Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas tanel_s »

Nimelt on probleem selles, et auto ei taha tühikäigul töötada. Nimelt alguses ei taha käima jääda, aga kui pöördeid hoida peal siis jääb peale veitsast hoidmist tööle! Hoiab ilusti pöördeid nagu peab! Sõitma hakates gaasi maha lastes tahab jälle välja surra, aga mitte alati! Imelik on see, et kui käima jääb siis töötab ilusti! Aga kui välja surtada ja kohe käima panna siis sama pull! Sai siis puhastatud tühikäigumootor, lõdvikuid vaadatud, õhkulumõõtja pistik tagant võetud, suri kohe välja! Lambdad ei usu, sest vahet pole kas külma või sooja mootoriga teeb seda! Teatavasti lambda ei tööta külmast peast!? Ja paar korda on teinud niimoodi, et käib ilusti ja tahab hakata välja surema ning siis hakkab pöördeid loopima, kuniks jälle ilusti käima jääb! Kas tegemist võib olla mingi voolu probleemiga, et järsku pingeregulaator pees?? Gaasi hoides on kõik ok!! Iga nõu ja abi teretulnud! Loodame et jutt mitte väga segane! Ja head uut aastat kõigile ning palju muretuid km!!:)
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas alvaruus2 »

Ma usun, et tühikäigu mootori puhastamine ei anna soovitud tulemust. See võib aidata, aga tavaliselt ei anna see üldse tulemust või annab tulemuse väga väheseks ajaks. Usun, et viga ikkagi tühikäigumootoris. või siis kuidas seda kutsutakse. drosselklapiks!? Diagnost loeb selle vea igaljuhul välja. Vb on mõistlik enne kalli asja ostmist enda probleemis veenduda.
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas tanel_s »

Aga kas see meenutab tühikäigumootori probleemi?? Ennem kui diagnostikasse lähen oleks vist tark kellegi käest korraks laenata seda ja proovida kas midagi muutub! Uuest peast ma kardan, et seda ostma nagunii ei hakka, sest maksab 4tonni kuskil!:D Aga on kellelgi veel mingeid arvamusi??
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas alvaruus2 »

tanel_s kirjutas:Aga kas see meenutab tühikäigumootori probleemi?? Ennem kui diagnostikasse lähen oleks vist tark kellegi käest korraks laenata seda ja proovida kas midagi muutub! Uuest peast ma kardan, et seda ostma nagunii ei hakka, sest maksab 4tonni kuskil!:D Aga on kellelgi veel mingeid arvamusi??
Kui sa kellegi käest laenata saad ja asi töötab, siis ju pole mõtet diagnostikasse minna. Siis on viga selge. Diagnostika ongi sellejaoks, et ei peaks laenama või välja vahetama suvalisi juppe. Ja kui ongi selles viga, siis uue pead sa nagunii ostma, sest ega kasutatult võid saada samasuguse käki. Aga nüüd vastates su küsimusele, siis sümptomid vastavad küll sellele. Kuigi seal võib ka loomulikult mingid muud probleemid olla.
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas tanel_s »

Eks ma prooviks võtan kellegi käest tühikäigumootori ja vaatan mis saab! Ega siis tõesti muud üle ei jää kui sammud diagnosti seada, sest mõtetult juppe osta ning neid vahetada on hulka kulukam! Aga eks siis paistab mis saab! Aga tänud!
imrek
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 07.08.2009 12:38 38
Asukoht: Tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas imrek »

tanel_s kirjutas:Eks ma prooviks võtan kellegi käest tühikäigumootori ja vaatan mis saab! Ega siis tõesti muud üle ei jää kui sammud diagnosti seada, sest mõtetult juppe osta ning neid vahetada on hulka kulukam! Aga eks siis paistab mis saab! Aga tänud!
mina soovitaks küll diagnosti minna,mul oli sama jama E34 2,0ga.
arvasin samuti et tühikäigumootor aga võtsin ikka tee ette diagnosti ja seal selgus et mingi gaasipedaali andur mis annab infot ajule on läbi.vahetati ära ja asi korras.kui õieti mäletan siis see andur vist maksis mingi 300kr pluss tööraha.
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas tanel_s »

Diagnostis käidud ja näitas õhulugeja viga! Aga seal arvati, et see suur lõdvik mis jookseb sisselaskesse see suht mõraline ja sealt tõmbab lisaõhku! Öeldi et vaheta see ära ja siis saad suure tõenäosusega veast lahti!
imrek
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 07.08.2009 12:38 38
Asukoht: Tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas imrek »

tanel_s kirjutas:Diagnostis käidud ja näitas õhulugeja viga! Aga seal arvati, et see suur lõdvik mis jookseb sisselaskesse see suht mõraline ja sealt tõmbab lisaõhku! Öeldi et vaheta see ära ja siis saad suure tõenäosusega veast lahti!
ja see võib ka olla aga see suur lõdvik suht kallis
vahetasin omal suvel siis vist maksis mingi 500kr
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas teet82 »

tanel_s kirjutas:Diagnostis käidud ja näitas õhulugeja viga! Aga seal arvati, et see suur lõdvik mis jookseb sisselaskesse see suht mõraline ja sealt tõmbab lisaõhku! Öeldi et vaheta see ära ja siis saad suure tõenäosusega veast lahti!
Sa ju eespool kirjutasid, et võtsid õhulugeja pistiku tagant käimise ajal, sellest tekib ka vastav veakood.
Lisaõhk ei tohiks üldse sellist koodi tekitada, pigem mingi lahjale segule viitava koodi. Ma muidugi ei vaidle vastu, et see lõdvik võib vigane olla :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas tanel_s »

Ma võtsin õhulugeja pistiku lahti, aga pärast aku juhtme maha! See peaks vea ära nullima! Ja diagnostis näitas viga alles siis kui auto käima panin, süüde sees lihtsalt seistes ei näidanud midagi! Diagnosti ütles, et suure tõenäosusga on selle viga! Ega 100 prossa saa kindel olla aga kui läbi ta nagunii on siis tuleb ära vahetada! Aga kas siis võib tõesti õhulugeja pees olla??? Kui tuleb lisaõhk siis tõesti peaks näitama lahjat küttesegu, kui loogiliselt järele mõelda! Aga ei tunne seda süsteemi eriti! Äkki annaks targad nõu!:D
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Re: Tühikäigu kohta vajaks nõu?! e34, 520,92a.

Postitus Postitas tanel_s »

Kirjutan siia,et ehk kellelgi kunagi kasu! Nimelt sain oma probleemile lahenduse! Veaks oli ikkagi õhulugeja ning nüüdsks hea meel,et auto sõidab jälle!Tänud kõigile kes olid abiks! Jõudu :cool: !
Vasta