E34 salongisoojendus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
soots05
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 10.12.2009 18:03 35
Asukoht: Viljandimaa

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas soots05 »

karl1 kirjutas:...
Võib olla küll filter umbes, endal ühel autol oli ka sedasi, läbi märg ja umbes oli ja niiske ilmaga aknad täiesti kinnised, sai lastud ära vahetatud kuna olin juhtumisi teeninduse ees just ja oli korras.

Rullikute valgus võib olla ka sellise veaga nagu mul, et seal sees on selline plaat kus need elektrikanalid jooksevad, need kanalid võivad vigased olla, mul nad täitsa läbi ja ükski tuli ei pole mul juhtplokil. Ei teagi kas näiteks elektroonika parandajad neid oskavadsaavad korda teha. Samas ma usun, et saavad kui vastavad riistad neil olemas.
Kui kliima juhtpölokk välja käib siis kruvikas kätte ja vaata üle. Pole just raske töö, :)

ahjaa, endal tuleb ka ise see juhtplokk vahepeal välja kuna mul makil nii palju juhtmeid taga, et ned suruvad ta aegajalt välja, ja mul ühel pool kinnitus katki ka, seega kerge välja tulema., Sülle pole veel õnneks jooksnud. :D
Bimmer850
Huviline
Postitusi: 609
Liitunud: 22.07.2005 17:21 00
Asukoht: Eesti Harjumaa/Tallinn
Kontakt:

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Bimmer850 »

Kas keegi oskab öelda, mis pirnitüüp on nr7. Saab seda igast autopoest või on mingi BMW spetsiaal toode?
http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... crofilter/
BMW E34TDS 1993
BMW E34TDS 1996
Volvo V70 D5 151kw 2008
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas toivoku »

Bimmer850 kirjutas:Kas keegi oskab öelda, mis pirnitüüp on nr7. Saab seda igast autopoest või on mingi BMW spetsiaal toode?
http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... crofilter/
ei ole spetsiaal toode.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Ignuk
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 11.02.2006 17:04 45
Asukoht: TLN

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Ignuk »

on kellegi aimu, kus asub E34 välis-/salongiõhu klapp? mu touringul kadusid ühel hetkel nii kont kui siseõhu ringluse sisse-väljalülimine.. niiskete ilmadega on pisut kehva- tahaks kuivemat välisõhku udusele esiklaasile lasta, aga klapp on jäänud siseringi asendi peale ja klaas läheb väga visalt klaariks. sõida ringi nagu põrnikaga- lapp käes.
Üks rool autos mitme inimese kohta on diskrimineerimine!
blade14
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 25.06.2009 00:04 39
Peamine sõiduk: BMW 330D E93
Asukoht: Tallinn

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas blade14 »

Mul ka mingi imelik probleem, paremal pool puhub sooja õhku aga vasakul pool puhub külma õhku:D milles võiks probleem olla??
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas darklight »

blade14 kirjutas:Mul ka mingi imelik probleem, paremal pool puhub sooja õhku aga vasakul pool puhub külma õhku:D milles võiks probleem olla??
jahutusvedeliku tase on õige ja õhku pole sees?
muidu kumbagi poolt reguleerib eraldi klapp, ilmselt vasak on siis kinni jäänud või on kesk konsoolis mingi jama
blade14
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 25.06.2009 00:04 39
Peamine sõiduk: BMW 330D E93
Asukoht: Tallinn

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas blade14 »

darklight kirjutas:
blade14 kirjutas:Mul ka mingi imelik probleem, paremal pool puhub sooja õhku aga vasakul pool puhub külma õhku:D milles võiks probleem olla??
jahutusvedeliku tase on õige ja õhku pole sees?
muidu kumbagi poolt reguleerib eraldi klapp, ilmselt vasak on siis kinni jäänud või on kesk konsoolis mingi jama

Jahutusvedeliku tase on normaalne ja minu teada pole õhku sees, sest sõidan ringa ja pole midagi viga, ei kuumene üle. mõlemad need reguleeritavad klapid on kuumad aga ikka puhub külma vasakule poole ja paremale sooja.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Madis. »

Saan ka lõpuks siia postitada.
E34 525i 91/01, ilma kondita, kuid mikrofiltriga.

