E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
melkar
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 10.01.2009 23:20 47
Asukoht: Suur Saar, Kuressaare

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas melkar »

Holari kirjutas:Ei, probleem ei olnud starteris....kurja, ma ei teagi mis oli :shock: Aga nüüd korras :D
Kui viga ei olnud starteris, siis oli viga äkki generaatoris? :roll: Midagi pidid ju remontijad veast rääkima? ;)
Kasutaja avatar
reimz
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 09.03.2006 16:32 41
Asukoht: Tallinn

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas reimz »

Ja viga oli ka starteris. Starter oli läbi minemas. Töötas ainult suure vooluga / täis akuga. Aga lõpuks ei töötanud üldse. Nüüd uus starter.
BMW - For those who need more than going fast in a straight line.
incorrect
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 01.03.2014 12:41 28
Peamine sõiduk: BMW F11 520D
Asukoht: Tallinn - Helsinki

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas incorrect »

SOS!! Nüüd olen mina sama murega, aga automaat käimakastiga, sõitsin ennem 5 päeva pmt jutti. pidevalt käivitasin läks poolest pöördest, aku vägagi hea, kuid nüüd parkisin auto majaette ja tund aega hiljem süüde sisse, kõik tuled põlevad, puhur toimetab, raadio mängib ilusti, aga ei käivitu, NAgu täiesti 0! ei klöpsuta ega midagi, kaitsmed asjad korras, jne aga kas võib seisneda viga selles, et tõmbasin drive pealt parkingu peale kui auto liikus niii 3-4km/h? täpselt ei mäleta, kohapeal lükates, kast nagu vahetab käike, nii parki pealt neutralile kui muud, armatuuris ka muutub, P,R,N,D aga auto tööle ei hakka. :( möödas juba 4 päeva aku maha võetud, oodatud 24,h peale tagasi aga siiani 0. hetkel liigub sleppis remondika aga hing ei anna ikka rahu :evil: :evil: :evil:
Kas võib olla mingisugune andur kuskil läbi mis annab infot ajule, et mis asendis on käigukang?....
Kuna ise olen soomes siis saan seda kõike näha ja kuulda ainult läbi telefoni....
E36 Projekt, m50 TURBO (SOLD)
Driftmissel E46 2.8i Turbo
incorrect
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 01.03.2014 12:41 28
Peamine sõiduk: BMW F11 520D
Asukoht: Tallinn - Helsinki

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas incorrect »

incorrect kirjutas:SOS!! Nüüd olen mina sama murega, aga automaat käimakastiga, sõitsin ennem 5 päeva pmt jutti. pidevalt käivitasin läks poolest pöördest, aku vägagi hea, kuid nüüd parkisin auto majaette ja tund aega hiljem süüde sisse, kõik tuled põlevad, puhur toimetab, raadio mängib ilusti, aga ei käivitu, NAgu täiesti 0! ei klöpsuta ega midagi, kaitsmed asjad korras, jne aga kas võib seisneda viga selles, et tõmbasin drive pealt parkingu peale kui auto liikus niii 3-4km/h? täpselt ei mäleta, kohapeal lükates, kast nagu vahetab käike, nii parki pealt neutralile kui muud, armatuuris ka muutub, P,R,N,D aga auto tööle ei hakka. :( möödas juba 4 päeva aku maha võetud, oodatud 24,h peale tagasi aga siiani 0. hetkel liigub sleppis remondika aga hing ei anna ikka rahu :evil: :evil: :evil:
Kas võib olla mingisugune andur kuskil läbi mis annab infot ajule, et mis asendis on käigukang?....
Kuna ise olen soomes siis saan seda kõike näha ja kuulda ainult läbi telefoni....

Viga teada, aju lakkas tunnistamast võtme :(....
E36 Projekt, m50 TURBO (SOLD)
Driftmissel E46 2.8i Turbo
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas illukas »

incorrect kirjutas:Viga teada, aju lakkas tunnistamast võtme :(....
Kuidas seda diagnoosida.

Mul sama jama, autoks e46 99a, 1,8, manuaal.
Aegajalt ei lähe käima, ei tee mitte midagi, ei starteri klõpsumist ega midagi, mingiaja seisab siis töötab kõik jälle korralikult.
Panin igaksjuhuks tulukese starteri kollase/musta juhtme otsa, et näha kas käivitusvool tuleb, sellel hetkel ei tule, seega viga kas võtmes, süütluku juures olevas coil-is või ews-is endas.
Kaabliga vigasid lugedes EWS-i vigasid ei ole.
Ja nagu alati on ainult üks võti.

