E34 TDS keti ajastus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Aak »

Juhtus siis nii, et pärast külmaga käima tõmbamist hakkas mootor valjult lärisema või detoneerima nagu oleks klappide ja/või pumba ajastus paigast ära. Nii mõnedki teadsid rääkida, et ilmselt viskas keti üle ja et see võrdlemisi sageli esinev jama. Võtsin siis nüüd mootori eesmise kaane maha, aga ketil pole mingeid märke peal. Manuaali kohaselt peaks alumisel ketil olema kaks märki, mis peavad vastama väntvõlli hammaka ja pumbahammaka märkidele:
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?2/21/53" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas oskab keegi öelda, mitu lüli peaks olema selle vändahammaka märgist pumbahammaka märgini? Paraku on manuaali pildid illustratiivsed ja sealt ei ole võimalik märkide vahemikku lülides lugeda. Ehk on kellelgi käepärast märkidega ketti või pilti sellest? :cool:
Kasutaja avatar
Germo89
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 31.03.2010 12:44 17
Peamine sõiduk: Bmw 530dT 2002
Asukoht: Soome/Salo

Re: E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Germo89 »

Aak kirjutas:Juhtus siis nii, et pärast külmaga käima tõmbamist hakkas mootor valjult lärisema või detoneerima nagu oleks klappide ja/või pumba ajastus paigast ära. Nii mõnedki teadsid rääkida, et ilmselt viskas keti üle ja et see võrdlemisi sageli esinev jama. Võtsin siis nüüd mootori eesmise kaane maha, aga ketil pole mingeid märke peal. Manuaali kohaselt peaks alumisel ketil olema kaks märki, mis peavad vastama väntvõlli hammaka ja pumbahammaka märkidele:
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?2/21/53" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas oskab keegi öelda, mitu lüli peaks olema selle vändahammaka märgist pumbahammaka märgini? Paraku on manuaali pildid illustratiivsed ja sealt ei ole võimalik märkide vahemikku lülides lugeda. Ehk on kellelgi käepärast märkidega ketti või pilti sellest? :cool:
Juhtus endal midagi sarnast ja võtsin rinnaku samamoodi lahti ja hakkasin uurima oma märke pumbamärke ja väntvõlli omasid.

Niipalju siis et keti lülid on sul 2 tükki heledamat värvi
Pilt

kettil märke on väga raske leida uute nende led lampidega. lihtsam oleks vana elektripirni abil seda teha.

Auskohad päevad jääma sama kohapeale.naq ka pildil.siis on sul vända märk ja pumbamärk paigas. eeldavasti on nukkvõll varem juba paika pandud kui lahti kiskusid, siis lao mootor j'lle kokku ja naudi oma käivitamist :)

Auto kõrval oskaksin rohkem aidata. Kui vaja abi siis PS.ja enda asukoht. Pole suurem sõnaosav :mrgreen:
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

Re: E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Aak »

Ma hõõrusin neid keti lülisid ükshaaval kaltsuga puhtaks ja uurisin neid peadpidi mootori vahel olles aga päevavalguses ei täheldanud heledamaid lülisid. Kas need tõesti nii raskesti eristatavad? Eks ma käin millalgi lambiga üle veel sealt. Tänud.
Kasutaja avatar
Germo89
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 31.03.2010 12:44 17
Peamine sõiduk: Bmw 530dT 2002
Asukoht: Soome/Salo

Re: E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Germo89 »

Aak kirjutas:Ma hõõrusin neid keti lülisid ükshaaval kaltsuga puhtaks ja uurisin neid peadpidi mootori vahel olles aga päevavalguses ei täheldanud heledamaid lülisid. Kas need tõesti nii raskesti eristatavad? Eks ma käin millalgi lambiga üle veel sealt. Tänud.

Neile on vääääga raske jälile saada. Enda omale tegin seekord Torksiga täpid peale. et jrgmine kord, või järgminsel omanikul oleks seda juba lihtsam otsida.

Keti lülidel on teinekord ka kerge peegeldusega vahe näha... ning vahepeal hakkad kahtlema. sain tõestust alles siis ise kui tegin markeriga endale tunduvatele heledamatele lülidele märgid peale. ja hakkasin kerima märke paika(mitu mitu ringi pidin sikutama) ning kui sain pumba märgi paika keti lüliga. siis vaatasin millal läks märk kohakuti vända omaga. ja just selles asendis peavad nad kohakuti olema.naq Pildil (algul tegin ise mitu ringi valesti kuna ei viinud märke sellesse asendisse. naq pildil ja ei saanudki nn märke paika :oops: )

Ning mina pritsisin keti üle veel BrakeCleaneriga.. et veenduda et kett ilusti puhas. et leida ketil märgistusi. :)
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

Re: E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Aak »

Uurisin seda ketti igatpidi nii et silm villis ja hea kujutlusvõime juures võib iga lüli näha teistest erinevana. Niisiis panin keti paika hoopis nukkvõlli asendi järgi nii nagu siin on kirjeldatud:
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?2/38/40" onclick="window.open(this.href);return false;
Mõõtsin seda nukkvõlli nurka nurgikuga ja pumba hammaka märk jäi ka ilusti ülespoole. Ehk siis kõik sai minu arvestuste järgi nii nagu peab. Ladusin mootori kokku tagasi aga kasu ei midagi - turtsub veel hullemini.

Ise kahtlustan nüüd veel, et pumba võlli kiil on pesast lahkunud ja pumba võll on hammaka suhtes paigast ära. Nimelt paar päeva enne tuksiminekut tuli masin remondist, kus vahetati pumba tihendeid ja võimalik et lukksepp ei saanud kiilu pesasse ja tõmbas võlli ainult mutriga kinni. :evil:

Oskab keegi mu teooriat toetada/ümber lükata enne kui jälle lammutama hakkan? :roll:
Kasutaja avatar
Germo89
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 31.03.2010 12:44 17
Peamine sõiduk: Bmw 530dT 2002
Asukoht: Soome/Salo

Re: E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Germo89 »

Aak kirjutas:Uurisin seda ketti igatpidi nii et silm villis ja hea kujutlusvõime juures võib iga lüli näha teistest erinevana. Niisiis panin keti paika hoopis nukkvõlli asendi järgi nii nagu siin on kirjeldatud:
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?2/38/40" onclick="window.open(this.href);return false;
Mõõtsin seda nukkvõlli nurka nurgikuga ja pumba hammaka märk jäi ka ilusti ülespoole. Ehk siis kõik sai minu arvestuste järgi nii nagu peab. Ladusin mootori kokku tagasi aga kasu ei midagi - turtsub veel hullemini.

Ise kahtlustan nüüd veel, et pumba võlli kiil on pesast lahkunud ja pumba võll on hammaka suhtes paigast ära. Nimelt paar päeva enne tuksiminekut tuli masin remondist, kus vahetati pumba tihendeid ja võimalik et lukksepp ei saanud kiilu pesasse ja tõmbas võlli ainult mutriga kinni. :evil:

Oskab keegi mu teooriat toetada/ümber lükata enne kui jälle lammutama hakkan? :roll:

Ta võttis pumba kaane ka lahti????
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

Re: E34 TDS keti ajastus

Postitus Postitas Aak »

Ei tunne seda pumba ehitust ise väga hästi ja ei tea kas kaas käis maas. Igatahes pump hakkas tilkuma ja lasin tihendid ära vahetada. Pärast remonti paar päeva toimis ja pärast käima tõmbamist hakkas see jama.
Vasta