e39 528 mootor puterdab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

e39 528 mootor puterdab

Postitus Postitas marco505 »

Nimelt siis viimasel ajal on endast märku andnud see et 4jas silinder ei taha töötada...
käivitub natuke pikema käiamise peale kui tavaliselt ja tühikäigul vibreerimist tunda,sama ka kiirendades kuni 1500 pöördeni.
alguses siis mõtlesin et eks küünlad vanad ja tuleb need vahetada,alguses kui 1 pütt ei töötanud siis panin selle asemele kindlalt töötava küünla,siis peale seda vahetust oli nädal aega vaikne.siis hakkas jälle jamama...siis vahetasin jälle selle küünla teise vastu,mõtlesin et ehk siis süütepool ka vigane.siis jälle mõni aeg oli hea...nüüd hakkas uuesti jamama,sai vahepeal ostetud 2 tagavara süütepooli(töökorras asjad loomulikult) ja uued küünlad kah.nüüd siis vahetasin ära küünlad ja 4nda silindri pooli samuti.Kuid sellest polnud abi,ikka jamab.sõitsin mõned km-d ja võtsin uuesti küünlad maha ja jälle seesama 4püti küünal tahmane.
Ma ei saa aru mis seal on häda,mõõtsin surved ära,kõik paigas 14 juures,silinder järelikult hea,ehk siis pihusti jamab?umbes vms?samas kui sinna korralik kuiv küünal panna,peaks ju korraks ikka selle püti järgi võtma,kuid ei võta üldse(samas alguses 2x võttis kui kuiva ja korraliku küünla sinna pistsin).kontrollisin testriga et 4 püti juurde tuleb süütepoolile vool ka ilusti peale,selles ka asi pole.
Välistan ka nuka ja vända andurid hetkel,kuna siis ju terve mootor puterdaks,mitte ainult 1 pütt.kõik teised küünlad näevad väga head välja.

Samas natuke see pütt töötab,kuna küünal päris läbimärg pole ja kui süütepoolilt juhe tagant võtta siis mootor käib veel ebaühtlasemalt tühikäigul,võrreldes sellega kui juhe taga on.

Ehk kellelgi midagi sarnast olnud,oskab näpunäiteid anda...
Viimati muutis marco505, 24.02.2012 22:48 09, muudetud 1 kord kokku.
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 528 mootor puterdab

Postitus Postitas enn1 »

Mul olid kunagi täpselt samad sümptomid ja oligi pihusti vigane. Pikemalt nii sõita, võib lamdaanduri ka nässu keerata (mul igatahes juhtus nii)
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: e39 528 mootor puterdab

Postitus Postitas marco505 »

enn1 kirjutas:Mul olid kunagi täpselt samad sümptomid ja oligi pihusti vigane. Pikemalt nii sõita, võib lamdaanduri ka nässu keerata (mul igatahes juhtus nii)
hmmm...siis on natuke parem tunne juba...et olen ehk õigel teel...

kaua ei saagi nii sõita..no iga kord kui foori tagant hakkan ära minema sõidaks nagu sapakaga,mootoril aint 1 pütt jamab,kuid selline tunne et pool mootorit oleks tagant ära. :lol:
täna võtsin korra veel pihustilati lahti ja vaatasin pihusti otsasid,kui süüde sisse keerata siis ükski neist ei immitsenud,kuigi samas tundus et just see 4nda püti pihusti oli otsast kuivem kui teised(see muidugi võis ka silmapete olla,et näen seda mida tahan näha :D)
samas peab ta ikka nagu toimima,sest küünla teeb märjaks vms,samas kui gaasi anda siis jällegi ei toimeta...
mis sa siis sellega ette võtsid,vahetasid lihtsalt ära või mis?
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 528 mootor puterdab

Postitus Postitas enn1 »

Mul vahetati pihusti teise korraliku vastu välja(kasutatud). Kui ma remondimehe jutust õieti aru sain, siis lasi pihusti suletud olekus kütust tagurpidi tagasi... :roll:
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: e39 528 mootor puterdab

Postitus Postitas marco505 »

enn1 kirjutas:Mul vahetati pihusti teise korraliku vastu välja(kasutatud). Kui ma remondimehe jutust õieti aru sain, siis lasi pihusti suletud olekus kütust tagurpidi tagasi... :roll:
selle lause lõpust ei saand päris hästi aru...kuid eks vist pean uut pihustit otsima hakkama...
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: e39 528 mootor puterdab

Postitus Postitas marco505 »

Nii..vahepeal siis nii palju muutunud et vahetasin küünlad ära,kuna hakkas puterdama igatepidi...arvasin et küünalde viga,kuid tundub et vist 1 pihusti tuksis hoopis,seega hetkel otsin ühte pihustit siis...:P

vahetasin ka ühe süütepooli välja,kuid sellest polnud ikka tolku.see on järelikult korras... :roll:
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Vasta