e36 Sirmi paigaldus.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
evvupoiss
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 22.11.2009 20:26 30

e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas evvupoiss »

Sai soetatud tagaklaasile sirm.
Küsimus siis selline et sirm ise klaasplastist ja ei ole nagu järeldusele jõudnud kuidas
teda kõige targem kinnitada oleks.
Endal peast läbi käinud mingine liimhermeetik aga küsiks nõu äkki keegi seda varem paigaldanud ja oskab nõu anda. ;)
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas Alvar_S »

Klaasiliim.
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4690
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas Fred »

Ega jah, klaasiliim või läbipaistev sanitaarsilikoon. Ma kunagi ka ühe paigaldanud ja kuivamise ajaks tõmbasin koormarihma läbi tagaakende ja ümber sirmi, siis oli kindel, et saab ilusti ligi :D
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas Pedak »

Küsiks siia teemasse, et kuidas teda ära võtta :D . Kui üldse saab teda enam kätte.
Lauri_R

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas Lauri_R »

Oleneb millega ta kinni pandud on. Mõni tugevam klaasiliim jääbki ilmselt sinna klaasile :D
Kasutaja avatar
Slava_323
Huviline
Postitusi: 2097
Liitunud: 15.09.2008 19:43 37
Asukoht: Espoo
Kontakt:

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas Slava_323 »

Klaasivahetusega sel juhul :lol: . Aga eks mingi tööstusenoaga ja kuumutamise teel pakun.
F31 320d M Performance
Kasutaja avatar
jyrxxx
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 12.07.2010 14:46 26

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas jyrxxx »

sai endalegi ostetud see sirm. Kysimus siis järgmine, kuna asi toetab ju ainult äärtega klaasile ning on altpoolt tyhi ju, kuhu te seda liimi lasete?Või peabki mingi hunnikutes seda sinna alla kytma?:D
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas darkie »

Tagaklaasi ülemise tihendi soone lased liimi täis ja siis kahelt poolt külgedelt ka nii pikalt kui see sirm sealt külgedelt jookseb. See osa mis vastu klaasi puutub, ehk sirmi alumine osa - jäta liimist puutumata. Vähemalt mina endal kunagi panin sedasi.
Kasutaja avatar
jyrxxx
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 12.07.2010 14:46 26

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas jyrxxx »

darkie kirjutas:Tagaklaasi ülemise tihendi soone lased liimi täis ja siis kahelt poolt külgedelt ka nii pikalt kui see sirm sealt külgedelt jookseb. See osa mis vastu klaasi puutub, ehk sirmi alumine osa - jäta liimist puutumata. Vähemalt mina endal kunagi panin sedasi.
jäi ilusti kinni ja vastu klaasi ka?nii oleks ka nadi kui pesulas ära lendaks :d
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas darkie »

Jäi küll kinni, kuid see sirm oli ise mingi poolpidune klaaskiust närakas. Kui on korralik sirm, siis peaks küll kenasti jääma. Nagu siin kuskil eespool mainiti, et liim peale ja siis koormarihmaga pinge alla tõmmata :)
Kasutaja avatar
jyrxxx
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 12.07.2010 14:46 26

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas jyrxxx »

darkie kirjutas:Jäi küll kinni, kuid see sirm oli ise mingi poolpidune klaaskiust närakas. Kui on korralik sirm, siis peaks küll kenasti jääma. Nagu siin kuskil eespool mainiti, et liim peale ja siis koormarihmaga pinge alla tõmmata :)
mul ka klaaskiust :)
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas darkie »

No tegelt saad enne vaadata kuidas ta jääb, topid niisama ilma liimita külge. Näed kohe ära kuidas jääb, minu omal oli see serv mis mööda klaasi jooksis (sirmil alumine) küll kehvasti tehtud ja laines, seega ilusti vastu klaasi ta ei jäänudki. Ja siis tõenäoliselt kisub mingi aja peale tuulega selle külest ära ka ma pakun.
soundstream
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 23.08.2010 14:50 43

Re: e36 Sirmi paigaldus.

Postitus Postitas soundstream »

mina panin ainult tihendite vahele, ääre vahele, eelmine omanik oli pannud klaasile ja igalepoole ebakorrap2raselt, lendas natuke suurema kiiruse pealt minema. enne uuesti paigaldamist panin sirmi alumisele küljele ühe kihi klaasriiet peale, peale klaasiliimiga mäkerdamist panin sirmi peale ja t6mbasin rihmaga salongist läbi kinni, kindluse mõttes hoidsin 12 tundi rihma peal. j2i ilusti kinni, pole mingit märki, et hakkaks ära tulema.:)
Vasta