E39 Peegli jalg

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

E39 Peegli jalg

Postitus Postitas topfuel »

Kuidas käib küljepeegli jalg peegli kere küljest ära? Sealt murdumiskohast on vaja lahti saada. Seal on mingi selline imelik vedru
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas priitv8 »

Vedru pealt tulebki see kooniline kauss maha saada. Kui see Sul tervelt õnnestub ütle mullegi. Mina lõhkusin ta kahjuks ära.
PS Mis plaan Sul selle peegliga on siis?
PPS Kas on ka iseklappiv peegel?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas topfuel »

Ei mina teda kätte saanud. Teipisin teise poole ära ja värvisin jala nii ära :D

Ei klapi end ise nad kokku
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas Mirko »

Mul samuti plaanis see jalg ära värvida ja peegel lahti võtta, et klappimisfunktsioon taas tööle saada. Mis variandid selleks lahtivõtmiseks on?
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas topfuel »

Peale seda kui ma lugesin usa foorumist, et üks tüüp puuris enda peegli lahti loobusin ma sellest mõttes ning teipisin selle ära lihtsalt :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas priitv8 »

Reeglina klappimisfunktsiooni remont ei nõua selle peeglijala lahtivõtmist. Seal tavaliselt hammasrataste viga.
Kuigi mul endal on ka hammakad kõik terved, pean veel kaevama, mis teda vaevab.
Vt nt. http://www.e39-forum.de/thread.php?threadid=42627
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ise
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 14.02.2008 15:52 18
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas Ise »

Endal plaan hammasrattad puhastada ja mingit uut määret sinna vahele ja jala vahele ka lasta. Aga ei julge igat asja kasutada, äkki reageerib selle plastikuga kuidagi? Ja see alumiinimist raam on kah kohati mõnuga oksüdeerunud, ei tea kas sinna näiteks zinc-sprayd tohib/on mõtet peale lasta, et päris ära ei ussitaks?
Härmo / 530d Touring Exclusive 2001
kella4
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 12.02.2011 13:47 09

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas kella4 »

Tõstaks teemat. Kuna on vaja vahetada kõik plastosad ümber peegli (värvitav kate, plastist klaasiümbrus, murdekoha ümbris), siis on ilmselt vaja peegel jala küljest lahti saada. Muud jupid saab ilusti tehtud aga see murdekoha ümbris on kahe kruviga altpoolt kinni. Ühe saab ilma lammutamata küljest, teist ei saa. Kes teab kuidas saab selle plasti sinna ümber ?

Jutt ikka suurtest, el. klapitavatest peeglitest. Klappimine sellel peeglil ei toimi (teeb nõkatuse aga ei liigu), aga see pole prioriteet.
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas Sulev »

Et seda plasti sealt kätte saada peab peegli ikkagi jalast pooleks võtma. Juhtmed mis läbi peegli jala jooksevad, tuleb peegli poolt mootorite küljes lahti tinutada ja läbi jalas oleva puksi ava välja tõmmata. Mina lõikasin selle suurt vedru hoidva lukustuse taldriku katki ja uue sarnase sain Baltic Boldist. See, et peegel kokku ei klapi on peegli jalas oleva kinni roostetanud laagri viga. Hammakatega ei juhtu midagi, kuna juhtmoodulis peeglimootori väljundis on voolupiiraja mis väljundi suurema koormuse puhul klappimise mootori välja lülib. Enamus juhtudel on laagri kuulid ja pinnad roostest nii läbi söödud, et ega suurt asja sest ei saagi. Võib üritada seda laagrit roostesurmas leotada ja nn. liugpindasi hiljem lihvida ja määrdega kokku aga sujuvalt enam peegel kokku liikuma ei hakka. Kokku panek ja vedru kokkusurumine on paras nikerdamine, et kui püsivust pole siis ära tee seda ;)
kella4
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 12.02.2011 13:47 09

Re: E39 Peegli jalg

Postitus Postitas kella4 »

Kuna ei siit ega ühestki välismaa foorumist ei leidnud ühtegi juhta, kus keegi oleks selle paagli saanud tervelt jala küljest lahti ja kokku hiljem tagasi, siis otsustasin hoopiski seda plastist kaelust rappida. Kõige kitsamast kohast lõikasin pooleks ja painutasin laiali ja läks paika. Kinni sai ühe kruviga, kuna teist ei ole võimalik küljest keerata ilma peegli eemaldamiseta jala küljest. Kui asi koos siis pole ühtegi jälge lõhkumisest näha !
Vasta