E36 Coupe on väike mure seoses talvega.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Mehevits1
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 08.10.2006 20:57 05
Asukoht: Tallinn

E36 Coupe on väike mure seoses talvega.

Postitus Postitas Mehevits1 »

Tere tere.
Selline lugu ,et olen esmakordselt bmw coupe omanik ja ei tea eriti nende eripäradest ja muret teevab mulle see akna "ülesse alla ,ust avades asi", nimelt nüüd külmaga kipub aken kinni külmuma ja siis teen ukse lahti ja aken ei lähe alla, kuigi peaks. Et kas selline värk tuksi ei keera neid mootoreid mis seda akent liigutavad??? Ja kas äkki annab selle vastu midagi teha??

Tänades ette.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

niipalju kui seda lund siiani on olnud olen ma alati ülimalt korralikult aknaääred lumest ja jääst puhtaks teinud,siiani OK
ennast huvitaks sama teema... kuigi oletan,et otsingiga leiaks ka miskit :P
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
Mehevits1
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 08.10.2006 20:57 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mehevits1 »

ma tegin ka asja nagu kenasti ilusti puhtaks lumest ja jääst, tegin isegi kenasti kuivaks ,et siis ei läheks pärast nagu jäässe kui kuivand lumi veeks muutub ja sinna (akna ja tihendi) vahele ei läheks. Aga mõne ajapärast, kui piparkoogid tehtud olid ,läksin uksi avama aga ikka kiskus asi jäässe...
uurin siis seda otsingu asja.
aga kui keegi oskab kohe midagi selle kohta öelda, oleksin tänulik.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Akna tõstukimootorile ei tohiks see küll midagi teha aga minuarust läheb klaas alla selleks, et tihendid ei avaldaks liiga suurt mõju klaasile (piita ju pole), et klaas ust kõvasti kinni lüües puru ei läheks (eriti külmaga) ja oleks parem kui süsteem toimiks. Sulamise vastu tuleks kuskilt autopoest küsida vastavaid tooteid, ise ei oska kohe hoobilt midagi välja pakkuda.
Kasutaja avatar
Mehevits1
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 08.10.2006 20:57 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mehevits1 »

Mul see "akna ülesse alla, ukse avades" asi suht selge, aga kas tõesti ainult mingi vahendiga pullida? Ja kas piix ei keera seal mingeid mikrolüliteid või midagi taolist?
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Pidi olema miski vahend, mis ei lase aknatihenditel kinni jäätuda, täpselt marki ei tea, pole kupee mees, aga ära ei saa see midagi lõhkuda ja mis mikrolülitid? pole seal ukse sees peale aknatõstuki ja luku/lingisüsteemi midagi ;)
Kasutaja avatar
Mehevits1
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 08.10.2006 20:57 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mehevits1 »

selge selge, eks uurin seda vahendi asja siis.
kui kellelgi midagi veel head soovitada on jään pikkisilmi ootama?!
aga tänud Roland325.
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Kui aken kinni külmunud, siis mootor proovib mingi hetke seda alla lasta ja kui avastab, et takistus on, siis lööb käega, seega midagi seal otseselt sisse ei põle ega katki ei lähe. Head muidugi ka ei tee.

Aken käib avades/sulgedes üles-alla selle pärast, et tihendiga saada korralik side, et sul akna ja tihendi vahelt vett sisse ei tuleks. Puruks midagi seal ei löö, kui aken üles-alla ei liigu.
Kasutaja avatar
Mehevits1
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 08.10.2006 20:57 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mehevits1 »

meph kirjutas:Kui aken kinni külmunud, siis mootor proovib mingi hetke seda alla lasta ja kui avastab, et takistus on, siis lööb käega, seega midagi seal otseselt sisse ei põle ega katki ei lähe. Head muidugi ka ei tee.

Aken käib avades/sulgedes üles-alla selle pärast, et tihendiga saada korralik side, et sul akna ja tihendi vahelt vett sisse ei tuleks. Puruks midagi seal ei löö, kui aken üles-alla ei liigu.
aga mis arvad sellest vahendi värgist, tasub?
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

küsiks siis kummitihendite kohta mis E36- compactidel põhimureks..nimelt see kolmnurkklaasi tihend..see osa mis jääb esimese ukse vahele..need narmendavad..kas mingi liimiga oleks mõtet neid remontida??
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kõige mõttekam on ikkagi uus tihend- see siis minu arvamus, liimiga on rohkem enese petmine.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Mis puutub kupee akendesse talvel, sis soovitan aeg-ajalt tihendid KORRALIKULT silikoonmäärdega üle käia. Samuti oleks mõistlik klaasi ääred, mis tihendiga külgnevad, silikooniga määrida. Ja nautke abiks on ka see, kui lasete klaasi täitsa alla, siis see kummiäär väljaspool ukse küljes silikooniga üle määrida.
Enda kupeel reeglina akna liikuvusega probleeme pole olnud talvel. Enne autosse sisenemist soovitaks käega klaasi ääred puhtaks teha ja nähtavad taksitused jää näol eemaldada.
Ja kui ongi kinni jäänud ja klaas alla ei liigu, siis avage ettevaatlikult uks ning katsuge klaasi natuke liigutada, seejärel võib uuesti ukse sulgeda ja vaadata, kas hakkas liikuma...
Kasutaja avatar
Mehevits1
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 08.10.2006 20:57 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mehevits1 »

See akna puhastamise asi on õige jutt.
Ühesõnaga tuleb asja eest ikka hoolt kanda nagu peab.
Peab ikka garaazi kuhugi ehitama siis ei ole muret ega midagi.
Tänud Nõuannete eest. :)
Kasutaja avatar
Enrico_P
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 10.04.2005 11:14 42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Enrico_P »

Minu arust ei tasu küll eriti ukseposti tihendit silokoonida.
Klaas võib just halvemini liikuma hakata, kuna klaasi ja silokoonitatud tihend ei anna vabalt liikuda
ja akent alla lastes võib ta uuesti üles minna ja vastupidi üles minnes alla uuesti sõita kuna akna mootorile tekib takistus, sama mis liikuvale klaasile käega vastu surudes.
See on kõigest minu arvamus :?
thend
Huviline
Postitusi: 687
Liitunud: 29.10.2006 23:55 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas thend »

Väga efektiivselt aitab silikon. Ennem tihendi asjad korralikult kuivatada lapiga ja siis kanda peale silikoni. Ja sea ika aegajalt teha mitte et talve alguses panin ja et nüüd aitab. Kui ika on suuremat sula ka siis uuesti üle käia ja ei ole miskit häda. Endal täiesti toimib. ja siis kui ongi kinni külmunud teed ukse lahti ja vajutad vaikselt klaasi alla ja siis läheb ise edasi. ei näe küll nüüd asjas nii suurt probleemi. vahendeid igasuguseid. Minge ja tutvuge natuke autopoes nendega. :)
2006 118D :)
1999 328 CI väikest viisi sõidu rõõmu :) --> Ajalugu
1992 318is rakett :) --> ajalugu.
Vasta