Vea leidmine: e39 touring tagaluugi klaasi avamismehhanism

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Vea leidmine: e39 touring tagaluugi klaasi avamismehhanism

Postitus Postitas KalevK »

Niisiis sai täna hakatud tegelema tagumise luugi klaasiga ja kojamehega.
Kuna elektrik ei ole ja auto hinge nii hästi ei tunne,
siis mõned küsimused. (üritasin otsida vanu teemasid, kui ei leidnud nagu, ju kasutasin valesid otsingusõnu)
Kui ma vajutan klaasi küljes olevat lülitit ja kuulen, et kusagil nagu mingi relee plõksub, siis järelikult võib selle välistada, et see lüliti ise katki on, pigem siis probleem selles lukustusmootoris, või võib veel olla kusagil mingi probleem?
Lukustusmootori juhtmed läbi?
Siis on suur tõenäösus, et ka kojamehel ei ole muud viga, kui et lihtsalt juhtmed läbi kulunud hingede juurest?

Nüüd jõuan ma oma aruteluga sellesse punkti, et ehk oli lollus minna kakkuma seda klaasi küljest olevat lülitit lahti (Päris lahti ma teda muidugi ei saanudki, mõistus ei hakanud peale, kas peaks koputama ta seal läbi või kuidas, sest kõik võimalikud mutrid/kruvid olid lahti keeratud)
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Vea leidmine: e39 touring tagaluugi klaasi avamismehhani

Postitus Postitas Maximaator »

Pakun et süüdlaseks on luugijuhtmed.
Kasutaja avatar
crime
Huviline
Postitusi: 849
Liitunud: 24.08.2009 11:30 16
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn

Re: Vea leidmine: e39 touring tagaluugi klaasi avamismehhani

Postitus Postitas crime »

ennast vaevab täpselt sama probleem.
Samamoodi väike luuk ei avane. Kojamees on ilmselt kinni oksüdeerunud sul, mul vähemalt on.
Ise igal juhul tegin kõik luugi juhtmestikud korda, aga luuk ikkagi ei avane.
Vb keegi oskab öelda kas sellel seal on mingi oma kaitse, või käib äkki läbi kojamehe kaitsme.
Rohkem tegeleda ei viitsinud, aga järgmine etapp oleks ilmselt luugi polster maha võtta ja sealt asjale läheneda.

Ja seda lülitit sealt vist ei saagi kätte, seda polti/kruvi on võimatu sealt kätte saada(tüüpviga?), ise lihtsalt murdsin selle plastiku sealt pealt ära.(murdsin sellepärast et kojameest tööle saada)
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Vea leidmine: e39 touring tagaluugi klaasi avamismehhani

Postitus Postitas vahur_s »

E39 touringute tüüpviga on et, et lüliti ära sureb (UM'i laokaup, tootekood 61318363631). Mikrolüliti asukoht lüliti korpuses ei ole eriti vee/niiskuskindlaks disainitud.
Isegi kui kõik mutrid lahti keerad siis lülitit suure tõenäosusega kätte ei saa, kuna lüliti plastikkorpuses on metallist hülss, mille sisse käib alumiiniumist jublakas. Al. oksudeerub ning jupid jäävad omavahel väga kõvasti kinni.
Ühesõnaga tervelt kätte saada võimatu, plastik osa tuleb kuidagi eemaldada (ära murda, lõigata, kuidas fantaasiat ning tööriistu jagub).

Klaasluugile eraldi kaitset ei ole.

BMW E39 TAGAKLAASIAKEN !
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Vea leidmine: e39 touring tagaluugi klaasi avamismehhani

Postitus Postitas KalevK »

No Mul peaks see lüliti toimima, sest lülitit vajutades kuulen kuidas relee klõpsub (kusagil kaitsmete ja aku juures, sama hääl kostub ka kui tagaluugi servosulguri linki vajutan).
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
Vasta