e36 soenemine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Phazer
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 05.01.2007 23:34 18
Asukoht: Tallinn

e36 soenemine

Postitus Postitas Phazer »

Probleem on selles, et auto läheb soojaks väga aeglaselt. Leigeks saan ta umb. alles 5 tunni pärast kui pidevalt sõita. Milles võiks probleem olla?
Ise kahtlustan, et probleem on kraanides, nende avanemises vms.
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

arvatavasti termostaad... aga mul on sarnane viga, seier tõuseb ainult jõnks üle sinise ja sooja puhub, aga mitte kuuma. Kontrollisin oma termostaadi ära, töötas.. aga kas ei või viga olla selles et näiteks on 82C termostaad sees, sest muud loogilist lahendust ma ei leia....
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

mul hetkel 80 kraadine termostaat sees ja läheb ka auto 1 kilomeetrijooksul juba nii palju soojaks, et hakkab sooja sisse puhuma... aga sai uue mootori peale juba 92 kraadine termostaat ostetud ära... vaatab mis sellest muutub
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Proovi nii, et pane radikale näiteks papp ette(mitte päris täielikult) ja kui siis läheb soojaks ilusti, on termostaadi viga. Aga see papi variant on ainult prooviks, muidu võib pikema sõiduga liiga kuumaks minna
Phazer
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 05.01.2007 23:34 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Phazer »

Tundub, et radikaga on ka midagi viga.. sõitsin umb. 2km ja vesi jälle kees kuigi näitab et normis on. Vee tase oli umb 15cm vähenenud maybe on radikas kuskilt katki. Uurin asja lähemalt eks siis saab teada milles probleem on.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

hollow kirjutas:mul hetkel 80 kraadine termostaat sees ja läheb ka auto 1 kilomeetrijooksul juba nii palju soojaks, et hakkab sooja sisse puhuma... aga sai uue mootori peale juba 92 kraadine termostaat ostetud ära... vaatab mis sellest muutub
Kust sa näed ,et mis termostaat sul sees ? Uuriks omalgi järgi. Samas mida annab 92 kraadine 80 kraadise kõrval ? Kui võimsaid üldse on ja tohib panna ? Sellised küsimused siis :) Sellise külmaga nagu hetkel, teeks kõik selleks, et sooja saada ja ruttu :D
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

mul hakkab ka sooja ~1k tulema ja kohapeal hakkab isegi kuuma tulema. Aga sõites eriti üle sinise ei tõuse kui vaikselt sõita (nagu kuni 2500rpm-i)
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

KristjanS kirjutas:
hollow kirjutas:mul hetkel 80 kraadine termostaat sees ja läheb ka auto 1 kilomeetrijooksul juba nii palju soojaks, et hakkab sooja sisse puhuma... aga sai uue mootori peale juba 92 kraadine termostaat ostetud ära... vaatab mis sellest muutub
Kust sa näed ,et mis termostaat sul sees ? Uuriks omalgi järgi. Samas mida annab 92 kraadine 80 kraadise kõrval ? Kui võimsaid üldse on ja tohib panna ? Sellised küsimused siis :) Sellise külmaga nagu hetkel, teeks kõik selleks, et sooja saada ja ruttu :D
ma ise vhetasin termostaati eelmine aasta ja kuna muud ei olnud võtta ostsin 80 kraadise.... seekord truumu soovitas osta 92 kraadise. üle 92 pole müügil näinud aga olen kuulnud, et 97 on ka veel saadaval... need eriti põhjamaisesse kliimasse
RO RO
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 12.02.2007 07:59 01

Termostaadi vahetus

Postitus Postitas RO RO »

Kas keski oskab seletada,
1. kuidas leida ja reguleerida seda suve-talve klappi, nii et talvel soojka saaks.

2. kuidas leida ja vahetada termostaati.

Hollandist ostetud 325 TD ja nagu külmkapp.
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

kogu radikas on kinni nüüdseks mul aga temp üle veerandi ikka ei tõuse... kas siis tõesti 80C termostaad võib sellist asja põhjustada.. ? :O
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Ceed kirjutas:kogu radikas on kinni nüüdseks mul aga temp üle veerandi ikka ei tõuse... kas siis tõesti 80C termostaad võib sellist asja põhjustada.. ? :O
termostaat võib ka tuksis olla... lihtsalt jäi kinni lahtisesse olekusse ja sul asi koguaeg suure ringipeal.... keera ta kyljest ära ja vaata mis sa näed... katseta keeva veega... kas avaneb/sulgeb või ei... kui ei tee midagi, siis vaheta välja
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

tehtud ja töötab ;) aga sooja ikka ei tule. Kirjutasin ju üleval et proovisin keevas vees, avanes ja läks kinni kah :roll:
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Muuseas termostaadi vees proovimise kohta niipalju, et keevasse vette kastmine ei pruugi veel selle töökorras olekut näidata. Mul oli juhus, kus termostaat (80 kraadine) avanes liiga vara, u 60 kraadi juures. Keevasse vette kastes paistab selline termostaat igati töökorras, aga võta näpust. Seega termostaadi korrasolekut katsetage ikka koos kraadiklaasiga vett järjest soojendades. Mul 92 kraadine praegu sees ja vaata et näppe ära ei kõrveta :)
Kasutaja avatar
kingpool81
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 04.01.2007 22:20 26

Postitus Postitas kingpool81 »

Ceed kirjutas:tehtud ja töötab ;) aga sooja ikka ei tule. Kirjutasin ju üleval et proovisin keevas vees, avanes ja läks kinni kah :roll:
siis jääb võimalus, et sul lihtsalt salongisoojenduse klapp on kinnises asendis ja kui sinna on katlakivi vahele tekkinud, siis ta ei tulegi lahti ja siis ei hakkagi sooja tulema... aitab selle klapi lahti võtmine ja ära puhastamine...

veel võib viga olla salongi radikas... mis lihtsalt on umbes

või kui sul mootor ei lähe soojaks, siis äkki hoopis see termomeetri andur otsa saanud.

kas peale sõitmist on radika alumine jäme voolik soe või kylm?
Kasutaja avatar
spcvnd
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 19.07.2004 23:10 00
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas spcvnd »

Ceed kirjutas:arvatavasti termostaad... aga mul on sarnane viga, seier tõuseb ainult jõnks üle sinise ja sooja puhub, aga mitte kuuma.
... aga kas ei või viga olla selles et näiteks on 82C termostaad sees, sest muud loogilist lahendust ma ei leia....
Ceed kirjutas:kogu radikas on kinni nüüdseks mul aga temp üle veerandi ikka ei tõuse... kas siis tõesti 80C termostaad võib sellist asja põhjustada.. ? :O

vahetasin just eila termostaadi ära, kuna oli täpselt sarnane olukord, et tiba üle sinise tõusis seier ja toas ainult leige... kusjuures ka suvel ei tõusnud seier rohkem...
ilmselgelt oli sees keskeuroopa madala temp. termostaat, lõuna-saksast oma masina ju tõin :) nüüd sai wahleri 92 kraadi termostaat sisse ja kõik toimib nagu vaja, seier tõuseb kärmelt vertikaalasendisse ning sooja toodetakse nüüd niipalju, et lausa kõrvetab :)
seega termostaadi vahetus oli igati asjakohane.

ja vahetus ise oli ka suht lihtne. ja süsteemi jahutusvedelikuga täitmisel peaks kindlasti radika õhutuspunni eemaldama, sest muidu ei tule tubane soendusradikas järgi kuna õhk jääb süsteemi. seieri järgi mootoris kuuma küll aga ventikas puhub aint jäist külma.
e36 325iA
Vasta