E46 airbabi tuli läks põlema

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

E46 airbabi tuli läks põlema

Postitus Postitas ristokru »

Käisin siis eile lilli ostmas ja jätsin lapsed autosse ja seal nad mässasid ja kui tagasi tulin (olin jätnud ka käigu sisse) Panin auto tööle muidugi käiku välja ei võtnud :) auto suri jälle välja siis kohe tööle jälle ja siis jäigi airbagi tuli põlema. Kas siis lapsed mässasid seal midagi või see et autot niimoodi käivitasin? Eriti ei usu aga ...
Kui keegi teab midagi siis abi tere tulnud!!Tahaks selle mure eest saada.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Võiks aravata, et istmematt katki, aga eks kõige pädevama info annaks diagnostika.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas ristokru »

Viljar kirjutas:Võiks aravata, et istmematt katki, aga eks kõige pädevama info annaks diagnostika.
Kus saab teha diagnostikat ja mis see istmematt?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

See peaks olema see istmematt, mis asetseb siis kõrvalistuja istmes ja tunnetab siis, kas seal istutakse või mitte. Oleneb kus asud, sellest ka diagnostika koht.

Aga ennem mingeid oletusi vist tasuks jah diagnostika teha. Seal võib ka miskit muud olla. Võib-olla polegi otseselt miskit viga, aga selle käivituse tagajärjel luges endale miskise veakoodi sisse ja aitab selle kustutamine lihtsalt. Kuna võib-olla tegeliku viga ei eksisteerigi- elektroonika :)
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas ristokru »

Cert85 kirjutas:See peaks olema see istmematt, mis asetseb siis kõrvalistuja istmes ja tunnetab siis, kas seal istutakse või mitte. Oleneb kus asud, sellest ka diagnostika koht.

Aga ennem mingeid oletusi vist tasuks jah diagnostika teha. Seal võib ka miskit muud olla. Võib-olla polegi otseselt miskit viga, aga selle käivituse tagajärjel luges endale miskise veakoodi sisse ja aitab selle kustutamine lihtsalt. Kuna võib-olla tegeliku viga ei eksisteerigi- elektroonika :)
Ise elan Viimsis ,seega andke teada kus lähim diagnost ja äkki teab ka tel. nr.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Näiteks meie enda klubiliikme Toomase juurde....

http://www.truumu.ee/
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas ristokru »

Ain kirjutas:Näiteks meie enda klubiliikme Toomase juurde....

http://www.truumu.ee/
Tänan!
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

Truumu teeb jah diagnosti, aga kui andur istmepadja andur ikka katki ja uut ei taha osta, siis välja progeb ikkagi Patric. Seega võiks aja kokkuhoiu mõttes kohe sinna minna ;) Ma ei hakanud 3000.- vahetust ette võtma, kuna liiga õrn on see padja-süsteem ning pole nii rikas, et üle kuu neid vahetada.

P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

MartenL kirjutas:Truumu teeb jah diagnosti, aga kui andur istmepadja andur ikka katki ja uut ei taha osta, siis välja progeb ikkagi Patric. Seega võiks aja kokkuhoiu mõttes kohe sinna minna ;) Ma ei hakanud 3000.- vahetust ette võtma, kuna liiga õrn on see padja-süsteem ning pole nii rikas, et üle kuu neid vahetada.

P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Milleks need siis autole on pandud? Progeme aina asju välja ja riskime eludega? Ei näe nagu asjal mingit ideed ja siiamaani ei ole saanud ühelgi autol sellest padjast jagu.
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

MartenL kirjutas:
P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Huvitav oleks teada, kas bag ei tööta ka siis, kui tuli põleb oma hooletusest (sai armatuur eemaldatud ilma akut lahti ühendamata) ?
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas ristokru »

MartenL kirjutas:Truumu teeb jah diagnosti, aga kui andur istmepadja andur ikka katki ja uut ei taha osta, siis välja progeb ikkagi Patric. Seega võiks aja kokkuhoiu mõttes kohe sinna minna ;) Ma ei hakanud 3000.- vahetust ette võtma, kuna liiga õrn on see padja-süsteem ning pole nii rikas, et üle kuu neid vahetada.

