E39 niiskus (vesi) tuledes

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

Teen siis oma hala jaoks uue teema





ok niiskuse teema on ikka õhus aga viskasin tule kokku ja ette juba.

Järgmine probleem

Kui salongist näppida seda kõrguse regulaatorit, siis see tuli millel vardaid vahetasin (parempoolne) ei tee


midagi. teine tuli liigub üles alla



edit:

nii. rindesõnumid. võtsin eest ära. pirnid välja. teipisin kõik mõeldavad augud kinni ja panin vee alla. ei mullitanud. ilmselt on probleem nendes kummist õhutus luttides ikkagi. sest see mis on suunatulejuures (ehk alumine) sinna aretasin ise mingi svammituki mis oli sitane ja märg ja kui võtsin eest hakkas vett nirisema toredasti.

Minu küsimus. milleks neid svamme üldse sinna õhutusavade ette vaja on? (hoiab tolmu, mustust eemal) Ses mõttes, et kui neid pole siis äkki liigub õhk paremini. Ei taha nagu uusi depo klaase ennem ette panna kui pole niiskusest jagu saanud
Praegu jätsin koju kuivama tule. eks õhtu poole lükkan kokku ja svamme ei pane. ja kui siis ka ei tööta siis on küll mõistus otsas
M62TUB44 + 420G
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

klaasi eest ei võtnud. lasin niisama kuivada. õhtuks oli kõik kuivanud välja arvatud väike osa suunatule juures. ok panin pirnid sisse ja ainukese alles jäänud svammi oli tuul minema viinud siis panin üldse ilma nendeta. Ja kui hommikul oli asi ok ja suunatule juurest oli isegi vähenenud siis just vaatasin ja hakkab juba põhitulede juures juba tekitama vaikselt.

Mida veel võiks teha. või viskaks ette uued klaasid äkki nondega asi korras?
M62TUB44 + 420G
Kasutaja avatar
tfk
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 30.11.2006 09:52 20
Peamine sõiduk: 730d
Kontakt:

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas tfk »

minu e39 sama viga:S üks esi latern pidevalt udutab katte klaasi tagant! võtsin lahti ja tegin kõik tihendid silikooniga ära ja asi paranes natsa;) aga üks päev pesin autot ja jälle natsa see niiskus :evil: ei teagi enam mis ette võtta? võibolla tõesti uued katted ostma ja valge suunaga :)
randolsd
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 03.02.2008 18:27 21

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas randolsd »

Huvitav kas keegi on yltse sellest probleemist võittu saanud?
nagu uusi klaase ka osta kui ikka sama jama..
e39. 99a. 535. tumesinine. manual. M-pakett. <--- Müüdud.. Thank you GOD:)
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

uued klaasid sellepärast, et vanad on tuhmunud. aga ei taha nagu ennem ette panna kui pole sellest niiskusejamast jagu saanud

prooviks veel midagi, aga mõtted on nagu otsas

mingeid aukke ka puurima ei taha hakata. asi võiks töötada nii nagu ette nähtud
M62TUB44 + 420G
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas Robska »

Kas räägite pfl tuledest? Huvitav, miks teil siukene jama. Mul küll kõik korras, ei uduta, olen korra isegi tuled lahti võtnud , kokku pannes mingit silikooni ega muud jama vahele ei toppind.
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

enne facelifti tuled
praegu vaatangi, et mis toimub. nagu oleks paremaks läinud
M62TUB44 + 420G
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas vahur_s »

Teema algataja käest küsiks, et kui tuleklaasi ära võtsid ja tagasi panid, kas kõik plastikust kinnitusnaga jäid terveks.