Ventilaator töötab ainult 4ndas astmes. Need erinevad mõisted "siil", "mõõk", "lihtsalt takistiteplokk" ajasid segadusse. Milline on ilma kondita autol ning kus see asub? Kas uus detail võetakse esindusest, lammutusest või on keegi meister neid remontima?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Cert85 »

See on kõrvalistuja jalutsis, läheb kesk-konsooli. Seal on näha juhtmeid sisse minema. Ehk oli mõõk siniste pistikutega. JA peaks olema täitsa remonditav. Ehk andsid seal otsad mingid siemensi transid?

http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenan ... /Sword.htm
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas darklight »

aasta ja variandi järgi oletaks et ilma mõõgata

vaata alustuseks kas vasakul see "siil" on olemas, pääseb lihtsamini vaatama: pilt ,kui ei, siis ju on mõõgaga variant, ning seda viimast vist poest väga osta ilmselt ei taha, mingi 7+k vist oli hind :D
pässaäss
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 06.11.2010 09:07 29

Re:

Postitus Postitas pässaäss »

ravia kirjutas:
hansu kirjutas:Küsimus selline, et kas E34-jal keskmistest avadest peabki ainult külma õhku tulema? Need mis makki kohal ja see armatuuri peal on.
Ise küsisid ja ise vastasid :)
nende restide vahel on see rullik, kus sooja ja külma vahel keerad seda. mul auto pmst lahti lammutatud ja selle rulliku tross oli lihtsalt kuskile armatuurlaua alla pistetud. kuhu see ots nagu käib.. ? või on tõesti nii et keskelt ei tule mitte kunagi sooja ? :S
blade14
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 25.06.2009 00:04 39
Peamine sõiduk: BMW 330D E93
Asukoht: Tallinn

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas blade14 »

InterFace kirjutas:no kuumad ok aga kas sealt edasi ka läheb ?
Minul trikitas (küll jah e36 peal) samamoodi see külm ja kuum ning sai romulast uus jubin toodud ning nüüd puhub täpselt seda mida ma tahan igalepoole.

aga kuidas ma saan kontrollida, et seal jahutus vedelik jookseb??
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas MargusA »

Madis_M kirjutas:Saan ka lõpuks siia postitada.
E34 525i 91/01, ilma kondita, kuid mikrofiltriga.

Ventilaator töötab ainult 4ndas astmes. Need erinevad mõisted "siil", "mõõk", "lihtsalt takistiteplokk" ajasid segadusse. Milline on ilma kondita autol ning kus see asub? Kas uus detail võetakse esindusest, lammutusest või on keegi meister neid remontima?
:lol: mul sama mure :roll: kas keegi viitsib mingi summa eest korda teha???saada ps
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Madis. »

margusa kirjutas: :lol: mul sama mure :roll: kas keegi viitsib mingi summa eest korda teha???saada ps
Saatke siis mulle ka. :)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas toivoku »

Madis_M kirjutas:
margusa kirjutas: :lol: mul sama mure :roll: kas keegi viitsib mingi summa eest korda teha???saada ps
Saatke siis mulle ka. :)
netis terve hunnik igasuguseid õpetusi,et kuidas ja mismoodi neid korda teha :) . ostado omi poest paar uut transsi ja voila.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Madis. »

toivoku kirjutas:netis terve hunnik igasuguseid õpetusi,et kuidas ja mismoodi neid korda teha :) . ostado omi poest paar uut transsi ja voila.
Jootekolvi ja tina ostan ka?
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas MargusA »