P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Kust leiab patricu andmed?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=10304

Üldine tehniline-> BMW remontijad
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

Ain kirjutas: Milleks need siis autole on pandud?
Pandud on selleks, et jätaks padja kinni, kui kedagi kõrval ei istu. Seega võib maailmaparandamise ja vabasurma jutu tagaplaanile jätta....


Risto: Patrikut seenädal tööl ei ole, vaja endal ka veel minna
;)
bemvee
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 13.03.2007 14:39 24

Postitus Postitas bemvee »

krt mul ka airbagi tuli jamab. nii kui keegi kõrval istmel liigutab hakkab põlema või kustub ja nii koguaeg. kui see andur nüüd maha progeda, siis kõrvalistujal ei tööta ükski padi??
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

vastupidi
siis süsteem töötab igaljuhul, olenemata sellest kas keegi istub või ei
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

MartenL kirjutas:Truumu teeb jah diagnosti, aga kui andur istmepadja andur ikka katki ja uut ei taha osta, siis välja progeb ikkagi Patric. Seega võiks aja kokkuhoiu mõttes kohe sinna minna ;) Ma ei hakanud 3000.- vahetust ette võtma, kuna liiga õrn on see padja-süsteem ning pole nii rikas, et üle kuu neid vahetada.

P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Ma ei saa aru miks on vaja selliseid summasid maksta. Mati andur on 1314.- krooni (just ostsin) ja ongi nii. Ylej22nud teed ise. Mina plaanin küll. Samast murest saab ka minu e46 328 teemast lugeda.
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
juka
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 24.08.2006 14:50 24
Peamine sõiduk: BMW E46 TURBOTRAKTOR
Asukoht: IDA-VIRU

Postitus Postitas juka »

kõige lihtsam probleemi lahendus - panna kõrvalistuja matti "emulaator". Maksab sada krooni. Ja siis kustutada SRS plokki vead (veel sada krooni). Emulaatoriga auto mõtleb et kõrvalistuja on alati kohal, see tähendab et kõrvalistajate padjad töötavad avarii korral igal juhul. Mul ned emulaatorid olemas, kirjutage PS'i. Aga kui oskate enam-vähem elektroonikas, võite emulaatori ise teha, skeem on lihtne.
no rules just fun
E46 2002 TURBOTRAKTOR
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas ristokru »

siim_s kirjutas:
MartenL kirjutas:Truumu teeb jah diagnosti, aga kui andur istmepadja andur ikka katki ja uut ei taha osta, siis välja progeb ikkagi Patric. Seega võiks aja kokkuhoiu mõttes kohe sinna minna ;) Ma ei hakanud 3000.- vahetust ette võtma, kuna liiga õrn on see padja-süsteem ning pole nii rikas, et üle kuu neid vahetada.

P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Ma ei saa aru miks on vaja selliseid summasid maksta. Mati andur on 1314.- krooni (just ostsin) ja ongi nii. Ylej22nud teed ise. Mina plaanin küll. Samast murest saab ka minu e46 328 teemast lugeda.
kui maksab 1314.- siis mõttekas ikkagi osta see andur,pole just nii suur summa aga kas saab ikka ise vahetada? Ja pärast peab vist ikka diagnostikasse minema?
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

ristokru kirjutas:
siim_s kirjutas:
MartenL kirjutas:Truumu teeb jah diagnosti, aga kui andur istmepadja andur ikka katki ja uut ei taha osta, siis välja progeb ikkagi Patric. Seega võiks aja kokkuhoiu mõttes kohe sinna minna ;) Ma ei hakanud 3000.- vahetust ette võtma, kuna liiga õrn on see padja-süsteem ning pole nii rikas, et üle kuu neid vahetada.

