E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Anku
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 05.04.2010 20:15 08
Peamine sõiduk: E39 530D 2003

E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas Anku »

Mõned nädalad tagasi kui õues olid suured hanged jäin autoga kinni lumehange . Tulemus siis selline--- kohaltvõttes liikumine sujuv aga sõites umbes 50 km tunnis auto jõnksutab vahepeal ja see sõltub kuidagi gaasi asendist. Vahepeal viskas nii tugeva vibra salongi , et oli tunne nagu kardaan tahaks tuppa tulla läbi põhja. Vaikselt meelitades ja gaasiasendit hoides sai koju ära tuldud .siis oli veel nii , et kui lasta autol vabaga vaikselt veereda niiet kiirus väheneb 50 to 15 km h kostub tagantpoolt justkui kardaani heledat kõlksumist mis on salongi kuulda. Veel niipalju ,et käigud on kõik olemas ja lülituvad nagu ennegi sujuvalt ja korralikult.
Kodus tõstsin auto pukkidele - kiskusin sumpa ja kaitsepleki alt ära ning kontrollisin kardaani-- kõik tundus korras olevat -- ainult väike loks tagumises püsikiirusliigendis. Kummipuks esiotsas suurepärases seisukorras-- nooled ilusti poltide tsentris ja välimuselt igati terve. Käivitasin auto ning käik sees kontrollisin jällegi visuaalselt kardaani ning poolasse--- kõik jällegi sujuv ja miskit ei loperdanud. Samuti kõik sujuv kiirendades rattad õhus. Siis võtsin kardaani alt ja kontrollisin risti ; vahelaagrit ning kummipuhvrit--- kõik nagu uus ja lõtkuvaba -- risti liikumine igati sujuv ja ilma jõnksudeta. reduktorit ringikeerates kardaani flantsist samuti mingeid hambumise jõnkse tunda ei ole--- kõik jällegi sujuv. Kuhu edasi vaadata ?? Mõistus otsas kuigi ei hoia mutrivõtmeid esimest korda käes--- siiamaani olen oma kõiki autosid ja mootorrattaid ja üldse kõike ise remontinud . Kas tõesti aeg Automaatkast maha võtta ning spetsialisti kätte anda või reduktor lahti võtta ja hambad üle vaadata?
Kasutaja avatar
robokop
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 09.12.2008 21:04 14
Asukoht: tallinn

Re: E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas robokop »

äkki on hoopis velg kuskilt korraliku kolksu saanud ja see jamab
Mul enda autol oli ka vibra sees ja siis ilmnes käigukasti vigane puks .aga sul on vist mingi suurem asi kutu.
Anna hiljem ka teada mis siis viga oli kui korda saad. Seniks edu
Kuff
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 22.10.2007 15:38 33
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas Kuff »

mul ka vahepeal mingite pöörete peal kergelt vibab nagu tee oleks väheke muhklik, ei midagi hullu aga tahaks ka teada mis kala on? Kolkse vms ei käi a veidi häirib nagu :P
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas caribba »

Vaevlen ka ise pikemalt sama jama käes. Siiamaani olen erinevaid allikaid lugedes jõudnud järelduseni, et viga saab olla kas õlipumbas või siis surema hakkavas turbiinis (ei pretendeeri 100% tõele).

Anna teistele foorumlastele ka teada, kui kurjajuure üles leiad.
Anku
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 05.04.2010 20:15 08
Peamine sõiduk: E39 530D 2003

Re: E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas Anku »

Täna siis jõudsin niikaugele, et kontrollisin õli nii tagasilla reduktoris kui käigukastis. Õlid olid läbipaistvad ja täiesti ilma metallipuruta--- automaadis oli õli ka ilma "kärsahaisuta". Sellepeale otsustasin kardaani uuesti allakruvida ja proovida. Ahjaa enne seda (naerge või pooleks ennast) vahetasin kuulliigendis kuulid kuna vanad olid ikkagi murenenud pinnaga ja võrude tööpinnad tundusid korras olevat. Vanad kuulid olid minu mõõtmise järgi 22,23mm ja uued sain 22,225 (ostsin sobiva mõõduga laagri hinnaga 225 eeku-kuna selles laagripoes polnud kuule eraldi saada).Samuti sain kauplusest forss uue 34 krooni maksva tihendi.
Ja oh üllatust :shock: 4Km prooviringil ei olnud tunda enam mingeid jamasid.Proovisin igasuguseid koormuseid ja kiiruseid.
Eks paistab mis saab -homme kruvin ka summuti alla siis saab pikema prooviringi teha.
Kasutaja avatar
robokop
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 09.12.2008 21:04 14
Asukoht: tallinn

Re: E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas robokop »

Oot mis ? panid väiksemad kuulid sisse ja asi Ok -väga kummaline ! aga kui toimib siis on ju hästi!
Vanad kuulid olid minu mõõtmise järgi 22,23mm ja uued sain 22,225
Anku
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 05.04.2010 20:15 08
Peamine sõiduk: E39 530D 2003

Re: E39 2003 a automaat ----jõuülekanne vibrab

Postitus Postitas Anku »

Kuulid said tõesti väiksemad aga ainult pool sajandikku väiksemad ja see ei mõjuta midagi. Tänane pikem proovisõit näitas ka igasugu probleemide ja vibrade puudumist -- ise olin ka meeldivalt üllatunud.
Kui lugeda esimest posti (kardaan kloppis all nagu tahaks tuppa hüpata) , siis pääsesin ikka kergelt.
Kui tekib veel mingeid jamasid sama asjaga eks annan teada---Äkki kellelgi kasu.

Praeguseks kõik.
Vasta