ei jää IBS taha. Pinget, sisetakistust ja sealt kaudu Ah arvutatakse jooksvalt ja selle jaoks ei ole vaja IBS-i. Registreeritakse ka aku vahetus DDE/DME-s. BPM on selle ülesande jaoks. Pealegi kõik vahetused ja registreerimised on ajaloos km jäljega, nagu kõik tegevused ja teated BMW-l.

Volum = kõvatasid, et vaatad vin järgi. Mis takistab?! Järjekordne tühikargamine seega.
Hakkasin faile otsima ja võtsin ka ICOM-i välja... ja siis küsisin endalt, mida mina saan sellest siin kõigest(?) See ei ole minu töö.
Seega. Mul on seoses selle PDF/XPS formaadis dokumentidega veel parem mõte ja see on alljärgnev;

Kõik inimesed, kes te olete tellinud vähemalt viimase kolme aasta jooksul (võs-st tulenevalt võib ulatuse korral see aeg ka pikem olla) Tartu BMW esindusest, aga ka mujalt esindustest, sõidukile aku vahetuse, võtke nendega ühendust ja nõudke tööde soorituse dokument PDF/XPS formaadis.
Nagu selgub on see tegevus, vähemalt Tartu BMW esinduses, süstemaatiline ja on alust kahtlustada, et see töö ja selle tööga kaasnevad protseduurid on puudulikult täidetud või täielikult teostamata jäetud.
Tartus õigusabi teenustega vaevalt keegi jänni jääb või üldse ei imesta kui mõni ajakirjanik selle teema siit üles võtab ja Tartu Postimehes kõigile näkku esitleb. Kui kellelgi on vaja tõsisemat õigusabi seoses selle teemaga siis võtke minuga ühendust.
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

Soovitan ravil käia. :) Selle asemel, et küsimustele vastuseid kirjutada, hakkab mingi juhtoina sildistamine pihta.
Nõutud infot ma kahjuks ei saanud ja kuidas minu postitused küll BMW esindust esitavad ja üldse esindust puudutab - jääb minu jaoks arusaamatuks.
Aga eks sina kui õigusabi spetsialist oskad sellest kindlasti lähemalt rääkida. :mrgreen:
Soovin edu.
Buumer Auto / 53302262
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Mida on sul siin nõuda?! Või õigupoolest, kes siin omab õigusi midagi nõuda ning kelle nimel? Mingiks BMW spetsialistiks pead ennast? Kui nii siis vajad selgelt abi või mingid ravimid võtmata vmi.
Loomulikult on ka selliste juhtumite osas õigusabi omal kohal.
Edu vaja, seda ka Tartu BMW-le!

BMW TIS; Battery replacement information.
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91- ... y/ASvwVcCY

"When installing a new vehicle battery, the battery must be registered and thus must also be registered with the vehicle electrical system."

Kordan. Kõik, kellel see on jäetud tegemata on alust esitada nõue kahju hüvitamiseks.
Viimati muutis ttsys, 27.10.2020 21:31 35, muudetud 1 kord kokku.
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

Sa oled koomiline. :mrgreen: Paar postitust tagasi nõudsid minult ametlikku BMW dokumenti...
BMW spetsialistiks end ei pea, küll aga olen avatud teadmistele ja aitan teisi hea meelega. ;)

Vehicles with energy management systems (IBS, power module): Register battery exchange. :lol:
Buumer Auto / 53302262
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Siis õpi ja arene! Loe dokumente. BasicPowerManagement on üks kahest energiajuhtimise süsteemist.
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

ttsys kirjutas: 27.10.2020 21:37 31 BasicPowerManagement on üks kahest energiajuhtimise süsteemist.
Jah, aga see ei nõua paraku registeerimist. Loe ja õpi. ;)
Ilma IBS/PM'ita autol pole sooja ega külma, kas aku on registeeritud või mitte. Nagu hane selga vesi. :P
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2991
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Oliver.L »

ttsys kirjutas: 27.10.2020 21:13 39 Kordan. Kõik, kellel see on jäetud tegemata on alust esitada nõue kahju hüvitamiseks.
Tundub huvitav selline statement, justkui kõigil oleks vaja akuvahetus registreerida ja kui see tegemata mingit kahju nõuda - kellelt, mille eest? Veidi absurdne mulle.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Mõlemad PM süsteemid mõõdavad ja analüüsivad energiavoogu ning teevad arvutusi laadimisalgoritmide muutfaktorite kaudu nendes kohtades, mis puudutab võrreldavaid parameetreid ning aegumisühikut.

Selles osas ei erine IBS-ga PM ilma IBS-ta PM-st.
Lisaks erineb AGM aku algoritm happeaku algoritmist kardinaalselt. Sellest tulenevalt on täiesti mõeldamatu, et BMW tehase poolt ette nähtud Retrofit jätta tegemata aku tüübi muutuse korral. Kui see on jäetud tegemata siis on selgemast selge, et on põhjendatud esitada nõue teenuse osutaja aadressil tekitatud kahju osas. Punkt.
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

ttsys kirjutas: 27.10.2020 21:57 34 Mõlemad PM süsteemid mõõdavad ja analüüsivad energiavoogu ning teevad arvutusi laadimisalgoritmide muutfaktorite kaudu nendes kohtades, mis puudutab võrreldavaid parameetreid ning aegumisühikut.