Mina pakuks et niiskus pääseb sisse tuleklaasi ja tule tagumise poole vahele olev tihendi vahelt, joonisel pos. 3
Pilt
Toote kood 63128362446, UM müügihind hetkel 293.07 :roll:
harz kirjutas:Kui salongist näppida seda kõrguse regulaatorit, siis see tuli millel vardaid vahetasin (parempoolne) ei tee
Proovi paremat tuld vasakuga vahetada ja vaadata mis siis saab kui reguleerimis pistikud ühendad. Kui siis see ellu ärkab mis ennem elumärki ei ilmutanud, siis pead vaatama kas pistikusse vool jõuab (juhtmed kõik terved, lapitud ei ole, kui on, vaata et oleks korralik ühendus)
Kui ei hakka, siis võib eeldada et reguleerimis mootor on töölepingu lõpetanud ja pead uue vaatama.
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

kinnitusnagad jah jäid terveks. vähemalt ei täheldanud defekte.

Samas. ma mõtlen, et kui on tuledel see õhutus välja mõeldud, siis miks see niiskus ära ei lähe sealt.

mootoriga on jah nii, et töötas ennem aga peale varraste vahetamist ei tööta enem. selle kohta käib vist vanasõna, et "Ise tehtud, hästi piixus"

Kumb see mootor on? Kas 13 või 14?
M62TUB44 + 420G
Kasutaja avatar
Mikk__M
Huviline
Postitusi: 282
Liitunud: 25.04.2009 06:38 37
Asukoht: Põltsamaa

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas Mikk__M »

randolsd kirjutas:Huvitav kas keegi on üldse sellest probleemist võitu saanud?
Jah. Minul oli samamoodi vasak esituli udune. Terve eelmise suve lõpu maadlesin probleemiga. Küll aga on sügisest vaikus.
Kui nüüd võtta udutav esitule klaas eest ära, valada see vett täis, käia kõik nurgad ja ääred õhupüstoliga üle, siis ma olen kindel, et ka teie leiate, et "keema" hakkab vesi suunatule alumisest nurgast. Võib-olla ka mujalt, kuid sealt peaaegu kindlasti. Peabki hakkama, sest seal on miskipärast lõhe juba tehasest. Küll on see lõhe ilmselt aastatega oma tegeliku eesmärgi minetanud ja hakanud tööle niiskusimurina. See lõhe tuleb siilikoonu täis lasta ja probleem laheneb. Võib ju muidugi ka tõsta tihendeid. Kindlasti tuleb panna silikooni tihendi alla, mitte peale ja ka mujale, kust eelneval protseduuri käigus ilmnes, et lekkeid esineb.
Mina olen eelnevad protseduurid kõik läbinud ja siiamaani sõidan ilma "higistavate" tuledeta
Tel: 58348320
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas vahur_s »

harz kirjutas:Kumb see mootor on? Kas 13 või 14?
Nr. 13 on mootor.
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

Kuna palavate ilmadega oli asi ilus aga nii kui täna oli jahedam, hakkas looma jälle kondents, siis võtsin mõlemad lahti.

Ühtlasi vahetasin ära ka probleemse tule reguleerimis mootori (Tänud varuosa eest pets1-le) Ja pole ka ime et see läbi läheb kui tulel on niiskus sees. Mis töötada ei tahtnud oli igalt poolt kõva rooste all. Nüüd uus sees ja toimetab ilusti.

Ütleme nii, et uued klaasid on ikka midagi muud kui 10 aastat vanad. Pilk on suht terav.
Eks vaatab kas kadus see probleem või mitte.

Hea info ja know-how eest tänud Mikk_M-le

Miinus poolelt see, et sellel tulel mida polnud eest võtnud varem murdusid alumised kinnitus plastvastused ära kui kruve lahti keerasin. Praegu läks niisama kokku tagasi aga kindlalt hakkab vibrama see tuli. Sellega tegelen kohe kui aega saan. täna enam ei viitsinud
M62TUB44 + 420G
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: E39 niiskus (vesi) tuledes

Postitus Postitas harz »

Üldiselt võib öelda, et probleem lahenes.

Peale niiskuse puudumise on plussiks veel see, tuhmumata ja ilma kriimudeta tuleklaasid näitavad oluliselt paremini.
M62TUB44 + 420G
Vasta