E39 salongi vent.mootori pinin.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
TaaviI
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2009 10:09 05
Peamine sõiduk: BMW 530d "6-pack", mitte M-pack
Asukoht: Tallinn

E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas TaaviI »

Tere,

Targemate abi tarvis, autoks siis 97.a. E39 el.kliimaga BMW. Mure siis selles, et kui süüde välja keerata siis jääb salongis kliimaploki taga mingi mootor töösse ja jääbki pinisema, kuni aku tühi :) Momendil olen lahendanud vea sellega, et kaitse välja, oli vist 9 kaitse, kui ei eksi. Nii, eile nüüd märkasin ka seda, et kõrval istuja saab külmemat õhku, kui roolis olija. Reguleeri palju tahad aga ei midagi muutu, jääb mulje, et kuskil on mingi hoob suunava klapi tagant ära, siit ka küsimus, et kust peaksin alustama armatuuri laiali kakkumist? Millise hoova tõttu jääb mootor töösse? Või oskab keegi soovitada kohta, kus analoogne mure lahendatakse?

Terv.
Taavi
Kasutaja avatar
Riho_A
Huviline
Postitusi: 2298
Liitunud: 02.01.2007 14:51 08
Asukoht: Ääsmäe, Tallinn, Lasna city.

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas Riho_A »

Ma või ära parandada selle probleemi, ma olen seda mõnel e39 peale enda teinud ja aitab!
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas vahur_s »

kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas kaupo.k »

Viga võib peituda ``siilis``-lihtne vahetada ja armatuuri näppima ei pea.Asub kõrvalistuja jalgade juures. TSI-s on õpetus kuidas vahetada.
Kasutaja avatar
TaaviI
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2009 10:09 05
Peamine sõiduk: BMW 530d "6-pack", mitte M-pack
Asukoht: Tallinn

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas TaaviI »

Tänan õpetuste eest! "Siili" viga ei olnud, sai kasutatud doonor autot ja ei muutunud midagi, ju siis kuskil ikkagi mehaaniliselt juhitav klapp/hoob katki, mis jätab kliimaploki taga mingi mootori töösse. On kellelgi kogemusi, teadmisi et kust ja kuhu poole peaksin alustama lammutamist? Kas pääsen keskkonsoolile ligi külgedelt? Kuidas kliimaplokk välja võtta?

Taavi.
Kasutaja avatar
Riho_A
Huviline
Postitusi: 2298
Liitunud: 02.01.2007 14:51 08
Asukoht: Ääsmäe, Tallinn, Lasna city.

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas Riho_A »

Kliimaploki all on väike paneel/iluliist selle all on 2 kruvi ja kui need päästad siis on lahti.
Kui oled selle lahti saanud, siis puhasta kliimaplokk korralikult ära, võta propeller/tiivik lahti ja opane sinna selle pesasse hästi määrivat õli ja kaobki ära see pirin.
Ma võin selle ära sul teha kui väga vaja on.
Kasutaja avatar
TaaviI
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2009 10:09 05
Peamine sõiduk: BMW 530d "6-pack", mitte M-pack
Asukoht: Tallinn

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas TaaviI »

Tänan abi pakkumise eest!
Üritasin ise ja leidsin vea ka ülesse, pininat/urinat tekitab kliima juhtploki sees olev tiivik, mis asub kliima vasakul pool võre taga. Puhastasin ja panin tiiviku võllile laagrimääret aga mitte midagi ei muutu, nii kui juhtmed taga hakkab tööle ja seisma ei jäägi. Seda tiivikut juhi kindlasti mingi oma plokk, mis on vist õhtal ja arvan, et seda remontida vahetada ei saa, kas pean siis terve juhtploki välja vahetama?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas Indrek_M »

TaaviI kirjutas:nii kui juhtmed taga hakkab tööle ja seisma ei jäägi.
Ei peagi jääma ju. Või mida sa silmas pead?
Indrek
Kasutaja avatar
TaaviI
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 25.09.2009 10:09 05
Peamine sõiduk: BMW 530d "6-pack", mitte M-pack
Asukoht: Tallinn

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas TaaviI »

Indrek_M kirjutas:
TaaviI kirjutas:nii kui juhtmed taga hakkab tööle ja seisma ei jäägi.
Ei peagi jääma ju. Või mida sa silmas pead?
Usun, et peab ikka seisma jääma. Tiivik, mis seal sees töötab/uriseb on minu arvates ülesanndega võta salongist seest soojaõhku, et kui kliima on "automaatika" peal siis reguleerib salongi temperatuuri aga see puhtalt minu arvamus.
Kui sa nüüd enda kliimat kuulad, kas siis jääb urin(mikromootori urin) käima, kui autol süüde välja keeratud?
Kasutaja avatar
Riho_A
Huviline
Postitusi: 2298
Liitunud: 02.01.2007 14:51 08
Asukoht: Ääsmäe, Tallinn, Lasna city.

Re: E39 salongi vent.mootori pinin.

Postitus Postitas Riho_A »

Võtadki selle tiiviku küljest ja paned sinna mingit väga head määret ja kaob see heli.
Ma olen seda teinud ja kadus nii minu kui mu tuttava autol.
Vasta