530d M57 automaat käigukast

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Tervist,

Siin foorumis on räägitud automaatide vigadest, kuid tihti on puudu jäänud puudu põhjendustest, mis ühte või teist viga põjustab. Näiteks on tihti läbi käinud teemad õli vähesusest, käigukasti aju softi uuendamisest jne, kuid siiamaani ei ole üldistavaid sümptomeid välja tood.

Mis ajendab kirjutama?
Nimelt on 2001 käigukastil(A5S390R) tekkinud peale kastiremonti probleem, millele ei ole siiamaani otsingut kasutades abi leidnud. Viga seisneb siis selles, et käigukast jõnksutab aeglaselt liikudes(siis kui käigukast nö libiseb veel ja käik ei ole lukustunud), sama jõnksutamist on tunda ka 50-100km/h ühtlase kiirusega sõites. Kummaline on veel see, et 50% sõitudest nõksutab, ülejäänud sõidud toimib hästi. See aga tekitab küsimuse, kas viga on mehaaniline või on võimalik ka aju poolne default.
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Viimasel ajal on auto järsult kiirendades jõnksuga üles vahetama hakanud, a'la kiirendan 2. käiguga 4000 pöördeni ja lasen gaasi lahti ning siis vahetab üpris tugevalt kolmandale.

Kas võib see viitab siiski, et käigukast on mehaaniliselt kutu? Kas vähene õli ei või sarnaseid anomaaliaid tekitada?
Kasutaja avatar
sauh
Huviline
Postitusi: 3174
Liitunud: 14.06.2007 21:43 36

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas sauh »

turbiin ka remonditud?
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Kastis sai vahetatud üks ketastest ning remonditud turbiin, kusjuures, remondimees ütles, et muidu oli kast nagu uus (st. järelilkult oli ülejäänud tehnika korras:) )
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Mis võimalused aut. kasti diagnostiks üldse on? Midagi olen kuulnud hüdralilise diagnostika kohta, kuid see eeldab kasti maha võtmist. Mootoriviga ma väga ei usu, kast jõnksatab käiguvahetustel ning seda eriti külmana.

Diislijoodik, kuidas tavaliselt adekvaatsemad vastused probleemile saab, septsialisti sõiduproov või elektrooniline diagnostika? Kuidas Sa ise tavaliselt kastivead avastad?
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Käisin täna kasti kontrollimas. Õli oli kastis piisavalt sees. Diagnostika näitas "Control Unit Faulty".
Remondimees arvab, et õlis võib olla liikvele läinud mõni mustuse tükk, mis nüüd takistab mõne klapi korrektset avanemist/sulgemist. Esialgu soovitati mõnda aega ringi sõita ning kui viga aja mõõdudes ei kao, siis tagasi pöörduda, et kast läbi pesta.
Koha pealt mineku jõnksutamise kohta öeldi, et see on remonditud turbiini eripära (sisse sai tavalisest paksema kattega ketas) ning, et see kulub aja jooksul tasa.
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Kasti tehti Raplas, oli OÜ Rehoren vist. Kui kiirendades võtan veo tagant ära(lasen gaasi lahti), siis hetkeks jäävad pöörded paigale ning kast hakkab sealt üles vahetama. Näiteks vahetab teiselt kolmandale, mõtleb 3,4 sekundit ning siis vahetab neljandale - see on iseõppiva käigukasti funktsioon(?). Tahhomeetri ebanormaaseid muutusi ei ole(silmaga nähtavaid), st. kui jõnksatus käib, siis vahetab kast üles ning pöörded sellega langevad.
Kusjuures käiguvahetuse jõnksatust käib reeglina ainult siis, kui gaas peale jõulist kiirendust järsult lahti lasta. Gaasi aeglaselt järgi andes vahetab ka käigud sujuvalt.
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Kirjutan igaks juhuks veel ühe anomaalia, milles ma 100% kindel ei ole. Nimelt eile, kui sai Raplas automaatkasti igatpidi kontrollida, siis peale seda Tallinna poole sõites oli 100-105km/h tunda jõnksatusi (mitte teravaid). 90km/h neid tunda ei olnud. Jõnksud tulid ilmsik just siis, kui V käik oli sees ning veidi gaasi andsin (nii, et pöörded tõusid, kuid käiku alla ei vahetanud). Sarnase vea tõttu kast alguses üldse remonti läks (oligi vist nn. turbiini viskamine).
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas Indrek_M »

Ilmselt turbiin ei püsi "lukus". Turbiin peaks lukustuma kui kiirus on üle 70km/h ja kütusekulu alla 10l/100km.
Kui õlitase on normis, siis tõenäoliselt tuksis turbiin.
Indrek
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Olen jälginud kütusekulu seieri sõltuvust jõnksudest, erilist seaduspära seal ei ole. Kütusekulu on stabiiselt ~8l/100km/h olnud.
Kasutaja avatar
werks
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 30.09.2004 18:07 43
Asukoht: Tallinn

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas werks »

mul sama mure kastiga et jõnksutab
Viimati muutis werks, 16.03.2010 14:58 39, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas Mirko »

Mul oli autol 100 km/h juures samuti tunda kergeid jõnksatusi, viga oli õlitasemes, mis oli alla normi. Õli kadus õrnalt lekkiva simmeri tõttu.
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas leits »

Vahetasid simmeri ära ka? krt mul pidavat ka kergelt lekkima, aga ilmselt nii maru v2he .. olen lasnud iga õlivahetus ka käigutkasti õli kontrollid ja alati on korras olnd va ühekorra kui tuli natukene lisada. Mis hind sellel simmeri vahetusel umbdkaudselt on, oskab keegi mainida? tartus mõistlike kohti tegemiseks? tlnas küll carmasters, aga ei viidsi lihtsalt tallinna sõita ja p2ev otsa niisama vahtida
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas Mirko »

Mul läks vahetusse kogu kompott: mõlemad käimari simmerid, mootori simmer, käimari õli ja filter. Töö vast ongi asja juures kõige kulukam, kuna kast tuleb maha võtta.
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: 530d M57 automaat käigukast

Postitus Postitas caribba »

Kronoloogiliselt paika pannes:

1. Tunda oli pehmeid jõnkse maanteesõidul ning linnas külma mootoriga sõites.
2. Käigukast hakkas järsult käike vahetama, eriti teine ning kolmas käik.
3. Alates eilsest oli maanteel tunda jõnksatuste sagnenemist/tugevnemist.

PS! Kuna eriline sõnameister ei ole, siis vabandan oma väljendusoskust. Väga keeruline on konstruktiivselt neid probleeme sõnadesse panna, kuid annan endas parima.
Diislijoodik, kas paneksid siia foorumisse ülesse ka oma töönumbri, millelt saaks Sinuga personaalse konsultatsiooni/remondiaja kokku panna?
Vasta