Selles osas ei erine IBS-ga PM ilma IBS-ta PM-st.
Lisaks erineb AGM aku algoritm happeaku algoritmist kardinaalselt. Sellest tulenevalt on täiestu mõeldamatu, et BMW tehase poolt ette nähtud Retrofit jätta tegemata aku tüübi muutuse korral. Kui see on jäetud tegemata siis on selgemast selge, et on põhjendatud esitada nõue teenuse osutaja aadressil tekitatud kahju osas. Punkt.
Mõlema PM süsteemid?
Tee endale selgeks PM mõiste - Power module (E65 nt). Nii nagu sa ennist newtis linki jagasid, vaata rasvaselt kirjutatud teksti: Vehicles with energy management systems (IBS, power module): Register battery exchange.
Mina olen senini selgelt mõista andnud, et ilma IBS/PM'ita pole vaja akut registeerida. Kuidas küll aku tüübi muutus siia mängu tuleb, no ma ei saa aru. :lol: Kui mul on E90 70Ah happeaku peal ja vahetan sama aku vastu, miks ma pean aku tüüpi muutma? :mrgreen:
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2991
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Oliver.L »

Volum kirjutas: 27.10.2020 22:02 27 Kui mul on E90 70Ah happeaku peal ja vahetan sama aku vastu, miks ma pean aku tüüpi muutma? :mrgreen:
See on mind terve vaidluse painanud, esimesest postitusest ei tule ka välja, et soovitaks AGMi peale üle minna. :roll:
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Inglise keelega mingi tõrge või milles probleem(!?)
Kordusena;
Pilt
Volum kirjutas: 27.10.2020 22:02 27 Mõlema PM süsteemid?
Tee endale selgeks PM mõiste - Power module (E65 nt). Nii nagu sa ennist newtis linki jagasid, vaata rasvaselt kirjutatud teksti: Vehicles with energy management systems (IBS, power module): Register battery exchange.
Mina olen senini selgelt mõista andnud, et ilma IBS/PM'ita pole vaja akut registeerida. Kuidas küll aku tüübi muutus siia mängu tuleb, no ma ei saa aru. :lol: Kui mul on E90 70Ah happeaku peal ja vahetan sama aku vastu, miks ma pean aku tüüpi muutma? :mrgreen:
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

Inglise keel probleemiks pole, probleem on selles, et BPM ei näe ette aku registeerimist. Kui on, siis tõesta palun vastupidist.
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2991
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Oliver.L »

ttsys kirjutas: 27.10.2020 21:57 34 Lisaks erineb AGM aku algoritm happeaku algoritmist kardinaalselt.
Mõtlevad inimesed on sellest kasvõi seda sama teemat lugedes ilmselt juba arusaanud, küll aga miks peab aku tüüpi muutma üldse?
ttsys kirjutas: 27.10.2020 21:57 34 Sellest tulenevalt on täiesti mõeldamatu, et BMW tehase poolt ette nähtud Retrofit jätta tegemata aku tüübi muutuse korral. Kui see on jäetud tegemata siis on selgemast selge, et on põhjendatud esitada nõue teenuse osutaja aadressil tekitatud kahju osas. Punkt.
Milline BMW esindaja on väitnud, et ei muuda aku tüüpi teise tüübi aku korral?
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas Volum »

ttsys kirjutas: 27.10.2020 21:13 39 BMW TIS; Battery replacement information.
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91- ... y/ASvwVcCY

"When installing a new vehicle battery, the battery must be registered and thus must also be registered with the vehicle electrical system."

Kordan. Kõik, kellel see on jäetud tegemata on alust esitada nõue kahju hüvitamiseks.
61 21 010 Remove and install or replace battery
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91- ... er/GPy8w6k

Replacement:

Delete fault memory if necessary
On vehicles with IBS (intelligent battery sensor) register battery replacement

Kas viimane lause nõuab tõlkimist?
Buumer Auto / 53302262
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: e90 aku vahetus

Postitus Postitas ttsys »

Selline postitus eelmisel lehel. Kokkuvõttena on alust kahtlustada, et BMW esindused ja töökojad ei tea, mida tehas ette näeb.

Kõik on siin teemas öeldud. Igaüks teeb edasi, mida õigeks peab.
Aku on vaja registreerida/kodeerida nii APM kui BPM korral ning kui see on tegemata siis ei vasta töö täitmise protseduurinõuetele. See on otsene kahju akule ning sõidukile.
Volum kirjutas: 21.10.2020 22:30 50 Kuidas see antud teemat üldse puudutab, kui IBS pole peal ja ilma IBS'ita AGM akut ei paku. (originaalis)
Vasta