Kuidas edasi diagnoosida?
Kuidas saaks normaalse hinnaga teise võtme teha? esinduses ~300€
võti ise selline:
Pilt
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas teet82 »

Kui manuaal käigukast, siis saad ju proovida käima lükata/tõmmata. Kui läheb, siis peaks võti korras ja immo maas olema. Võid ju oma tulukest ka edasi järgmisesse kohta tõsta ja vea asukoha kindlaks määrata. Kui probleem peaks olema EWS-i sees, siis võib starteri juhted lihtsalt otse sillata.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas illukas »

Minu masina saaga on arenenud sinnani, et:
*süüteluku taga olevad klemmid puhastatud
*on olemas uus võti- kui ei tööta siis ei tööta ka sellega mitte
*peale mittekäivitamist sai proovida ka tõmmata- ei käivitu

Ainus mis aitab on DME-EWS resync ja peale seda on kõik hästi ja auto käivitub, kuni järgmise korrani
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas ttsys »

Seal on EWS3. Jääb mulje, et võtme-transponderist ei saada EWS-i verifitseerimisele minevat koodirida.
Vaata lk 18 tööpõhimõte.
http://www.e38.org/EWS.pdf
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas illukas »

Nüüd läks eriti "huvitavaks" see probleem.
Nimelt ei aidanud enam resync ka.
Kaabliga vaadates:
*key identification ok
*key password NOT ok
*key random code NOT ok
*key transmits YES
*starter enabled NO
*status DME wire BLOCKED
*starter status: not enabled- invalid or disabled key
Mõlema võtmega samad

Hing sai täis kuna proovisin resynci jm aga tulemust ei olnud, sikutasin EWS-i korra välja ja panin ta pistikusse tagasi ja oh seda imet läks kohe käima

EWS 3.3 on peale kirjutet karbile
Võtme transponderist- mõtled seda võtmepesa ümbruses olevat mähist- see on UM uus tellitud, kohal veel ei ole.

Veakoodideks:
DME:DME-EWS 3.3 interface 00008C
KOMBI: data filling difference to central light module 0000BE
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas teet82 »

See sünkroniseerimine on ainult DDE ja EWS vahel, võtme ja EWS-i omavahelist suhtlemist see muuta ei tohiks. Ja starter peaks ikka toimima kui oleks ainult sünkroniseerimise probleem, kuidas see varem aitas ei tea :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas ttsys »

Mitte segi ajada EWS3 teiste vanemate EWS-ga, kus lennutati mittemuutuvat koodi. Võtme-transponderist ei saadud sisendit ja nii trivaalne see kõik ka on; üldse ei saa välistada, et ews sisene probleem ja piisas vibrast, et ühendus taastada. Ilmselt juhtub kõik uuesti.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4345
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas PeeterA »

Kui auto käivitub peale EWS pistiku reset-i(lahti-kokku), siis viga EWS plokis endas.
Selliseid isendeid korduvalt olnud.
tel. 51 949 859
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas illukas »

minu silmis paistab see probleem olevat kas selles süüteluku ümber olevas mähises või ews-is endas, kuna probleem on mõlema võtmega (üks on kindlasti hiina toorik, teine tõenäoliselt ka) ja peale ews-i eemaldamist/taas lisamist hakkas kõik äkki tööle...

EWS3 korral võetakse starter ka tagant ära, seda on ka statusest näha (paar posti ülevalpool kirjas).

Mis võimalused selle isendiga üldse on;
aju, ews ja võtmete transponderite vahetus?
Või on veel mingeid alternatiive a'la ews bypass
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas teet82 »

illukas kirjutas:EWS3 korral võetakse starter ka tagant ära, seda on ka statusest näha
Seda muidugi, minu jutu mõte oli lihtsalt selles, et kui asi oleks olnud ainult DME-EWS sünkroonist väljas olekus, siis starter oleks pidanud ikka töötama, lihtsalt mootor poleks käivitunud. Sa ise oled kirjutanud eespool, et ka starter ei töötanud ja resync aitas, see jutt ei klapi nagu.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas illukas »

teet82 kirjutas:Sa ise oled kirjutanud eespool, et ka starter ei töötanud ja resync aitas, see jutt ei klapi nagu.
Jep nii ta oli, kaks korda aitas, viimased kahel korral enam mitte. Ju resync torkis ews-is miskit mis ta taas normaalselt käituma pani.
Targo
Huviline
Postitusi: 886
Liitunud: 08.01.2006 18:11 46
Asukoht: Raplamaa

Re: E46 jonnib ning ei käivitu, isegi starter ei tööta?

Postitus Postitas Targo »

Kui ülejäänud asjad kontrollitud ahelas ja toimivad, siis võin su vigase EWS ploki korda teha. Tüüpiline EWS ploki viga on, et ei tunne võtit ära või ei saa üldse diagnostikaga plokile ligi. Lähemalt PM.
Vasta