318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

Et jama siis selline et rihma pinguti krontsteinid murduvad lihtsalt pooleks lühikese ajaga 3 tki läinud juba äkki kellelgi sama sugust jama olnud, milles viga võib olla kas rihma pinguti amort võib sellist jama tekitada või veepumba väike loks ? Jutt käib Nr1 jupist Pilt
Kasutaja avatar
Toomas_K
Klubiliige
Postitusi: 980
Liitunud: 17.10.2007 13:04 32
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas Toomas_K »

ehk amort kinni.
525I-->323I-->540I-->528I-->530d-->530d
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

läks siis 4 jas kronsa peale vaatame kaua kestab:D pinguti amort täitsa korras liigub nagu vaja , kahtlusan siis veepumpa hoopis kuna seal lõtk sees või olen tõesti saanud 3 mõrast kronsteini järjest ebaõnn :P
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas Danil523 »

Mul kunagi oli poolpidune rihmaratas-leevendi. Peale selle vahetust- jäi asi kestma. Mul oli siis 525tds peal selline jama.

Edit: rihmaratta all mõtlesin seda suurt peamist- väntvõlli oma.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

mmm mis moodi saab selline asi olla poolpidune , kuigi mul on sealt väike kild puudu küll tõmmitsatega tuli ära ,aga no se on niii väike et ei usu küll miskit sellist
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas Danil523 »

Mul viskas see- kunagi sai paugu...

Ehk ka sul mingi osa kiilub kinni või viskab.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

hmm , Kahltane mul ei ole pauku saanud se jupp kohe kindlasti mitte se on välistatud , pigem kaldun veepumba peale , aga praegu käib nagu väga ilusti se rihma värk ei vibreeri ega midagi , kuigi eelmine kord oli sama moodi , kronsad läinud väga erinevate vahedega hakkas jama pihta kui keerasin rulliku keerme maha sealt kronsa seest panin uue kronsa ja se läks 6 tuhat km hiljem peale panekut, teine 2 tuhat kuskil ja 3 ndaga sain sada meetrit sõita ja oli ribadeks ja lohises rihma otsas mööda maad järgi , väga müstiline , nüüd 4 jas on paar sada kilti vastu pidand siia maani ja pole veel murdund :roll:
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

mis selle rihmarattaga on siis mis seal ära väsib vaatan et on teisedgi vahetanud seda ja otsitakse taga selliseid asju ning küsitakse päris kõrget hinda ühe rihmaratta kohta , äkki keegi seletab ära sümptomid mis selle rivist välja minnes üldiselt tekivad
Kasutaja avatar
rt23
Huviline
Postitusi: 911
Liitunud: 11.04.2007 14:45 36
Asukoht: Viljandimaa

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas rt23 »

Kas nr 2 osa on korralik? Pole kulunud? omavahel peavad ilusti ilma lõtkuta istuma, samas peavad vägagi kergelt liikuma, olen kasutanud nende liugepinna vahel ka määret.
tel.53365288-Toomas 56285941- Taavi
Asukoht: Viljandimaa.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

väike lõtk seal on tõesti panin isegi sinna määret vahele , praegu 6 sada kilti juba 4 janda kronsaga ja siia maani on vastu pidanud , üritan täna siis ülevaatusele ka minna ja loodan et laiali ei lenda ptüi ptüi ptüi :)
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

Pilt
Kasutaja avatar
rt23
Huviline
Postitusi: 911
Liitunud: 11.04.2007 14:45 36
Asukoht: Viljandimaa

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas rt23 »

Sul pead ikka k..di hea põhjus olema miks nii teeb. Ma neid suht loperguseid näinud ja ikka kestavad. Oma autol läks ainult üks, ja ka siis murdus kõrv, mis rullikut kinni hoiab :? amordi viga ei ole tõenäeoline, kuna siis hakakb pigem rihmale (maha loopima, vilistama)
Suur rihmaseib on tsentris(terve) :roll:
Ma neid suht palju näppinud, kuid sellist kulumist pole näinud, parem uuri põhjus järgi.
tel.53365288-Toomas 56285941- Taavi
Asukoht: Viljandimaa.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

no nüüd käisin ülevaatusel ja kena tonn juba sõidetud selle viimase kronsaga ja pole nagu mitte midagi häda , kõik korras , ja midagi ei viska ja auto sõidab viisakalt , kuigi viimane kord oli sama moodi pold ühtegi märki et se asi katki võib minna ja läks ikkagi , ei tea kas tõesti oli asi siis et need kõik olid vigased
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas Xloaded »

AZL kirjutas:no nüüd käisin ülevaatusel ja kena tonn juba sõidetud selle viimase kronsaga ja pole nagu mitte midagi häda , kõik korras , ja midagi ei viska ja auto sõidab viisakalt , kuigi viimane kord oli sama moodi pold ühtegi märki et se asi katki võib minna ja läks ikkagi , ei tea kas tõesti oli asi siis et need kõik olid vigased
Kui selgub, et vigased siis äkki saad UM-ist raha tagasi nõuda kui õnnestub ära tõestada. Ise sai ka sealt ostetud kuna mujal neid ei müüdud ja hind oli ühel natuke üle 500 vist ...
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

Danil523 kirjutas:Mul kunagi oli poolpidune rihmaratas-leevendi. Peale selle vahetust- jäi asi kestma. Mul oli siis 525tds peal selline jama.

