E39 528 suri sõidu pealt välja

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas IvoMei »

Tervist.
Lugu siis selline, et panin auto käima ja sõitsin ca 7 km.(käivitus ja sõit oli täiesti tavaline, ei midagi imelikku käitumises ega häältes) järsku kadus autol nagu jõud ära, ei reageerinud gaasi pedaalile ja siis järgmiseks kukusid seierid nulli (tahhomeeter ja spidomeeter) ning seejärel kohe suri mootor välja nii ,et süttisid aku ja õlituli.Ega kuna maanteeääres otsest viga ei leidnud siis slepis tagasi koju.Kuna auto käivitades veab starterit ringi,voolu on ilusti ja bensiisni lõhna ei tule siis kahtlustasin et ei saa kütust kätte.Kontrollisin üle kütuse pumba kaitsme,relee ja mõõtsin ära ,et pumba pistikusse tuleb süüte keeramissel vool peale.Aga millegipärast ei tee pumb mitte kui mingit häält (minu loogika järgi peaks tegema ju et rõhk ülesse pumbata).Uurisin ka erinevaid foorumeid ja käis läbi ka selline võimalus, et väntvõlli andur võib sellist jama korraldada.Aga ma ei saa aru kuidas nad omavahel seotud on. Diagnosti saan teha alles 2 nädala pärast kuna niikaua autost olen eemal.
Nii lugu siis ära räägitud ja nüüd küsimused:
1.Kas diagnostika näitab ka ära,et asi kütuse pumbas konkreetselt on või lihtsalt,et kütuse süsteemis viga on
2.Kas sellist mootori seiskumist sõidu ajal võib põhjustada Väntvõlli andur
3.Kas nüüd kus ma olen mootorit käianud tühjalt kas süsteemis on rõhk veel sees?
4.Jagage oma kogemusi selliste asjadega
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas IvoMei »

Aga olen ma õigesti aru saanud et seal vist oli 4 juhet mis pistikusse läksid ja asi oli nii,et kui süüdet sees polnud siis kahe klemmi vahel oli pinge peal ja kahel polnud ning kui süüde sisse keerata siis tuli teistele klemmidele kah. Või kuidas oleks kõide õigem mõõta.Ja kui tõenäoline on et pump ilma hoiatamata rikki läheb.(ei mingeid imelikke hääli eelnevalt,ei mingeid pikemalt käivitusi,ei mingit jõnksutamist)
imrek
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 07.08.2009 12:38 38
Asukoht: Tartu

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas imrek »

mul naise autoga oli sama jama.
pump oli otsad andud.
uus pump ja jälle sõitis :D
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas IvoMei »

Nonii..tagasi mandril ja siis sain täna Eero käest uue pumba.Nüüd siis võtsin vana lahti ja kiikasin kaane vahelt sisse ning mida ma näen.Vanal pumbal paagis sees voolu juhe ühenduse juurest lahti tulnud ja klemm kõveraks paindunud.Ei kujuta ettegi kuidas selline asi võimalik on, aga peale klemmi sirgeks painutamist ja juhtme tagasi ühendamist võttis pump eluvaimu sisse.Siit siis teistele teadmiseks minu õppetunni näol, et enne kui uue pumba järgi tormata tuleks vana ennem välja korra võtta :lol: Seega peagi tutikas pump müügiks (itaalia toodang)
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas andre731 »

Ei kujuta ettegi kuidas selline asi võimalik on

Akutrell kätte ja paagi korgile auku sisse puurima :)

Korrektne oleks muidugi paagituulutus korrastada aga vaevalt sa sellega tegeleda viitsid...
533 274 38 Andres
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas IvoMei »

Ei mõista mis sa silmas pead.Äkki valgustad mind ka natuke.
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas andre731 »

Loe näiteks seda:

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... kum#p35068

või pane otsingusse "vaakum paagis", väga vahet ei ole mis mudelist jutt käib...
533 274 38 Andres
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 528 suri sõidu pealt välja

Postitus Postitas IvoMei »

Vaakumit ei tohiks nagu olla, kuna korki ära keerates ei ole mingit susinat ega ka autot seima jättes paagi plõksumisi.Aga nüüd vaevab järgmine probleem: Kütuse näidik valetab,panen auto käima näitab alla 50 liitri.Sõitsin siis üle saja kilomeetri ja näitab 30 liitrit.Järgmine päev käima pannes näitas jälle alla 50 liitri ning peale 4 km sõitu jälle nõks alla 30 liitri.Kas asi saab olla seaoses sellega kah, et 2 nädalat olid aku klemmid maas ja auto alles õpib nö õigeid parameetreid näitama?Või on asi millegi muuga seoses
Vasta