E36 Compactist...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

E36 Compactist...

Postitus Postitas Arvo »

Sai linnas liiklemiseks naisele selline pisike putukas ostetud ja üldjoontes autoga täitsa rahul... kuid kohe tekkisid ka mõned küsimused millele netiavarustest kiiret vastust ei leidnud...
Kuidas on compactidel lahendatud kompuuter ning kas on olemas ka check controliga isendeid? Mobiles erinevaid compactide kuulutusi lapates jäid silma armatuurides ainult samasugused kahe nupuga kellad... kas compactile oli üldse OBC lisavarustuses saada?
Peale ostu tükk aega ei saanud aru mis on spidomeetriblokis valesti... lõpuks tabasin ära, tahhomeeti all pole kütusekulunäidikut :shock: Imestama paneb selline kokkuhoid, isegi mu kunagisel 80ndate algusaastatel toodetud 318i-l oli see täitsa olemas. Kui vahetusele mõelda siis loodetavasti hakkab kütusekulunäidikuga kelladeblokk seal ilma probleemideta tööle?
Kolmandaks ei hakanud kuulutusi sirvides silma ühtegi cruise controliga isendit? Jällegi sama küsimus, kas lisavarustusena üldse pakuti või oli E36 compact tõesti säärane BMW säästuprojekt :?
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Re: E36 Compactist...

Postitus Postitas E36 318 ti »

Arvo kirjutas:Sai linnas liiklemiseks naisele selline pisike putukas ostetud ja üldjoontes autoga täitsa rahul... kuid kohe tekkisid ka mõned küsimused millele netiavarustest kiiret vastust ei leidnud...
Kuidas on compactidel lahendatud kompuuter ning kas on olemas ka check controliga isendeid? Mobiles erinevaid compactide kuulutusi lapates jäid silma armatuurides ainult samasugused kahe nupuga kellad... kas compactile oli üldse OBC lisavarustuses saada?
Peale ostu tükk aega ei saanud aru mis on spidomeetriblokis valesti... lõpuks tabasin ära, tahhomeeti all pole kütusekulunäidikut :shock: Imestama paneb selline kokkuhoid, isegi mu kunagisel 80ndate algusaastatel toodetud 318i-l oli see täitsa olemas. Kui vahetusele mõelda siis loodetavasti hakkab kütusekulunäidikuga kelladeblokk seal ilma probleemideta tööle?
Kolmandaks ei hakanud kuulutusi sirvides silma ühtegi cruise controliga isendit? Jällegi sama küsimus, kas lisavarustusena üldse pakuti või oli E36 compact tõesti säärane BMW säästuprojekt :?
oman samasugust putukat..obc-d pole veel kuulnud et compactile oleks tehasest paigaldatud..ka pole kuulnud,et keegi siinsetest oleks paigaldanud.kahjuks seda plokis asetsevat kytusekulunäidikut pole samuti originaalis ette nähtud,..kas see ühtiks mõne sellise ökonomaiserit omavaga, huvitaks mindgi..see compact ongi säästuprojekt..näiteks minu omal pole peale el. peeglite ja kondi midagi..cruise controlli saad minuarust lisada, pead mingid lisavidinad ostma
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Re: E36 Compactist...

Postitus Postitas Arvo »

Siiski-siiski, leidsin netiavarustest, et obc on siiski täitsa saadaval... nimelt seesama 2 nupuga kell ongi pmst ka kompuuter (kui displayd lähemalt vaadata on hästi all servas näha km/h, L/100 jne). Kompuutri juhtimine käib läbi obc nupuga suunatulekangi.
Küsimus on ainult, et kas obc aktiveerub kohe kui ühendada taha õige suunatulekang või mitte?
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

olemas see analoog kell samade näitudega, kahjuks mul see ei tööta, s.t peale kellaaja ei näe midagi...mul on suunatule kangil mingi funktsioon/vajutad kangi pealt rooli suunas-..vasakult kangi pealt lükkad paremale rooli suunas..kas see on kuidagi seotud selle kellaga ei oska arvata..mingi ülesanne peaks tal seal ju olema!!
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

Sul on siis tõenäoliselt kompuutriga isend sattunud, (või on kunagi olnud) suunatulekangi vajutamisega vahetataksegi kõigil BMW-del kompuutri erinevate funktsioone vahel.
Kui tulevikus tahad kompuutrit tööle saada on sul vaja leida mõne 318ti pealt maha võetud kompuuter ja voila... mul sellevõrra keerulisem ülesanne, et vaja soetada ka vastav kaabeldus ja suunatulekang... ning kui netitarkust uskuda tuleb ka kompuuter ise selle auto jaoks ümber lasta kodeerida. :( Ilmselt ajan ilma läbi... :|
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

ilmselt ma ei hakka seda kompu.asja sinna installeerima..kuigi keskmist kulu tahaks näha küll..ja teepinna kraade võiks ka talvel kuvada..olen arusaamisel et kui senini ilma hakkama saanud, saan ka edaspidi.

mina pigem hädas kergkaalus tagasillaga :o
kui ikka jäine tee.., pehme pinnas, siis esimeses saab kuidagi liikuma, aga teises olen totaalselt kinni
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

Mulle sattunud isendit on õnnistatud plokkdiffriga ja rehvid ka korralikud all... ronib päris rahuldavalt lumest läbi. Samas näiteks pika ja raske E34 touringuga võrreldes on maanteekiirustel ikka kipakam ja libedal tugevamalt gaasitades läheb külg väga kiirelt ette. Samas E30ga võrreldes on olukord selles osas veidi parem.
Vasta