P.S. kui tuli põleb, ei tööta ükski bag :!:
Ma ei saa aru miks on vaja selliseid summasid maksta. Mati andur on 1314.- krooni (just ostsin) ja ongi nii. Ylej22nud teed ise. Mina plaanin küll. Samast murest saab ka minu e46 328 teemast lugeda.
kui maksab 1314.- siis mõttekas ikkagi osta see andur,pole just nii suur summa aga kas saab ikka ise vahetada? Ja pärast peab vist ikka diagnostikasse minema?
Varsti kavatsen tegema hakata ja kindlasti kirjutan sellest ka oma teemas. Veakoodi v6in Sul ise 2ra kustutada. Anna teada. Lepime kokku. Mati vahetuseks tuleb ilmselt tool v2lja v6tta. Eks n2is..
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
teritaja
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 19.12.2003 11:00 21
Peamine sõiduk: f11 xdrive
Asukoht: võru-tartu

Postitus Postitas teritaja »

kellel on istmemat katki ning tinutuskolb käes seisab saab 2 eegiga asja korda.
http://web.archive.org/web/200312062251 ... caros.html

toonitan muidugu üle:
*üksi sõites avarii korral tuleb ka kõrvalistuja padi lahti
*mitte mingil juhul lapse turvatooli esiistmele panna

ise paigaldasin eelmine nädal antud viguri külge, bagi tuli kustus peale külge ühendamist ära ning mina rahul. tevalos maksid need 3 jubinat 2eeki.

edu
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Nagu paistab, siis 2 100oomist takistit ja 1N4001 diood ning ongi kõik. Päris lihtne asjake.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Mell84
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 25.09.2007 13:02 27

Postitus Postitas Mell84 »

Ära siis osta omale sellist autot, kui remontida ei jõua
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

Aga mõelge enne selle emuleerimise tegemist kõvasti järele. Kas te suvatsete autot kunagi müües sellest nikerdisest ka järgmisele ostjale rääkida.
Või kui masin läheb üldse kuskile müügimehe kätte müüki, kes selliseid asju kindlasti ei maini.

Lihtsalt kui kunagi mõni mees paneb kõrvalistuja toolile lapse turvatooli ja see peale kokkupõrget tagaaknasse lendab peaks ikka selle "second süsteemi" aretajal endal **** tunne küll olema.

Sama asi praktiliselt. Olen sõitnud pool aastat autoga, millel turvapadjad tegelikult ei ole kunagi töötanud. Seda ma age ei teadnud, kuna mingi svamm "second süsteem" oli aretatud.

Keiss ju suht sama. Müüja ei rääkinud asjast midagi.
Nii et kui kindel ei ole siis soovitan asja ilusti ja korrektselt korda teha(lasta).
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
teritaja
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 19.12.2003 11:00 21
Peamine sõiduk: f11 xdrive
Asukoht: võru-tartu

Postitus Postitas teritaja »

siim_s kirjutas:Aga mõelge enne selle emuleerimise tegemist kõvasti järele. Kas te suvatsete autot kunagi müües sellest nikerdisest ka järgmisele ostjale rääkida.
Või kui masin läheb üldse kuskile müügimehe kätte müüki, kes selliseid asju kindlasti ei maini.

Lihtsalt kui kunagi mõni mees paneb kõrvalistuja toolile lapse turvatooli ja see peale kokkupõrget tagaaknasse lendab peaks ikka selle "second süsteemi" aretajal endal **** tunne küll olema.
kas mitte kolmesel selline tegevus keelatud pole (kõrvalistuja patja ei saa kuskilt välja lülitada, minu 318'l igatahes ei saa)
siim_s kirjutas: Sama asi praktiliselt. Olen sõitnud pool aastat autoga, millel turvapadjad tegelikult ei ole kunagi töötanud. Seda ma age ei teadnud, kuna mingi svamm "second süsteem" oli aretatud.
ei ole ju, kui matt katki siis ei tööta ükski padi ning armatuuris annab tuluke märku airbagi veast, bemm on muidugi kaval, üle kümne aasta selliseid eriti mitte-kestvaid matte teinud, mõni aeg tagasi maksid need ulmelist raha ka, nüüd natukene odavamaks läinud. aga see teine teema.
siim_s kirjutas:Keiss ju suht sama. Müüja ei rääkinud asjast midagi.
Nii et kui kindel ei ole siis soovitan asja ilusti ja korrektselt korda teha(lasta).
et siis eeldame, et kõik müüjad on valelikud sead?, sellise loogika järgi tuleks autot ostma minnes kõik padjad lahti kakkuda ja igaksjuhuks kontrollida ega takisteid pole pandud, käigukastist saepuru otsida jne, teed sa nii? eks kõik müüja poolt peidetud vead jäävad tema südametunnistesele.

