K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas foxy007 »

Täna hommikul autot käivitades jäid põlema veojõukontrolli ja selline tuluke tähtedega EML. Maanteel sõites autol kadus nagu jõud ära ning kiirus üle 90 kmh ei läinud.Tunda oli ka õrna jõnksutamist. Koju tagasi jõudes ja 20 min prst uuesti käivitades oli kõik nagu korras. Oskab keegi öelda mida tähednab EML tuli, kui ta on süttinud koos veojõu kontrolliga? Auto siis bmw 320i 110 kw (99aasta)
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

EML ehk e-gaasipedaali tuli näitab, et see süsteem kuskilt ei tööta ja siis vastavalt vea tõsidusele piiratakse kas maks võimsust või lastakse üldse rooma-koju režiimis töötada.
Ilma diagnostikata pole mõtet siin Sulle vea asukohti mõtet hakata välja pakkuma.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

selge...ühesõnaga tuleb diagnostikasse pöörduda..tänud!
Mercedes- Benz V250 - 2016
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

kui eml ja veojõukontrolli tuled põlevad siis võib oletada et tegemist on elektrilise gaasiklapi veaga
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Kas probleemile lahendus olemas ,mis tuleb välja vahetada.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Olen kasutanud siin otsingut ja lahendusi on mitmeid .Eml ,tühikäigumootor ja voolik vigane .
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... &start=150
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Seda tean ,aga mõtlesin et selle vooliku võiks ikka ise üle kontrollida .
Samas ,kas eml veast pääseb ainult vahetamisega või võimalik ka remontida.
Kas igasugune vaakumi lekke võib ka seda põhjustada.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Hõbehall
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 09.07.2005 10:34 50
Asukoht: Harjumaa

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas Hõbehall »

Mul on 2,5 aastase e46 omamise ajal täpselt sama asi juhtunud, ca 5 kuud tagasi täpsemalt.
Kuna peale mõnetunnist seismist ja uuesti käivitamist viga pole siiani uuesti ilmnenud ei teinud mida mitte midagi sellega. Töötab siiani. Kui peaks korduma viga siis uurin edasi alles.
E46 Coupe> upgrade 320i E90> 320dLCI E91
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Raha küsimise peale kaob ju foorumi põhimõte ära .
Rohkem ei julge midagi kirjutada ega küsida . :cry:pärast keeran veel mingi jama kokku .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas andre731 »

EML-i viga on EMLi komponentide, esmajoones seguklapi juures olevate potensiomeetrite liugkontaktide viga.

M52TU puhul pakun, et pigem on probleemiks seguklapi ja mootori juhtmestiku vaheline halb pistikuühendus.

Tean autot, millele on külge pandud 2 uut originaal seguklappi, kuid teatud aja möödudes on viga taas avaldunud.

Enda autol olen EML-i põlema saanud korra, millele eelnes antud pistiku lahti ühendamine...
533 274 38 Andres
Kasutaja avatar
Bemmipoiss
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 13.03.2009 18:46 20
Asukoht: EST

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas Bemmipoiss »

andre731 kirjutas:EML-i viga on EMLi komponentide, esmajoones seguklapi juures olevate potensiomeetrite liugkontaktide viga.

M52TU puhul pakun, et pigem on probleemiks seguklapi ja mootori juhtmestiku vaheline halb pistikuühendus.

Tean autot, millele on külge pandud 2 uut originaal seguklappi, kuid teatud aja möödudes on viga taas avaldunud.

Enda autol olen EML-i põlema saanud korra, millele eelnes antud pistiku lahti ühendamine...
Rumalus ehk, endal sama mure ja ei tea kus antud agregaat pesitseb..? ehk aitab keegi hädast välja?

Edit: tahtsin ka veel seda öelda, et auto ei lähe käimagi ja kas on võimalik kuidagi moodi ta käima saada, et remonti viia :?:
Kasutaja avatar
wildoN
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 17.08.2009 09:32 07

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas wildoN »

Endal oli sama jama 2 korda juba. Pühjuseks oli drosselklapp. Võib tekkida ka õhulõdvikute purunemise pärast.
Pafka
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Minu probleem sai lahenduse juba ammu . :) Igasugune jutt ,et tuleb eml (seguklapp) välja vahetada,ei vasta alati tõele .Samas kui raha on kliendil ,mis siis viga .Toon enda murega näite .Diagnost näitas eml viga .Oleksin viinud kodanik xxxxx juurde ja tellinud uue eml ja asi oleks olnud korras .Aga selgus tõsi ,et viga oli pistikus.Korra eemaldasin ja panin tagasi ,oligi viga eemaldatud.Sama oleks teinud seda ka kodanik xxxxx koos uue eml-ga.Möödas 2 kuud juba ja viga pole esinenud .Palju ma nüüd raha kokku hoitsin,pole lugenud ,aga arvan et palju .

Antud probleemil paistab olema rohkem lahendeid ja selleks foorum ongi ,et oma jõududega probleeme lahendada.Ei pea jooksma kohe diagnostikasse .Teatud probleeme saab ka ise parandada.(kes viitsib) :)
Loodan et kellelegi on minu jutust abi ja raha ma selle eest ei küsi .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Bemmipoiss
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 13.03.2009 18:46 20
Asukoht: EST

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas Bemmipoiss »

seppa kirjutas:Minu probleem sai lahenduse juba ammu . :) Igasugune jutt ,et tuleb eml (seguklapp) välja vahetada,ei vasta alati tõele .Samas kui raha on kliendil ,mis siis viga .Toon enda murega näite .Diagnost näitas eml viga .Oleksin viinud kodanik xxxxx juurde ja tellinud uue eml ja asi oleks olnud korras .Aga selgus tõsi ,et viga oli pistikus.Korra eemaldasin ja panin tagasi ,oligi viga eemaldatud.Sama oleks teinud seda ka kodanik xxxxx koos uue eml-ga.Möödas 2 kuud juba ja viga pole esinenud .Palju ma nüüd raha kokku hoitsin,pole lugenud ,aga arvan et palju .

