m20b25 jahutusvedeliku peegel hüppab.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mikk-lasnast
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 05.08.2008 17:30 55
Asukoht: lasna/pärnu

m20b25 jahutusvedeliku peegel hüppab.

Postitus Postitas mikk-lasnast »

Probleem selline, et Mu BMW 525i aastast 1990 mootoriga m20b25, ehk siis 2,5 liitrine vanatüübi (125kw) on omale külge pookinud sellise probleemi, et minu mõistus enam peale ei hakka.
Sai mõni aeg tagasi väike kõks tehtud, mille järel mootor soojaks tahtis minna. vahetasin siis järgemööda osi lootes et pääseb lihtsalt, kuid tutkit. esiteks sai vahetatud termostaat, proovitud selletagi, seejärel läks loosi radikas, sellestki polnud midagi(lihtsalt lükkab surve sisse ja pressib paisupaagi külgedest laiali ja vee välja. seega hetkeseisuga 2 vigaseks pressitud radikat olemas juba. siis sai jahutussüsteem pestud läbi clean flo v mingi taolise spetsiaalvahendiga. ikka mitte midagi. Järgmiseks oli kord veepumba ja ventilaatori termosiduri käes, aga oh üllatust, asi hakkas tööle, sai siis mingi nädala sõidetud , kuni 300 km korraga, ilma igasuguste probleemideta, kuni üks õhtu jäi auto kohapeal mingi 10 minutiks seisma ja jällegi pressis surve sisse ja vee välja. must masendus võttis jälle maad. paari kuu pärast võtsime plokikaane maha ja saatsime lihvimisse, teatati, et veidike isegi oli kõver, kuid tõenäoliselt mitte piisavalt et ainuisikuliselt tekitada neid probleeme. uued tihendid ja uuesti kokku. veidike kahtlasena tundus kaane poltide nõrk pingutatus, kuid ega ma mingi spetsialist ka pole. vesi sees, sai sõidetud u 10 km, ilma et probleeme ilmneks( oli külm aeg, 0 kraadi , v midagi taolist, kuid miinusesse ei lasnud). arvasin, et asi on lahendatud, ja panin veidike soojemal ajal tosooli sisse, koju sõites u 17 km oli sama jama jälle küljes. olen veel üritanud igati erinevalt õhutada, et ehk ma teen midagi valesti(proovitud ka nina taeva poole tõstes õhutada.), kuid ei oska enam midagi peale hakata.
mulle endale tundub, et probleem on plokikaanes, kus on mingi mikro pragu sees, mis hakkab sooja mootoriga rohkem mängima, kuid ehk on kellelgi teisel parem lahendus välja pakkuda. kui praegu vesi sisse panna, siis ta toimib normaalselt u 3 minutit ja kui soojemaks hakkab minema, siis hakkab radika paisupaagis veepeegel üha agresiivsemalt hüppama. päris seierit põhja pole veel kordagi lasnud, iga kord olen temperatuuri tõusu puhul jälginud pingsalt toimuvat ja seisanud mootori u 95 kraadi juures, ehk ei tee siis viga...
igatahes segane lugu, ja peale hakata enam väga midagi ei oska, ehk oskab keegi targem õelda milles probleem, või kui on tõesti tegu plokikaane probleemis, siis ehk raatsib keegi selle vaesele tudengile kommiraha eest loovutada. autot maha müüa ei taha/ pole mõtet, kuna vanake südame lähedale pugenud, ja hinnad vigase viiese eest on nii kui nii naeruväärsed.
jään ootama teie soovitusi või pakkumisi.
asjade kiiremaks toimimiseks võib kasutada telefoni numbrit 58026626.
Asun ise Pärnus, auto Saugas.
Kasutaja avatar
danilka
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 29.01.2009 14:00 57

Re: m20b25 jahutusvedeliku peegel hüppab.

Postitus Postitas danilka »

kas kaan survestati ennem kui lihvima hakati?
E36320i sedan 94,E36 320i Coupe 94 ,E34 525i Touring 94,E36 320i coupe 93,E39 528i,e46 330d 03,E91 330xd 06, E91 330xdrive 09.
B=bayerns M=mächtigste W=waffe
mikk-lasnast
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 05.08.2008 17:30 55
Asukoht: lasna/pärnu

Re: m20b25 jahutusvedeliku peegel hüppab.

Postitus Postitas mikk-lasnast »

survestamises pole käinud, sellest järeldan, et tõenäoliselt suur hulk minema visatud raha, ja mikro praod kuskil kaanes.
Vasta