Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kask90
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 21.04.2010 20:13 00
Peamine sõiduk: BMW 728
Asukoht: Vasalemma

Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Postitus Postitas kask90 »

Tere.Mure järgmine:Olen siit foorumist kui ka mujalt lugenud ja uurinud kus kohas see asuda võiks...ehk siis kas juhipoolel katte all või kõrvalistuja pool.Loogilisem vairant oleks siis kõrvalistuja poolel.Kiskusin täna siis selle riidest katte ära,kindalaeka ja veel mingi plast jublaka...aga no olen mina loll, igatatahes ei näinud kusagil sellist kohtagi.Kas peab veel midagi rohkemat lahti lammutama.Kõige parem oleks kui oleks mõni joonis selle kohta.
Ette tänades,
kask90
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Postitus Postitas maarekl »

kask90 kirjutas:Tere.Mure järgmine:Olen siit foorumist kui ka mujalt lugenud ja uurinud kus kohas see asuda võiks...ehk siis kas juhipoolel katte all või kõrvalistuja pool.Loogilisem vairant oleks siis kõrvalistuja poolel.Kiskusin täna siis selle riidest katte ära,kindalaeka ja veel mingi plast jublaka...aga no olen mina loll, igatatahes ei näinud kusagil sellist kohtagi.Kas peab veel midagi rohkemat lahti lammutama.Kõige parem oleks kui oleks mõni joonis selle kohta.
Ette tänades,
kask90
mis masinast, aastast jutt käib...äkki aitab otsing fsu, siil või reostaat. bmwfans.info sealt näeksid kindlasti jooniseid ka.
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Postitus Postitas iaanek »

Reostaati kui sellist pole ühelgi E34-l. Selle eksitava väljendi kasutamise võiks ära lõpetada.
Kliima on jällegi kõikidel e34-del. Teema sellest
Niipalju siis teema pealkirjast :)

Aga ventilaatori kiirust reguleerib kas:
- takistitega (kindla, mitte muudetava takistusega!) juhtplokk, nn. "reostaat", "pliidinuppudega" paneel
-või transistoritega juhtplokk, nn. "mõõk", rullikutega paneel. FSU on sama asi E39-l, nimeks "siil".

Esimene asub juhi jalgade juures ahju kõrval.
Teine asub salongifiltri kõrval. Sama katte küljes, mille all on filtrielement.
..
kask90
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 21.04.2010 20:13 00
Peamine sõiduk: BMW 728
Asukoht: Vasalemma

Re: Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Postitus Postitas kask90 »

iaanek kirjutas:Reostaati kui sellist pole ühelgi E34-l. Selle eksitava väljendi kasutamise võiks ära lõpetada.
Kliima on jällegi kõikidel e34-del. Teema sellest
Niipalju siis teema pealkirjast :)

Aga ventilaatori kiirust reguleerib kas:
- takistitega (kindla, mitte muudetava takistusega!) juhtplokk, nn. "reostaat", "pliidinuppudega" paneel
-või transistoritega juhtplokk, nn. "mõõk", rullikutega paneel. FSU on sama asi E39-l, nimeks "siil".

Esimene asub juhi jalgade juures ahju kõrval.
Teine asub salongifiltri kõrval. Sama katte küljes, mille all on filtrielement.
Selge teen mure siis sisukamaks.Kuna oman oma esimest bmw-d :mrgreen: milleks ka diisel ei tea ma tõesti selle kohta kuigi palju, seda enam kui olen omanik olnud ca 3 nädalat.Eelnevatel masinatel oli juba teada kus mis asub ja mida teha, aga see selleks....
Autoks on siis bmw e34 touring 1995a kliimaautomaatikaga.Ostes ütles auto eelmine omanik kohe et reostaat on läbi, millest polnud mul õrna aimugi mida ta teeb jms.Uurides selgus nii mõndagi, kuigi minu probleem ilmneb selles, et puhub kas täitsa kuuma või täitsa külma...vahepealselt temp. ei tule ning kui panna klaasi peale puhuma,puhub kõige võimsama peal, alla ei saa keerata(korras).Seoses selle juhtplokki vahetusega sai see probleem lahendatud.
Vabandan tõesti kui siin lolli mulje jätan :D .
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Postitus Postitas iaanek »

Lugesin korda viis ja päris täpselt ikka aru ei saanud :)
Et said kiirused korda, aga temp reguleerimine ikka ei toimi?
Kui nii, siis kisu alustuseks juhtpaneel armatuurist välja ja haruta lahti. Seal sees on termotakisti, mis mõõdab salongi temperatuuri, tilluke ventikas puhub talle õhku peale. See asjandus läheb hirmus mustaks, puhasta ta ära ja vaata kas hakkab toimima.

Kui mitte nii, siis sain ma valesti aru :)
..
kask90
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 21.04.2010 20:13 00
Peamine sõiduk: BMW 728
Asukoht: Vasalemma

Re: Bmw 525tds kliimaga reostaadi asukoht....

Postitus Postitas kask90 »

iaanek kirjutas:Lugesin korda viis ja päris täpselt ikka aru ei saanud :)
Et said kiirused korda, aga temp reguleerimine ikka ei toimi?
Kui nii, siis kisu alustuseks juhtpaneel armatuurist välja ja haruta lahti. Seal sees on termotakisti, mis mõõdab salongi temperatuuri, tilluke ventikas puhub talle õhku peale. See asjandus läheb hirmus mustaks, puhasta ta ära ja vaata kas hakkab toimima.

Kui mitte nii, siis sain ma valesti aru :)
Seoses juhtplokki(reostaadi) vahetusega muutus ainult see et nüüd kui akna peale puhuma panna saab ja kiirust regullida.Aga eks ma võtan selle töö lähi ajal ette siis...**** jama ikka ühe asjaga:D
Vasta