toivoku kirjutas:
Madis_M kirjutas:
margusa kirjutas: :lol: mul sama mure :roll: kas keegi viitsib mingi summa eest korda teha???saada ps
Saatke siis mulle ka. :)
netis terve hunnik igasuguseid õpetusi,et kuidas ja mismoodi neid korda teha :) . ostado omi poest paar uut transsi ja voila.
kindlasti on netis õpetus ka kuidas endale auto ehitada ja jootekolvist vaevalt et piisab?!ostaks lihtsalt katki oleva varuosa ja vahetaks ära.milleks sitast sai teha?? :roll:
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas iaanek »

margusa kirjutas:...ostaks lihtsalt katki oleva varuosa ja vahetaks ära.milleks sitast sai teha?? :roll:
Aga sellepärast, et konkreetsel juhul siis paned Sa paari transi vahetuse hinnaga oma auto külge sisuliselt uue detaili ja unustad selle teema. Romulajupp on aga väsinud, 20 aastat vatti saanud ja tõenäoliselt kohe välja suremas.
..
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas allanasi »

Mure siis selline , et salongi ei puhu piisavalt kõvasti õhku õrnalt tuleb sai vaadatud salongi filtrit , aga seda ei olnudki vahel mõtlesin , et selles viga , aga vist ei saa olla sai vaadatud ka neid trosse , et kõik ilusti lahti tuleksid ilusti avanevad

Kõik astmed töötavad , autol on peal konditsioneer auto käivitades lööb kaks seda rohelist pirni põlema sealt kondi nuppude juures , aag sõidu ajal vajutades ei tööta , suvel see külma märk veel töötas ja tuli ilusti külma õhku :2t:

kas viga võib olla konditsioneer , et liiga vaikselt puhub?

autoks on 92a lõpp 525i
Kaarma
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 18.10.2010 09:41 10

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Kaarma »

Probleem 525 tdsi puhuriga. Salongi puhuri mootor ei hakka tööle, kui liigutan selle mootori külge jooksvat +juhet hakkab mootor viimases astmes tööle, kui aga puhuri välja lülitan või auto välja suretan ei hakka enam puhuma. Mõtlesin, et juhtme ots vigane ning vahetasin selle välja, kuid ikka sama kala. Küsimus siis selline, et kust se vool talle peale tuleb ja kas seal vahepeal on mingeid jubinaid mis siis enam voolu edasi ei anna?
Kaktus4
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 08.11.2010 12:12 47

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Kaktus4 »

Autoks 91´ 525 141kw ja keegi mulle ka mingi kala poetanud salongisoojendusse. Puhub aeg-ajalt sooja, mingi aeg jälle külma. Kui paned näkku puhuma tuleb ainult külma, esiakna ja jalge peale sooja ka. Lisaks kaob jahutusvedelik ka niisama seistes kuhugi ära. Auto all ei ole ka pärast öö läbi seismist või pikemalt töötamist mingeid laike näha. Lõdvikud suudab 3 aastane tüdruk ka suvaliselt kokku pressida ka pärast Tallinn-Tartu otsa sõitmist, kuigi terve tee puhus sooja ja külma nagu vaja, kuigi seal peaks korralik rõhk sees olema.
Ideid?
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas allanasi »

Kaktus4 kirjutas:Autoks 91´ 525 141kw ja keegi mulle ka mingi kala poetanud salongisoojendusse. Puhub aeg-ajalt sooja, mingi aeg jälle külma. Kui paned näkku puhuma tuleb ainult külma, esiakna ja jalge peale sooja ka. Lisaks kaob jahutusvedelik ka niisama seistes kuhugi ära. Auto all ei ole ka pärast öö läbi seismist või pikemalt töötamist mingeid laike näha. Lõdvikud suudab 3 aastane tüdruk ka suvaliselt kokku pressida ka pärast Tallinn-Tartu otsa sõitmist, kuigi terve tee puhus sooja ja külma nagu vaja, kuigi seal peaks korralik rõhk sees olema.
Ideid?