ok, ütlen siis nii:
kes tahaks, et tal padjad töötaksid aga hetkel pole 2k raha välja käia asja kordategemiseks siis saab asja ajutiselt lahendatud 1000x odavamalt. sobib?
Kasutaja avatar
juka
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 24.08.2006 14:50 24
Peamine sõiduk: BMW E46 TURBOTRAKTOR
Asukoht: IDA-VIRU

Postitus Postitas juka »

Aga pärast emulaatori installimist airbag tuli ikkagi põleb!
On vaja vead kustutada!
Kas keegi kustutab Tartus/Tartumaal??? (välja arvatud UM)
no rules just fun
E46 2002 TURBOTRAKTOR
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

teritaja kirjutas:
siim_s kirjutas:Keiss ju suht sama. Müüja ei rääkinud asjast midagi.
Nii et kui kindel ei ole siis soovitan asja ilusti ja korrektselt korda teha(lasta).
et siis eeldame, et kõik müüjad on valelikud sead?, sellise loogika järgi tuleks autot ostma minnes kõik padjad lahti kakkuda ja igaksjuhuks kontrollida ega takisteid pole pandud, käigukastist saepuru otsida jne, teed sa nii? eks kõik müüja poolt peidetud vead jäävad tema südametunnistesele.

ok, ütlen siis nii:
kes tahaks, et tal padjad töötaksid aga hetkel pole 2k raha välja käia asja kordategemiseks siis saab asja ajutiselt lahendatud 1000x odavamalt. sobib?
Ei ole minu asi öelda mida võite ja mida mitte ei või teha. Samas on minul võibolla nüüd parem kui olen sellele tähelepanu pööranud.

Selle "second süsteemi" all ma mõtlesin enda puhul svammi tuuningut, ehk airbagi punase tulukese peale oli pandud must svamm ja tuluke ei paistnud lihtsalt läbi. Siinkohal oleks tõesti pidanud kellad lahti võtma ja asja uurima juba ostes :shock: .
Aga see selleks.

Kõige tähtsam on aga, et turvalisus oleks tagatud. Edu ehitamisel.
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
prt
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 13.06.2007 12:42 51

Postitus Postitas prt »

:roll:
Viimati muutis prt, 23.04.2008 08:38 09, muudetud 1 kord kokku.
e46 D
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

naljamehed

kas keegi ei pannud tähele et
esiteks on skeem vale
teiseks on ebaratsionaalselt koostatud

sellega jääb airbagile mulje et keegi kõrval ei istu

teiseks dioodi kahe takisti vahele panna oskavad vist ainult ameeriklased

teeb sama välja kui ma ütlen et olen 100 pluss 78 cm pikk selle asemel et öelda et olen 178 cm pikk
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
teritaja
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 19.12.2003 11:00 21
Peamine sõiduk: f11 xdrive
Asukoht: võru-tartu

Postitus Postitas teritaja »

patrik kirjutas:naljamehed
kas keegi ei pannud tähele et
esiteks on skeem vale
teiseks on ebaratsionaalselt koostatud
sellega jääb airbagile mulje et keegi kõrval ei istu
teiseks dioodi kahe takisti vahele panna oskavad vist ainult ameeriklased
teeb sama välja kui ma ütlen et olen 100 pluss 78 cm pikk selle asemel et öelda et olen 178 cm pikk
selge, internet on suur ja lai ning alati ei tasu siis kõike uskuda, võtan oma sõnad tagasi ja lähen UM'i matti ostma.
Kasutaja avatar
prt
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 13.06.2007 12:42 51

Postitus Postitas prt »

teritaja kirjutas:
patrik kirjutas:naljamehed
kas keegi ei pannud tähele et
esiteks on skeem vale
teiseks on ebaratsionaalselt koostatud
sellega jääb airbagile mulje et keegi kõrval ei istu
teiseks dioodi kahe takisti vahele panna oskavad vist ainult ameeriklased
teeb sama välja kui ma ütlen et olen 100 pluss 78 cm pikk selle asemel et öelda et olen 178 cm pikk
selge, internet on suur ja lai ning alati ei tasu siis kõike uskuda, võtan oma sõnad tagasi ja lähen UM'i matti ostma.
nullis tagasi. aga see juka pakutud emulaator?
e46 D
Vasta