Antud probleemil paistab olema rohkem lahendeid ja selleks foorum ongi ,et oma jõududega probleeme lahendada.Ei pea jooksma kohe diagnostikasse .Teatud probleeme saab ka ise parandada.(kes viitsib) :)
Loodan et kellelegi on minu jutust abi ja raha ma selle eest ei küsi .
Kui oskad mulle öelda, kus asub see pistik, oleks mul samuti ehk abi !
Ise jagelen sama murega..natuke aega tagasi sai alguse :cry:
Kasutaja avatar
rait.
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 17.12.2008 11:43 03
Asukoht: Tln

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas rait. »

Pistik on põhimõtteliselt tühikäiguregulaatori all, segusiibri küljes. Lisaks kui seal juba müttad, tee segusiiber puhtaks ka, on olnud juhuseid kus siiber kiilub ja samuti annab viga. Korralikus diagnostikas muidugi selguks kas tasub mütata üldse. Vaadatakse kas potekate väärtused on õiged. Ja kas siibri elektriline osa töötab.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Seda ma arvasin et kunolt ei jää postitus tulemata :)
Miks sa nokid ja naerad kõigi üle .Sinu puhul poleks foorumil ültsegi mõtet.Iga alafoorumi teemal peaks olema kohe teeninduste kondaktid ja kõik ,mitte mingit arutamist.
Nagu ....saar ,kelle poolehoid langeb .Ennem ajasid konkreetset juttu ,nüüd igasugused maalid ja jürid.
Mina rääkisin enda probleemi lahenemisest .Ma ei üldistanud seda asja.2 kuud on möödas ja viga pole tagasi tulnud ,kui sa väidad et sellege ei lahene viga ja on ajutine lahend .Kaua see peiteaeg siis on .Annan kohe teada kui enda autol probleem tagasi tuleb (loomulikult läheb siis targemate inimeste juurde).
Kuna patrik väitis ,et oletab elektrilise gaasiklapi viga ,siis on ju vea põhjustajaid rohkem mida tasub uurida.Tahan öelda et teatud asju saab ise parandada ,ei pea kohe teenindusse pöörduma.

Toon näite:kui töökäigus eemaldan lamda pistiku ja tagasi panemisel näitab kohe viga .Ega ma siis kohe uut ostma lähe .Nullin arvutiga ära ja viga pole enam .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Sa oled siis samasugune tohman nagu mina ,kes ei tõmba uttu :)
Ei ole vaja mulle selgeks teha auto remondi meetodit .Sa vist ei loe teiste jutte hoolikalt läbi ,mida nad tahavad öelda .Vaid ajad ikka enda jonnijuttu peale.

Püüan siis natugenegi mitte tohmanina näida ja lõpetan .
Soovitan modedel kustutada üleliigne möla mis ei puutu antud teemasse.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas seppa »

Ma võtan mütsi maha spetsialistide ees kes väljendavad end viisakalt .
Ma ei taha enam .....Olen juba õppust saanud. :)
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas andre731 »

Neid võib ka 10 uut panna, kui ei tuvastata viga täpselt

Ütle mulle kuidas sa tuvastaksid viga täpselt, mis avaldub kord ca 6-e kuu jooksul...?
Nagu see konkreetne EML-i juhtum oli.


P.S Minu autol pole ka nüüd juba tugevalt üle poole aasta EML-i tuli põlema hakanud, ehk mina jään oma arvamusele kindlaks, et M52TU mootori puhul, loetakse DME juhtplokki drosselklapile viitavad vead (päris mitu erinevat ja tihti ka korraga) pigem halva pistikuühenduse, mitte drosseli enda rikke tõttu.

M54 teine teema ja selle kohta ei hakka ma ka midagi väitma.
533 274 38 Andres
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas andre731 »

Kuid 1 kord kuue kuu jooksul esinev viga ei käi veel nii närvidele

Kõik oleneb inimesest.

Mulle või sulle ilmselt ei käiks aga konkreetset klienti see häiris...

Lihtsalt tahangi öelda, et antud juhul jupi vahetus EI AIDANUD.
533 274 38 Andres
helitehnik
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 06.02.2005 11:27 48
Asukoht: Rakvere/Helsinki

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas helitehnik »

Kas e46 323i 99a on drosselklapi vahetamiseks tarvis sisselaskekollektor maha võtta?
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas andre731 »

helitehnik kirjutas:Kas e46 323i 99a on drosselklapi vahetamiseks tarvis sisselaskekollektor maha võtta?
EI
533 274 38 Andres
NoPowerNoFun
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 10.07.2013 23:27 05
Peamine sõiduk: E38 730d 2000aa

Re: K: E46 (99.a.) 320i EML ja veojõukontroll

Postitus Postitas NoPowerNoFun »

Tervist .
Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siit .
Nimelt autoks e46 323ci 125kw automaat 1999aa
Ütleme nii et täna vb on hea päev ja hommikul tööle minnes keeran võtit ja auto käib aga peale tööd keeran võtit ja viskab eml tule põlema auto käima ei lähe aga ketrab ringi küll . Nüüd see kõige imelikum asi .... boosteriga voolu akule juurde andes plaks ja pill käib jälle
Vasta