E36 Pöörded jäävad peale

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
andra318
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01.07.2007 18:19 20
Asukoht: Tallinn

E36 Pöörded jäävad peale

Postitus Postitas andra318 »

Autoks on 1995 a 318i 85 kw. Probleem siis selles, et pöörded jäävad peale sõites ja vaba käigul. Nt linnas 4 käiguga sõites pole vaja gaasi andagi, pöörded püsivad 2000 kandis. Töhikäigul on ka 2000 kandis, aga gaasi lisaks andes vajuvad mõnikord 1000 kanti aga mitte alla selle.
Äkki on kellelgi olnud sama probleemi? Olen info eest väga tänulik kuna ise ei oska midagi peale hakata
truumu

Re: Pöörded jäävad peale

Postitus Postitas truumu »

andra318 kirjutas:... kuna ise ei oska midagi peale hakata
Näiteks diagnostikasse minna? ;)
andra318
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01.07.2007 18:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas andra318 »

mees oma mercedesega käis sarnase probleemiga diagnostikas, kuid seal ei osatud midagi öelda, pakuti igasugu andureid ja muid asju mis võivad läbi olla. Hiljem kadus tal probleem autol iseenesest. Diagnostika oli lihtsalt raha ja aja kulutamine.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas sander k »

Mul 320 ja oli ka sarnane probleem. Hiljem see süvenes ja diagnostika näitas vigast lambda andurit. See sai vahetatud ja enam probleemi esinenud pole. Samas võib viga olla ka tühikäigu mootoris ja kontrolli eelpool mainitud gaasitross üle. Kui viga lambdas siis pane ngk mitte boch. Boch i omad töötavad kuni kaks kuud ja siis läbi. Ise kogenud.

Edu!
andra318
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01.07.2007 18:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas andra318 »

tänx!!! ;)
truumu

Postitus Postitas truumu »

Vaheta ära:
1.Tühikäigu regulaator- 2824.85.-
2.Lambda 800.-
3.Segusiibri asendi andur 996.98.-
4.Rõhuregulaator 790.93.-
5.Väntvõlli andur 1289.42.-
6.Nuka andur 1355.90.-
Kui midagi veel soovitatakse, vaheta see ka ära(juhtplokk näiteks, mis maksab 15000.-)

Ja kui siis veel pööre peale jääb, tule diagnostikasse (300-500.-) :lol:
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

see oli hea :D
andra318
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01.07.2007 18:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas andra318 »

ei tea mis siin head oli? :lol: Ei tohi naerda teise õnnetuse üle!!!! ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

andra318 kirjutas:ei tea mis siin head oli? :lol: Ei tohi naerda teise õnnetuse üle!!!! ;)
Õige see ju on, et diagnostika kui ei näita absoluutset tõde, siis vähemalt annab kõige tõenäolisema vea-allika.
Lihtsalt kellegi arvamise peale juppe vahetades võib lõpuks parandamine väga kalliks minna.
Indrek
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

E36 Pöörded jäävad peale

Postitus Postitas Pavel_V »

Probleem võib olla tühikäigu regulaatoris või seguklapi
potensiomeetris.Võimalik ka karterituulutus klapp.
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E36 Pöörded jäävad peale

Postitus Postitas patrik »

Pavel-Qlimax kirjutas:Probleem võib olla tühikäigu regulaatoris või seguklapi
potensiomeetris.Võimalik ka karterituulutus klapp.
....ja jõuame tagasi diagnostikasse

see et mees maksis diagnostikule, kes ei suutnud viga leida on ta enda viga. makstakse siis kui asi töötab, mida tuleb ka eelnevalt töömehega kokku leppida, töömees kes tunneb end antud teemas ebakindlana siis seda tööd ette ei võta
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
joffe
Huviline
Postitusi: 1992
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Paar päeva tagasi avastasin, et pöörded jäävad peale vahel. Koha peal 800- 1000, sõites, kui jala gaasi pealt ära võtsin, ei tahtnud pöörded langeda. :? Eile sain "veale" jälile! Mõtlesin, et äkki gaasitross hakkab kinni jääma ja pugesin armatuuri alla asja uurima, kuidas pedaal liigub. Seal urvitades ja nähtut seedides tuli meelde, et enne probleemi tekkimist olin oma istet ettepoole nihutanud, kuna pisike preili selja taga lapse toolis kippus mulle jalgadega "õpetust" jagama. Istmega aga lükkasin lumevee vanni suht tihedalt- kõvasti vastu gaasipedaali. Rõõm oli muidugi suur, et pole vaja tengelpunga tuulutada ja asja üle järele mõeldes nalja nabani! :lol: :lol: :lol:
SilverEST
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 14.11.2007 19:47 19
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas SilverEST »

Mul oli sarnane probleem, pöörded iseeneslikult tõusid ja alanesid. Lihtsalt tühikäigul. Diagnostika ütles et viga lambdas, vahetasin ära aga see probleem ei kadunud. Kuskil 3 kuu pärast hakkas juba auto sõidu ajal välja surema kui siduri lahutasin. Lihtsalt suri välja. Siis juba pöördusin probleemiga UM-i kuna koht kus varem diagnostikas käisin ütles siis juba et aju on pekkis ja otsi uus jne mida ma ka tegin kuid tolku ei midagi ikka. UM-is avastati siis et vigane on tühikäigumootor ja lambda ka ei töötanud (uus mille eelmine dioagnostika vend oli terveks tunnistanud), aju ka oli korras tegelt. Pandi peale originaal jupid nagu UM-is ikka. Peale mida kõik probleemid kadusid ja auto töötab nagu uus :). PS! ärge ostke odavaid lambdasid, need ei pruugi teie autol tööle hakata, pange ikka originaal, tuleb lõppkokkuvõttes odavam :)
Kasutaja avatar
Johndoe318
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 05.09.2007 15:04 24
Asukoht: Tallinn/ Rapla => 3 km ALU

Postitus Postitas Johndoe318 »

Tühikägu klapp- või kuis nimetada mootor. Katsu kuidagi see kätte saada ja kasvõi pigistada või punnid torudesse ette panna. saad teada kohe selle kas oli selle viga. muidugi kui gaas peale ei jää . tavaline asi et need tühikäigu mootorid on saasta täis ja jäävad lahtisesse asendisse. siis pöörded peal. Audi 2oo`l jäi mul lahti ja 3300 pööret koguaeg peal. :) audil oli hea ligi pääseda pigistasin lõdviku kinni ja ennäe pöörded maas.
andra318
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01.07.2007 18:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas andra318 »

Tere jälle !!! :lol:

peale kirjutamist siia foorumisse,2 päeva hiljem kadus mul see probleem ära.autol midagi ei parandanud,ega vahetanud.kas tõesti oli mingi saast kuskil vahel et gaas jäi peale?!
aga ma tänan teid südamest,nende soovituste eest.
kui tekib sama probleem uuesti ,siis oskan midagigi peale hakata. ;)
Terv,kõigile
Vasta