E46 330xd vahekast??

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Karlsson
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 03.12.2006 16:35 20

E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas Karlsson »

tere mure siis järgmine et UM is sai tuvastatud et vahekastis lõtk sees ja see tekitab sõiduajal vibra.Lõtk on seal kus kardaan lääb esisilda vahekastist kas nüüd on laagrid seal läbi või see väikene nuut seal sees ETk st vaadates nr12 jupp.Kas on kellelgi kogemusi selle vahekasti remondi poole pealt või on muid häid soovitusi autoks on 2001 aasta 330xd manual ja touring.aitäh
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Ajaloo huvides küsin, kuidas see vibra end tunda annab? Kas roolis, istmikus, pedaalides? Kas on mingid konkreetsed kiirused kus on tugevam, nõrgem? On miskit iseäralikku häält?
Karlsson
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 03.12.2006 16:35 20

Postitus Postitas Karlsson »

nu üle 90km/h sõita ei kannata metsik vibra tekib siis ja kohapeal kui sidurit lahutad siis on selline raksatus nagu vene gaz 53 UM i öeldi et see remonditav aga X-drive juba enam remontida ei anna.ja tunda annab ikka keresse.
Karlsson
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 03.12.2006 16:35 20

Postitus Postitas Karlsson »

ja ei olegi inimesi kes oskaxid midagi soovitada ?????
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Ju siis ei ole seda viga veel kellelgi teisel siin esinenud ja ka parandajate poole pole selle murega pöördutud...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Karlsson
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 03.12.2006 16:35 20

Postitus Postitas Karlsson »

niih vahekast remondis...loodame parimat:D
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Karlsson kirjutas:niih vahekast remondis...loodame parimat:D
Kuhu viisid?
Karlsson
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 03.12.2006 16:35 20

Postitus Postitas Karlsson »

hetkel ei avalikusta...saab asja korda ja tööle siis teine asi :D
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

kas said oma vahekasti siis korda ja mis vigaseks osutus?
pisu
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 12.12.2012 11:30 09
Peamine sõiduk: 330xD

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas pisu »

Vana teema küll, aga
Kas on keegi saanud ka lahenduse va UM ja see liimimine?
Kas kellelgi selle ehitusest pilte? Google küll aitab,aga huvitab just kuidas see laager seal on, ja mis selle laagri kood/mõõdud olla võiks? Realoem.com ka ei aita
Ehk siis mõte-kas on võimalik laagri pesa suuremaks lasta CNC pingis ja minna veidi suurema välis mõõduga laagri peale.Seda muidugi kui on olemas laagrit mis selleks sobiks,ja kas vahekasti korpus kannataks suuremaks "freesimist"...
Või saan ma valesti aru, ja hakkab kõige enam "liug" ühendusest loksuma?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Kirjutan ka siia teemasse seoses sõbra autoga:
Auto on manuaalkastiga, probleemiks on vibratsioon sõidu ajal ja üpris suur kolks kui natukene järsemalt sidur lahti lasta. Esimesed poolteljed läksid juba vahetusse, sest pooltelje kummi vahetuse käigus selgus, et sisemistel otsadel ei olnud määretki sees.
Proovisime seda kolksu tõstuki peal kindlaks teha, võtsime summuti ja kuumaplekid eest, et kardaan paistaks jne.. Siduriga mängides tundub kogu jõuülekanne kolksuvat ja kõik kajab, raske on aru saada midagi. Lõpuks sai lahti võetud esimene kardaan, peale seda kolksu enam polnud. Ja kui nüüd seisva mootoriga võtta käega kinni vahekastist väljuvast esisilla flantsist, siis saab seda päris palju edasi-tagasi pöörata ja samal ajal kolksub. Saan aru, et laagritest võib tulla see vibra, aga millest tuleb see suur lõtk selle flantsi edasi-tagasi pööramisel?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Keegi ei arva midagi eelmisest postitusest?
Igal juhul soovib auto omanik selle vahekasti maha võtta ja ühe kohaliku käigukastiremontija kätte viia, kes olevat ka vahekastitega tegelenud. Ise kardan, et see bmw vahekast oma planetaarülekandega on natuke teine teema kui mingi suvaline vahekast :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Kõik need katsed tegime tõstuki peal, mootor töötas tühikäigul ja sai lihtsalt siduriga mängitud üles-alla. Kui kõik kardaanid küljes olid, siis käis kolks kuskil ja kui esimene kardaan lahti oli, siis oli vaikus. Imelik tundus just see, et kui seda esimest kardaani küljes polnud, siis sai seda flantsi vahekasti küljes kõvasti edasi-tagasi pöörata ja samal ajal kolksus. Kraadides ei oska seda lõtku tagant järele öelda, aga paar sentimeetrit umbes oli vast. Ise ei oska midagi arvata, et kas see on normaalne lõtk seal või mitte.
Viimati muutis teet82, 21.10.2014 17:03 19, muudetud 1 kord kokku.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas Ma®tin »

teet82 kirjutas:Kirjutan ka siia teemasse seoses sõbra autoga:
Auto on manuaalkastiga
:?:
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Poolteljed läksid külge uued, aga Ebay-st tellitud, mingi tundmatu tootja.
Tegemist on ikka häirivalt suure kolksuga siduri vabastamisel, ei vaeva pead mingi väikese plõksu pärast. Ülehomme võtame selle vahekasti maha, siis saab neid asju veel logistada seal. Põhimõtteliselt peaks siis ka aru saama, et kas see lõtk on vahekastis endas või käigukasti/hooratta pool.

