Küsimus ÕLITULE vms kohta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas mäim »

EDIT:VANAPROBLEEM LAHENDATUD,KUID NÜÜD UUS,EI HAKAND UUT TEEMAT TEGEMA!
AUTOKS SIIS E34 535i 155kw m30b34 vms siis...
mäim kirjutas:Nii õlirõhuanduriga ühelpool asi , enam ei löö ette seda oeldruck sensorit / oil press sensorit aga nüüd nii et, kui selle anduri ära ühendasin ,et kui külge lasen NT siis lööb korraks selle õlikannu tuluksese vilkuma ja sama asi ka siis kui hakkad kohapealt ära minema vms ja siis kui pöörded madalad on st. kaasi ei anna ja lähed kohapealt ära nagu jõnksutades ja siis vilksatab see õlitule kann vms iganes see ka poleks :roll: Milles keiss on ? :O
JA ka kui käivitan siis jääb see õlitulekann vms korraks põlema ja sekundi v kahe pärast kustub ära,võrdlesin,sõbra E30 nega ka ta paneb käima kustub kohe ära vms ja tal pole siiamaani vilkunud ka see tuluke ,ja ka nii teistel tuttavatel bmw omanikkel :roll:

mäim kirjutas:
kivihall kirjutas:töösooja mootoriga?
töösoojaga jah , ja ka külma mootoriga täna alles nägin seda pulli aga ehk õli liiga vähe sees ? peab olema muidu 5,75l aga ma tegin õlivahetuse ja panin sisse 5,65 vist :D Ja see ka,et õlifilter siiamaani vahetamata aga viga ei tohiks olla ju selles ? (õlifilter telllitud ammu aga pole veel kätte saand :D)
JA karteris all väike pisike mõra ka (sellest ka ju ei tohiks olla ? )
Pmst täna ühendasin selle õlirõhu pistiku ära alles ja peale seda hakkas siukest asja tegema jamh :roll: :?
Viimati muutis mäim, 02.12.2010 22:45 32, muudetud 4 korda kokku.
///
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: Küsimus

Postitus Postitas BMW POWER »

se peaks paagi tuulutuse klapp olema mitte õlitus süsteemiga seotud detail
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus

Postitus Postitas mäim »

BMW POWER kirjutas:se peaks paagi tuulutuse klapp olema mitte õlitus süsteemiga seotud detail
Aga mida teha kui ütleb oeldruck sensor ? midagi peetis siis v ? mida kontrollima/tegema peaks ?
Aga see paagituulutus pistik siis muiud tähtis asi ? ,ja kui auto töötab siis seda oeldruck sensorit ei peksa aga kui välja suretan siis lööb ette selle :roll: :roll: :roll:
///
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

Mul muiud karter laseb ka veits õli läbi äkki sellepärast mingi õlirõhu teema ? aga se ästi vähe kuna keerasin roolivõimu krontsteini karteri külge aga see polt oli liiga pikk ka keerasin poldi otsaga karterisse mõra sisse :?
///
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas Tauri_V »

Vahepeal viskas mul oma autol ka seda õlirõhu sensori veateadet. Vahetasin anduri ära ja rohkem pole olnud. See suht odav andur, mingi 70.- oli.
BMW f11 530xd 2015
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

Tauri_V kirjutas:Vahepeal viskas mul oma autol ka seda õlirõhu sensori veateadet. Vahetasin anduri ära ja rohkem pole olnud. See suht odav andur, mingi 70.- oli.
See see mis karteripõhjaküljes on jah ? Ja kus seda andurit saab ? :D
Aga kas see õlirõhu teema võib siis sellest olla et väike mõra sees ja siis ei ole õlirõhk paigas vms ? :roll:
///
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas Tauri_V »

Karteripõhjaküljes on õlitaseme andur. Rõhuandur on õlifiltri kopsiku küljes, kuskil allpool. Vähemalt m50 mootoril. Anduri saab igast autovaruosi müüvast kauplusest.

Edit: Detail nr. 10 siis õlirõhuandur. http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... il_filter/
BMW f11 530xd 2015
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

Tauri_V kirjutas:Karteripõhjaküljes on õlitaseme andur. Rõhuandur on õlifiltri kopsiku küljes, kuskil allpool. Vähemalt m50 mootoril. Anduri saab igast autovaruosi müüvast kauplusest.

Edit: Detail nr. 10 siis õlirõhuandur. http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... il_filter/
okei tänud ,eks vahetan selle ära siis varsti,aga siiski tahaks teada kas võib olla sellest mingi õlirõhuteema,et karteris väike mõra on ? :?
///
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

Tauri_V kirjutas:Karteripõhjaküljes on õlitaseme andur. Rõhuandur on õlifiltri kopsiku küljes, kuskil allpool. Vähemalt m50 mootoril. Anduri saab igast autovaruosi müüvast kauplusest.

Edit: Detail nr. 10 siis õlirõhuandur. http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... il_filter/
Antud andurit mis skeemipeal näha minu mootori küljes igatahes ei paista kuskil :S vähemalt seal õlifiltrikopsiku juures kindlalt pole seal nagu kus siin skeemi peal näitab :? :?
///
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

mäim kirjutas:
Tauri_V kirjutas:Karteripõhjaküljes on õlitaseme andur. Rõhuandur on õlifiltri kopsiku küljes, kuskil allpool. Vähemalt m50 mootoril. Anduri saab igast autovaruosi müüvast kauplusest.