91aastal ei olegi vist veel võimalust keskele sooja , kui just seal ei ole eraldi rullikut vahepeal? Palju tosooli siis ära kaob ? mootorit keema ei ole lasknud vms?
Kaktus4
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 08.11.2010 12:12 47

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Kaktus4 »

Eks lepin siis sellega, et ei saagi sooja õhku otse näkku :) Suurem probleem ongi see vedeliku kadumine. Tosooli kaob iitrites.Juurde saab alati valada kui kapoti alla vaatad. Sinist suitsu ka tagant välja ei aja. Veepump ja termostaat ka äsja vahetatud, aga mingi hetk hakkab lampi külma puhuma. Natuke aega edasi sõita, jälle soe.
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas allanasi »

Kaktus4 kirjutas:Eks lepin siis sellega, et ei saagi sooja õhku otse näkku :) Suurem probleem ongi see vedeliku kadumine. Tosooli kaob iitrites.Juurde saab alati valada kui kapoti alla vaatad. Sinist suitsu ka tagant välja ei aja. Veepump ja termostaat ka äsja vahetatud, aga mingi hetk hakkab lampi külma puhuma. Natuke aega edasi sõita, jälle soe.

tühikäigul puhub külma siis järelikult õhk sees.. korralikult ära õhutama.. nii kui gaasi hoiad pikemalt või vajtad siis hakkab jälle puhkuma sooja?
Kaktus4
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 08.11.2010 12:12 47

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Kaktus4 »

Pole mingit seaduspära leidnud veel sooja ja külma vaheldumises. Tavaliselt läheb sõidu alguses aegamööda soojaks nagu ikka, siis mingi hetk hakkab lampi külma puhuma. Sõidan veel mingi aeg ja siis jälle sooja.
kar7la
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 28.07.2009 19:03 00

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas kar7la »

Kaktus4 kirjutas:Pole mingit seaduspära leidnud veel sooja ja külma vaheldumises. Tavaliselt läheb sõidu alguses aegamööda soojaks nagu ikka, siis mingi hetk hakkab lampi külma puhuma. Sõidan veel mingi aeg ja siis jälle sooja.
mul oli sama viga kuid peale õhutamist on kõik jälle endine .
wanted1
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.01.2006 08:40 08

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas wanted1 »

Mul probleem e34 520 95a soojendusventilaatoriga. Kui auto käima panen ei hakka soojendusventilaator kohe tööle, vaid peab mingi minut ootama ja siis kargab käima. Vahel on see käimamineku aeg erinev, soojemate ilmadega hakkab varem tööle ja külmemate ilmadega hiljem, justkui mingi andur oleks kuskil mis regullib seda aega ? Milles võib probleem olla?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Cert85 »

Tuleks alustada sellest, kas toide tuleb ventilaatorile või mitte.
Kui võimalik proovida teise mõõgaga, siis võib ka alguses seda proovida.
Kas siis mõõgas külmjoode või mujal halb kontakt, mis siis soojenedes taastub.
Võivad ka harjad olla kinni ventilaatoril. Võid proovida, et lülitad ventilaatori sisse ja kui see ei käivitu, siis koputad kapoti alt ventilaatori poole.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas MargusA »

mul töötab soendus 4 astmes!kas see detail siis põhjustabki seda?reostaat siis vist? :roll: Pilt
Ragnar74
Huviline
Postitusi: 475
Liitunud: 10.09.2009 22:59 25

Re: E34 salongisoojendus

Postitus Postitas Ragnar74 »

See sama on reostaat jah.

On sulamismärke näha? Kui on, siis otsi põhjust ventilaatori mootorist. See sulab tihtipeale üles kuna mootori käivitamine võtab liialt palju voolu.

-edit- enamasti on mootori raske käivitus tingitud tolmust/saastast mis sinna aegade jooksul koguneb.

Paar ventilaatorit mis enam ei töötanud, sai ideaalselt tööle peale lahtivõtmist ning tolmueemaldamise ja õlitamise korraldamist.
Vasta