Oletame, et see vahekast on maha võetud. Kui hoida kahte võlli kinni, kas siis kolmandat saab natuke edasi-tagasi pöörata või mitte? Pole ise silmaga sinna sisse näinud, äkki see planetaardiffer võimaldab mingit lõtku seal, muidu nagu küll ette ei kujuta, et need hammasrattad nii palju loksuksid omavahel :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Vanade pooltelgedega sai logistatud torutangidega tagumisest kardaanist ja siis esimesed poolteljed loksusid kuuldavalt, lisaks sellele suuremale kolksule. Üks sisemine ots oli praktiliselt ilma määrdeta nagu eespool kirjutasin, teist ei kontrollinud, ju nad olid siis kulunud ikka kuivalt töötamisest. Uued võllid ei logise enam, aga see suur kolks on ikka alles, selles suhtes midagi ei muutud. Aga see ei olnud ka nende vahetamise eesmärk.

Minu küsimus on ka suhteliselt lihtne, aga eks ma siis väänan neid võlle ülehomme ja saan oma vastuse.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Kuidas ma neid siis kontrollima peaks?
Ma ei näe nagu eriti vahet, et millisest otsast ma seda jõuülekannet edasi-tagasi pöörates loksutan, kõik on omavahel seotud ja loksuvad poolteljed on ilusti näha. Ma ise jätaks selle esisilla üldse kõrvale hetkel, sest see suur kolks on vahekastis, käigukastis või hoorattas.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Kuno_T kirjutas:Esislla saad siis välistada, kui oled veendunud, et pooltelgede vahetusega seal lõtk muutus minimaalseks nagu uuel autol.
Ok, ega me tegelikult vist esimesest kardaanist ei proovinudki üldse loksutada seda esisilda kui see lahti oli võetud vahekasti küljest. See vahekasti enda lõtk oli nii suur, et viga tundus olevat leitud. Eks siis tuleb uurida selle diffri ehitust ja loodetavast selgub kolksu põhjus kui vahekast maas on.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
fanjot
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 18.06.2014 23:56 12
Peamine sõiduk: bmw 330xd

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas fanjot »

Tere tundus sobiv teema olevat. Mul sihuke probleem, et kui auto on töösoe siis hakkab vibrama ja eriti hull vibra tuleb siis kui vasakule pöörata rooli ja gaasi vajutada. Kontrollisime vahekasti õli, oli metalli puru täis. Kus siis seda vahekasti saaks remontida ? Või ongi ainult võimalus uus vahekast osta :/ Auto on E46 bmw 330 xd 150kw.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Täna sai siis lõpuks sellel autol vahekast ja käigukast maha võetud, kõige suurem lõtk tundub olevat hoorattas. Märkisime markeriga äärmised asendid hooratta pööramisel ja tulemuseks saime umbes 3cm. See on siis see vahemik, mille puhul hooratas ennast ise tagasi ei pööra. Kuskil selle vahemiku keskel on kerge takistus, millest üle pöörates see 3cm tuleb.
Palju normaalne lõtk oleks ja kas tuleks hooratas vahetada?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Ei ole need uued poolteljed lõtkuvabad.
Proovisime esimesest kardaanist logistada täna, sisemised poolteljeotsad hakkavad kohe kaasa pöörama, aga võllid ise seisavad koha peal, ehk siis sisemised poolteljeotsad loksuvad.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas jass161 »

XD on ikka paras nuhtlus ja põnts rahakotile, kui tahad "enamvähem" kolina vaba pilli. Päris kolksuvabaks ei pidanud neid saamagi vist?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas teet82 »

Kuno_T kirjutas:Kas esimesest kardaanist pöörates on lõtkunurk tunduvalt suurem kui tagumisest pöörates? Kui palju kraadides umbes tagumine ja esimene? Kuid kirjelduse järgi tundub juba, et nn uued võllid on tüng. Võiksid sisemiste liigendite lõtkusid võrrelda ka vanadel võllidel.
Hetkel ei oska nendele küsimustele vastata, proovime mõõta neid asju kui auto uuesti tõstukil on. Oskan vaid öelda seda, et peale nende uute pooltelgede paigaldamist ei olnud enam kuulda kolinat esimesest kardaanist logistades, aga täna oli jälle kuuldav kolks parempoolses poolteljes.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
TaSa
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 09.11.2008 10:58 58

Re: E46 330xd vahekast??

Postitus Postitas TaSa »

E46 330xd 135kw'l käis väike pauk läbi kui käiku vahetasin. Selgus, et vahekastipoolsed kardaaniristid olid läbi :) juba nõeladki olid jalga lasnud osaliselt, peale lammaritest saadud kardaanide vahetust kolks kadus. Manuaal kast on autol all.

TaSa
Vasta