e34 tagumise amordi puksi jama

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

e34 tagumise amordi puksi jama

Postitus Postitas dts13 »

Tere

Probleem järgmine. Auto vajas mul tagumise õõtshoova vahetust, ning ammutades inspiratsiooni Jeremi Clarksoni kuulsast lausest - how hard can it be - sai see töö ise ette võetud. Nüüd aga põrkasin vastu seina seal, kus ei oodanudki. Nimelt ainuke asi, mis õõtsa auto all kinni hoiab on amordi alumine puks. Ja kuidas ma ka ei püüdnud, nii hea kui halvaga, ei õnnestunud minul seda õõtsa sellest puksist eraldada. Kuna kuskilt on kõrva jäänud, et seda puksi eraldi osta ei saa, siis väga jõu ja ilu numbreid ka seal kallal tegema ei taha hakata.
Nüüd vajangi pisukest nõu, et äkki on selle töö juures mingi eriline nipp. Või on kellelgi samalaadne kogemus ning oskab aidata. Igasuguse targutamise tõmmitsa kasutamise kohta võib ära jätta, kuna ühe suutsin juba ära lõhkuda ja teine ei suuda seda jama isegi pahumpidi välja sikutada ja lendab enne tagant minema. Homme lähen kolme haaraga tõmmitsa jahile, aga seni ootan nõuandeid, mida vel proovida võiks. Oma mõistus on igatahes otsas.
Igasuguse abi eest olen tänulik.

Andres
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: e34 tagumise amordi puksi jama

Postitus Postitas BMW POWER »

soendada oled proovinud ???
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: e34 tagumise amordi puksi jama

Postitus Postitas iaanek »

Amordi alumine ots koormarihmaga teise poole püstaku külge, korralikult pingesse ja teravad haamrilöögid puksi pihta. Hüppab ise lahti :)
..
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: e34 tagumise amordi puksi jama

Postitus Postitas seppa »

Eelnev jutt täitsa õige .
Ja sellest on alles räägitud pikalt ,proovi kasutada otsingut.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

Re: e34 tagumise amordi puksi jama

Postitus Postitas dts13 »

Probleem sai lahenduse. Viga oli valedes töövõtetes ja tegutsemissuunas. Mina üritasin iga hinna eest seda pulka sealt puksi seest kätte saada. Tegelikult aga eraldub hoopis see pulgake õõtsa küljest väga hõlpsasti. Haamriga kõva kops väljapoolt selle munaka pihta, kus amordi alumine polt sisse jookseb ja tuleb hopsti lahti. Pole vaja pingesse ajada midagi ja puksi lõhkuda. Pärast sinna otsa peale pisut määret, õõts paigale, polt sisse ja pingutab poldiga ilusti kõik omale kohale kinni. 5 minutit ja voila.
Järeldus - loll pea on ihu nuhtlus :D
JorgenL
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 20.02.2010 04:31 18
Telefon: 56930335
Asukoht: Tartu

Re: e34 tagumise amordi puksi jama

Postitus Postitas JorgenL »

Heh ... eelmine aasta remontisin vasakpoolset nivookat ja amordi kättesaamiseks lõhkusin puksi ära:D Ikka loll noh:D
Vasta