E36 2,0 või 2,5

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ulli
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 08.11.2006 14:14 08
Asukoht: Tallinn

E36 2,0 või 2,5

Postitus Postitas ulli »

Tere kõigile!

Olen pead vaevanud sellega pikalt, et kas erinevus on olemas väliselt pealkirjas mainitud mootoritel. Otsisin seerianumbrit mootorilt, aga ei leidnud seda kahjuks. Samas auto alt uurides nägin kunde poolses küljes plokist väljaulatuvat numbrit 2.0 Kas see on siis kindel kinnitus sellele, et on tegemist 2,0 liitrise mootoriga? Ja samas küsiksin kohe seda ka, et kas siin on mõni tore kodanik, kes omab 2,5 isendit E36 ja oleks nõus kokku saama tallinnas kuskil, et sõitu teha mulle. Tahaks väga tunda seda erinevust kuna enda oma liigub ka suht tublilt ja kirjade järgi olen siiani arvanud, et tegemist ongi 2,5 mootoriga.

Ette tänud kõigile vastajatele!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

õhukulumõõtja järgi saab vahet teha...
plokikaanel on juhipoolsel küljes peaaegu täiesti ees otsas ka kirjutatud kas 2.0 või 2.5 aga selle nägemiseks läheb peegli abi vaja

kasuta otsingut... ma kuskile teemasse pistsin ka 2.0 ja 2.5 õhukulu mõõtjate pildid mille järgi vahet teha
Kasutaja avatar
matu665
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2006 20:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas matu665 »

2,0 on hooratas suurem.Pöörded langevad aeglasemalt ja suurel pöördel käiku vahetades kickib rohkem kui 2,5.Kõige lihtsam aru saada.
truumu

Postitus Postitas truumu »

matu665 kirjutas:2,0 on hooratas suurem.Pöörded langevad aeglasemalt ja suurel pöördel käiku vahetades kickib rohkem kui 2,5.Kõige lihtsam aru saada.

:lol:
Annan Sulle proovida kohviks aetud 2,5 ja ülikorraliku mootoriga 2,0 ja ütled ära, kumb on kumb?
Vaevalt...

Boschi pritsega õhukulumõõtja lõpunumbrid on:
2,0->010
2,5->011
Kui numbrit peal ei ole, ainult nool ja vanos ka olemas on tegu 2,0 Siemensiga
lõdvikute diameeter ka erinev, ringi vahetada neid ei saa
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

truumu... minu 2,5 sai fooritagant kiirendades 1.8 tagatulesid näha... huvitav kas mul oleks tõmme parem olnud kui selle 1,8 asemel oleks 2.0 olnud :P

ei aga jah... kunagi ei tea mis seisus see 25 on minu mootor oli konkreetselt nii kohvi, et ainukesed terved asjad olid mootoris saaled, kepsud, õlipump ja hüdrokad... kõik muu oli kuskilt otsast ülemäära kulunud ja silindri surved olid 3-6bari
Vasta