Edit: rihmaratta all mõtlesin seda suurt peamist- väntvõlli oma.

mis sellel rihmaratta leevendil siis juhtub et ta rivist välja läheb on seal sees miskit mis kulub??
praegu jäi too sama kronstein nagu pidama aga nüüd mingi uus jama tühikäigul rihma süsteemil jube vibra sees pinguti käib nagu segane edasi tagasi samas hoian pööret 1000 kandis pole midagi häda ja ka sõites pole midagi häda kahtlustan siis seda nn rihmaratast leevendit aga ei mõista mis seal saab nihu olla äkki oskab keegi seletada ????
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas Viljo »

Kui õieti mäletan, siis see on vist mitmeosaline, metall-kumm-metall. Ju seal erineavate materjalide ühenduses probleem tekib.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

viimati mootori remonti tegin sai se rihmarattas leevendi ka maha võetud tundus nagu tavaline tükk metalli sellest ka se segadus , kas tõesti seal sees siis on midagi ?? ei mahu pähe se müsteerium mootori käimise ajal ei tundu küll et se rihmarattas kuidagi valesti käiks aga pinguti hakkab just tühikäigul hüppama nii kui pööre 1000 ja peale on vaikus majas ja rihm käib nagu peab , muidugi ka veepump ootab vahetust loks sees aga sellest ei tahaks uskuda et rihma majandus nii hüppama hakkab
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... on_damper/
too siis m41 ehk 318 oma ja ei sa ma aru kus seal sees need leevendid on



http://bmwfans.info/parts/catalog/E38/S ... on_damper/
se siis m51 ja seal nagu paistab et oleks võimalus kus saaks aru et leevendi osa nagu oleks suurem või nii
kas siis m41 on ka leevendiga või ei ole se jupp aidake kes asjaga tegelenud sest M41 mootorile seda juppi pole väga saada ja ei tahaks lambist tühja maksta
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas sander k »

Need pildid seal rohkem illustratiivsed. Nagu ka nimetus ütleb siis see detail peab leevendama rihma vibra. Ja nagu eelpool öeldud on kummi ja metalli sümbioos, mis aga vananedes lagunema kipub. M51 moto puhul on üsna tüüpiline viga selle leevendi lagunemine. M41 pole kokku puutunud, aga arvata on et see detail on sama ehitusega kuna mootoridki suht samad. Ükski muu asi rihmajooksus ei saa ka sellist rihma värisemise põhjustada. Võid katsetada et kui rihma maha võtta ja loksutada kõik asjad läbi.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4479
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas AZL »

sander k kirjutas:Need pildid seal rohkem illustratiivsed. Nagu ka nimetus ütleb siis see detail peab leevendama rihma vibra. Ja nagu eelpool öeldud on kummi ja metalli sümbioos, mis aga vananedes lagunema kipub. M51 moto puhul on üsna tüüpiline viga selle leevendi lagunemine. M41 pole kokku puutunud, aga arvata on et see detail on sama ehitusega kuna mootoridki suht samad. Ükski muu asi rihmajooksus ei saa ka sellist rihma värisemise põhjustada. Võid katsetada et kui rihma maha võtta ja loksutada kõik asjad läbi.
M41 mootoril on kena 2 kilo kergem too rihma ratas ja olen proovinud ilma rihmata panna käima , käis nagu miki ei mingit vibra ega muud taolist jama ratas käib sirgelt ja silmaga ei tundu et viskab , veepumbal on küll kena loks sees ja ise kahtlustan praegu pingutit kuna kõik viitab sellele ja on esinenud ka teistel sama viga sest se vibra tekib ainult tühikäigul ja paigalt võtes nt linna vahel 4 jas käik ja 55 kmh pöörded kuskil 1500 ja sõidab sujuvalt ilma mingi vibrata , rihmaratta jätaks praegu mängust välja katsetan uut pingutit esialgu ja veepump ka plaanis vahetada
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: 318tds "sööb" rihma pinguti kronsteine ??

Postitus Postitas sander k »

Ma sain aru et sa panid uue pingut. Veepumbas ka loks sees siis pole tõesti midagi head tahta.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Vasta