E34 tagasild paugub/vibratsioon

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas HannesT »

Heli on selline tume müdin, kui aukudest läbi sõita. ÜV punktis tagasillatest ei avastanud midagi ja amodid olid ka töökorras, samamoodi ka kaks remondimeest on kõik puksid/kondid üle vaadanud ja kõik olevat OK. Tagaistme juures amordi ülemised puksid tundusid ka ok - autot õõtsutades natuke liikusid(ca 3mm), aga see peaks ka normaalne vist olema. Kiirendades/kõike vahetades mingit kolakat ei tee, seega diffri kinnitused ei saa nagu põhjuseks olla. Ja kui pagasnikus 150kg kaupa on või auto rahvast täis, siis on vaikne, aga tühjalt sõites lammutab mis kole. Enam ei oska kusagilt viga otsida. Kuidas kogu see suur tagasilda kandev tala tagantpoolt kinnitub? http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=33&fg=30
Viimati muutis HannesT, 02.02.2011 15:59 28, muudetud 1 kord kokku.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: E34 tagasild paugub

Postitus Postitas BMW POWER »

kindel et suured sillatala puksid on terved?
Bmw sõidurõõm
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: E34 tagasild paugub

Postitus Postitas hansu »

Pigem ikka ülemistest amordi patjatest tuleb see. Neid auto alt ei näe, pead ülevalt lahti võtma ja vaatama.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E34 tagasild paugub

Postitus Postitas BMW 525 »

Täpselt sama asi minul ka. kui kuskilt auklikutest kohtatest läbi sõita või kui tee peal mingid asfalti konarlikud on siis teeb ka siukest tumetat tüminat. aru saand ei ole mis see olla võib. aga ega eriti pole otsind ka. lihtsalt hoian aukutest kõrvale ja kõik.

Aga kas keegi oskab õelda muidu kas siis võib ka sama asja teha kui on pandud mingid sport vedrud või midagi taolist. või kuidas ma üldse kindlaks saaks teha seda. sest auto on suht kõva auklikel teedel. :roll: muidugi eelmise aasta ülevaatusel öeldi, et suured puksid võiksid ära vahetada, aga seda ma teinud pole ja arvan, et ei tee ka präegu. usun, et nood seda asja ei põhjusta.

sorry, et teemase ka oma mure postitasin, aga ma ei näinud mõtet teist samasugust teha.
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas HannesT »

Nüüd küsiks veel nõu.
Kiirendades tuleb tagaosas autole vibra sisse ja vastavalt mida kõvemini gaasile vajutada, seda rohkem väristama hakkab. Normeelselt, aeglaselt kiirendades vibra ei ole. Samuti on vibratsioon sees alati üle 95kmh sõites ja tuleb samuti kusagilt auto tagaosast. Rehve/velgi pole mõtet kahtlustada, sest neid on juba 3 jooksu läbi käinud ja ikka sama jama. Ise kahtlustaks kardaani vahepukki, kummist leevendit või äkki sidurikorv tasakaalust väljas? Hiljuti on tehtud plokikaane remont ja vahetusse läksid 4 kõverat klappi ja 2 katkist klapivedru, kuid mootoril iseenesest ikka kerge vibra tühikäigul tuuritades 2500...3000rpm. Enne ja pärast seda käib ühtlaselt. Ise siiski kahtlustan, et see kerge mootori vibra ei suuda kogu autot ikkagi värisema panna.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas jõmmu4 »

Kardaani vahepukk vägagi võimalik(läbi käidud rada).Ja tumedaid tümpse võivad tekitada amordid.(ka läbi käidud rada),nii,et jõudu tööle.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas BMW 525 »

mul 524td on ostmisest peale selline värin olnud. veast lahti pole saanud. vahetatud kardaanipukk ja see kummimuhv mis on käigukasti otsas. siis veel käigukasti padjad. siis per*ses rattalaager.
Aga miski seda värinat ära ei võtnud.
Ainult ükskord juhuslikult kui süüdet ehk pritsenurka keerasin, siis kadus küll värin, nagu tina tuhka. :) ei tea mis see küll mõjudab :roll: aga kahjuks nii teda jätta ei saanud ja pidin ikka natuke süütenurka tagasi keerama ja nüüd on ikka nagu tunda. Aga jah, tundub, et viga pesitseb seal.
Äkki on abiks ;)
rixxi
Huviline
Postitusi: 149
Liitunud: 11.03.2006 11:19 49

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas rixxi »

sama minu autol,aga 540 ehk peabki vibra sisse lööma :D ,vahepukk vist ikka jah süüdi.
roger656
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 14.04.2010 20:43 37

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas roger656 »

mul oli e34 bmw-l sama jama - 525i 141 kw vanosega mootor ja tegi sama heli. igal pool öeldi et oli jama sarniiridega, puksidega, vedrudega ja kõige muuga . vahetasin enda amordid ära ja kõik oli ok. ostsin 4 amorti 2 vahetasin ära ja oli nagu tutikas. nüüd 2 amorti üle kui on soovi vahetada ja osta siis 50 euriga annaksin ülejäänud tutikad amordid ära. kui mind ei usu siis võid minna stop box-i kus on saksa autode parandus ja sealt ma ostsin amordid 80 eut tükk. ise müün 50 eur. 2-tk .. huvi korral helista 56827848
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas BMW 525 »

roger656 kirjutas:mul oli e34 bmw-l sama jama - 525i 141 kw vanosega mootor ja tegi sama heli. igal pool öeldi et oli jama sarniiridega, puksidega, vedrudega ja kõige muuga . vahetasin enda amordid ära ja kõik oli ok. ostsin 4 amorti 2 vahetasin ära ja oli nagu tutikas. nüüd 2 amorti üle kui on soovi vahetada ja osta siis 50 euriga annaksin ülejäänud tutikad amordid ära. kui mind ei usu siis võid minna stop box-i kus on saksa autode parandus ja sealt ma ostsin amordid 80 eut tükk. ise müün 50 eur. 2-tk .. huvi korral helista 56827848
aga minul näiteks amordid korralikud :| kontrollidud :roll:
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas HannesT »

Amordid värina vastu ei saagi aidata. Pigem aitab selle paukumise vastu.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas HannesT »

Kas kellelgi on olnud juhust, kus poolteljed võivad mingeid anomaaliaid tekitada? Näiteks esiveolisel, kui pooltelge sisemine ots läbi, siis hakkab auto esiosa kõvemal kiirendusel vasakult-paremale(külgsuunas) "teed otsima"
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas HannesT »

Eitea keegi?
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
hunt112
Huviline
Postitusi: 346
Liitunud: 30.08.2008 10:13 50
Asukoht: harjumaa

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas hunt112 »

mul yhel bmw-l oli kahh tegi sellist tumedat kolinat...siis tuli välja et oli suur silla buks...
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: E34 tagasild paugub/vibratsioon

Postitus Postitas HannesT »

Mul nüüd igatahes selgus, et kogu jama tuli siiski amordi ülemistest tugipuksidest, mis olid lahti rebenenud.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta