E39 valgustite probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

E39 valgustite probleem

Postitus Postitas Rain »

Tervitus, probleemseks autoks siis bmw 525 tds e39 touring -97a. Nimelt näitab aegajalt armatuuris, et tagumised tuled ei põle, mõnikord näitab mõlemat mõnikord et üks pool. Niimoodi teeb ta umbes 5-10 sek iga kord. Suunatuledega on tihti nii, et lülitad sisse siis mingi aja vilgub ilusti ja siis hakkab tihedalt nagu oleks pirn läbi kuigi kõik pirnid on terved ja ühe tootja omad, õigete W-ga ja uued. Kui armatuuris näitab läbi põlenud pirni siis kontrollima minnes on kõik OK. Lisaks on probleeme ka veel aku laadimis tulega armatuuris. Niipea kui mootor soojaks saab hakkab see vilkuma mingis kindlas rütmis mis muutub pöörete muutudes. Olen täheldanud, et kui väljas on külm või sõita mnt-l siis seda probleemi eriti ei esine. Pinge on korras 13,6-13,9 V vastavalt tarbijatele isegi siis kui akutuli täielikult põleb. Ise kahtlustan rihma pingutit, mis võib rihma natuke lõdvemaks jätta kui soojaga pinguti rulli kronsa oma võlli otsas kinni poob vms. Vot sellised anomaaliad siis. On kellelgi mingeid mõtteid?
Tkaba
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 15.02.2011 09:55 30
Asukoht: Suure-Jaani

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas Tkaba »

Ma tean, et ühel sõbral oli taoline probleem, kõikvõimalikud tuled põlesid armartuuris sõites, vahest rohkem vahest vähem. Tema avastas ka et geneka rihm oli väga lõdva peal, niiet sul võib ka midagi sinnakanti minna.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 624
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas zaruljom »

tulede klemmid puhasta ära öksüdandist, siis saab korda.
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas Rain »

olen neid seal puhastanud ja möllanud küll ja nii et ära tüütab. Uusi pirnegi olen katsetanud. Siiani tulemus 0.
Rihma pinguti on ka kahtlane, panin uue rihma ja mingi aeg tagasi talvel sai ka uus pinguti aga ikka hoiab nagu natuke lõdvalt minu arust seda rihma. Mnt-l Võrumaal käies oli armatuur vait aga niipea kui linna jõuad hakkab jant pihta nende armatuuri tuledega.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas enn1 »

Ega autol kärukonksu pole?
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas Rain »

on küll, ise paigalödasin veel aga kogu süsteem on originaal ja haagise tulede moodul on ka vahel. Jant oli juba enne konksu paigaldamist. Huvitav kas mittetöötav numbri valgusti võib ka asja mõjutada? Ühele ei tule voolu peale aga pole raatsinud korda ka teha siin.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 624
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas zaruljom »

tulede moodulis mingeid külmjooteid pole?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas enn1 »

Tasuks korra arvuti taha panna ja vaadata täpselt milline pirn veateate annab. Low kellade puhul näitab ainult tule märki ju, aga tuledemoodulis on info olemas, millise pirniga probleem oli.
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 valgustite probleem

Postitus Postitas Rain »

huvitav on aga see, et esitulede kohta pole veateateid olnud, ainult siis kui ka reaalselt läbi on olnud pirn. Eitea kas kogu see jama võib olla kuidagi seotud akutule jamaga armatuuris. Vaatasin et maalt tulles ei visanud neid tulesid seal põlema ja akutuli oli ka vait. Vahetasin muidugi enne minekut rihma ka ära, esialgu ei saanud nagu aru et vahet oleks märgata aga paistab, et mingi muutus paremuse poole siiski on.
Peaks minema jah diagnosti kah.
Vasta