Edit: Detail nr. 10 siis õlirõhuandur. http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... il_filter/
Antud andurit mis skeemipeal näha minu mootori küljes igatahes ei paista kuskil :S vähemalt seal õlifiltrikopsiku juures kindlalt pole seal nagu kus siin skeemi peal näitab :? :?
oleks ikka abi vaja ,et see oeldruck sensor sealt veateadetest ära koab ja probleem lahendatud saaks :D imelik sõita kui viskab mingit õlirõhu teadet ette lööb :roll:
Ja jälle see küsimus ka ,et kas võib olla sellest see õlirõhu teema,et karteris väike väike mõra kus eriti välja ei tilgu midagi jms et see tekitab seda õlirõhu värki,et nagu kui on karteris auk,et siis õlirõhk väiksem vms ? VB natuke loll küsimus aga ikkagi :roll:
///
kivihall
Huviline
Postitusi: 195
Liitunud: 19.02.2009 23:01 53

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas kivihall »

m30 on õlirõhuandur plokikaane küljes.ja asub tema sisselaske poolel ja tulemüüri juures.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... nder_head/
detail nr 16
õlirõhku ei saa auto sul näidata, kui õlirõhuandur ei tööta.(veatede ütleb et viga selles)
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

Nii õlirõhuanduriga ühelpool asi , enam ei löö ette seda oeldruck sensorit / oil press sensorit aga nüüd nii et, kui selle anduri ära ühendasin ,et kui külge lasen NT siis lööb korraks selle õlikannu tuluksese vilkuma ja sama asi ka siis kui hakkad kohapealt ära minema vms ja siis kui pöörded madalad on st. kaasi ei anna ja lähed kohapealt ära nagu jõnksutades ja siis vilksatab see õlitule kann vms iganes see ka poleks :roll: Milles keiss on ? :O
///
kivihall
Huviline
Postitusi: 195
Liitunud: 19.02.2009 23:01 53

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas kivihall »

töösooja mootoriga?
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

kivihall kirjutas:töösooja mootoriga?
töösoojaga jah , ja ka külma mootoriga täna alles nägin seda pulli aga ehk õli liiga vähe sees ? peab olema muidu 5,75l aga ma tegin õlivahetuse ja panin sisse 5,65 vist :D Ja see ka,et õlifilter siiamaani vahetamata aga viga ei tohiks olla ju selles ? (õlifilter telllitud ammu aga pole veel kätte saand :D)
JA karteris all väike pisike mõra ka (sellest ka ju ei tohiks olla ? )
Pmst täna ühendasin selle õlirõhu pistiku ära alles ja peale seda hakkas siukest asja tegema jamh :roll: :?
///
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLIRÕHU kohta vms

Postitus Postitas mäim »

mäim kirjutas:
kivihall kirjutas:töösooja mootoriga?
töösoojaga jah , ja ka külma mootoriga täna alles nägin seda pulli aga ehk õli liiga vähe sees ? peab olema muidu 5,75l aga ma tegin õlivahetuse ja panin sisse 5,65 vist :D Ja see ka,et õlifilter siiamaani vahetamata aga viga ei tohiks olla ju selles ? (õlifilter telllitud ammu aga pole veel kätte saand :D)
JA karteris all väike pisike mõra ka (sellest ka ju ei tohiks olla ? )
Pmst täna ühendasin selle õlirõhu pistiku ära alles ja peale seda hakkas siukest asja tegema jamh :roll: :?
///
kivihall
Huviline
Postitusi: 195
Liitunud: 19.02.2009 23:01 53

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas kivihall »

õlipump
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas mäim »

kivihall kirjutas:õlipump
Kindel või ? Äkki õlipumba kett lõdva :roll: ? vms See karter ei tule üldse hästi ära ju peab sillatala lahti võtma ?
MA ei tea uurin veel veits ja kirjutan kui olen targemaks saanud !
///
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas seppa »

Õlisurve madal ,ehk õlipumbal loks sees.
Mõõda õlisurve ära ennem kui midagi vahetama hakkad.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas mäim »

seppa kirjutas:Õlisurve madal ,ehk õlipumbal loks sees.
Mõõda õlisurve ära ennem kui midagi vahetama hakkad.
kuidas ma mõõdan seda ? :roll: JA aga miks koguaeg õlituli ei põle siis nt tühikäigul jne ? vms , ja mul karteris väike mõra ka äkki sp mingiu teema ? Ma ei tea panen täna õli juurde vaatan mis teeb !
///
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas jargo »

karteri mõra nüüd õlisurvega küll seotud ei ole.vähemalt m30 motol.
karterit ei pea isegi all olema et ülisurve tekiks,kui õlivõttur näiteks purgi sisse pista miles on õli.
pigem ikka õlipump.ise mässasin ka kunagi pool aastat andurite ja muu jamaga,kuni õlipumbani jõudsin.sama viga olen kuulnud päris mitmel m30 mootoriga isendil.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
mäim
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 19.07.2010 02:33 37

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas mäim »

jargo kirjutas:karteri mõra nüüd õlisurvega küll seotud ei ole.vähemalt m30 motol.
karterit ei pea isegi all olema et ülisurve tekiks,kui õlivõttur näiteks purgi sisse pista miles on õli.
pigem ikka õlipump.ise mässasin ka kunagi pool aastat andurite ja muu jamaga,kuni õlipumbani jõudsin.sama viga olen kuulnud päris mitmel m30 mootoriga isendil.
pmst vaja siiski õlipump ära vahetada jamh ... kellelgi on töökorar spumpa siis pakkuge !!
///
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Küsimus ÕLITULE vms kohta

Postitus Postitas seppa »

Mõõda ennem õlisurve ära ,siis hakka ostma pumpa.
Kui ise ei saa hakkama ,siis vii teenindusse.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Vasta