K: Mis on e60 ja e39 tagasillas vahet?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

K: Mis on e60 ja e39 tagasillas vahet?

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Tervist,

lugu siis järgmine, et kas e60 ja e39 tagasild on täpselt sama? Et kas samamoodi on e39 tagasillas H õõtshoovad nagu ka e60? Vahetasin omal täna e60 tagasillas suured õõtsad ära ja panin e39 omad, tootjalt Lemförder, sobisid väga ilusti 1:1. Kuulsin ka tuttavalt, et tagasilda osta e60 kaubamärgiga juppe pidi olema lollus?! Aga esisild pidi olema täiesti erinev jällegi.
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: K: Mis on e60 ja e39 tagasillas vahet?

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Nii, võib ka selle teema lukku panna minugi pärast.
Tagumised kõverad õõtsad, Lemförderid panin e39 omad, olid 1:1 samad ja sirged õõtsad millest silda regullitakse, need läksid e60 omad, ka tootjalt Lemförder. Hetkel sai sillad reguleeritud aga leiti ka paar lõtku millega tuleks enne suverehvide panekut tegelda. Nimelt Esim. vasak suur õõtshõõb tuleks välja vahetada, taga üks silikoon puks, kardaani vahemuhv ja tagasilla H-õõtsa puksid, mis on olemas pagasnikus. Siis peaks kõik tips tops olema veermikus!!

Eelmine nädal sai tehtud peale talve siis veermikus selline väike uuendus kuur ja sai siis nüüd sillad reguleeritud Carmastersis.

Tehtud tööd eelmine nädal:

Roolilatt.
Esimesed Amordid, Sasch, tolmukatted/puksid, tugilaagrid.
Esimesed õõtsa puksid vahetatud tugevdatud pukside vastu.
Stabika puksid OEM.
Vasak esimene rattalaager, SKF.
Vasak rooliots, Lemförder.
Tagumine juhipoolne vedru, Lesjörder.
Tagumised kõverad õõtshoovad, Lemförderid.
Tagumised sirged reguleer õõtshoovad, Lemförderid.

Ja vahetamist vajavad jupid üritan ka lähipäev ära tellida ja ka ära vahetada, eks siis peab ka uuesti silla regulli tegema. Varsti siis 18" veljed alla ja võib suvi alata!! :)
zaruljom
Huviline
Postitusi: 624
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: K: Mis on e60 ja e39 tagasillas vahet?

Postitus Postitas zaruljom »

masin pidi ikka päris pastel olema seda nimekirja vaadates :P
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: K: Mis on e60 ja e39 tagasillas vahet?

Postitus Postitas bmw e60 :) »

zaruljom kirjutas:masin pidi ikka päris pastel olema seda nimekirja vaadates :P
Seda siiski aint 2 kuu möödudes nüüd talvel, hiljuti enne talve hakkamist sai auto veermiku kontrolli, täieliku diagnostika jne, et saaks kindla peale ilusti talvele vastu minna!! Siis oli kõik tips tops enne talve!!
Aga ma sõidan ka päris palju, nüüd 11. aprillil saab mul aasta täis selle autoga ja mina olen temaga sõitnud praeguse seisuga ca. 58 000km. kopikatega.

Nüüd lähipäevil peaks saama Esisilla vasaku suure õõtsa, tagumised silikon puksid ja kardaani muhvi kätte, siis läheb ka kohe see k6ik vahetusse, et saaks varsti 18" veljed ilusti alla panna!! :)
Sain ka nüüd kõik filtrid kätte, mis said tellitud. Nimelt kütte filter(tootjalt Knicht), salongi filtrid söega (tootjalt Knicht), õhufilter (tootjalt Knicht) ja karteri tuulutus klapp/filter (OEM).
Lisaks olemas veel pagasnikus tagasilla H-õõtshoova 4 puksi mis lähvad teiste veermiku detailidega vahetusse ja siis sillastendi jälle!! Sai veel ostetud stabika puksid OEM mis seisavad pagasnikus, aga selgus, et neid polegi vaja vahetada kuna alles hiljuti sai stabika kondid ja puksid vahetatud Carmastersis. (ca. 3-4kuud tagasi) Et jäävad oma korda ootama. :)

Tahan enne suve ilusti auto tips tops korda teha, et ei esineks ühtki probleemi! :) Kuna väike plaan minna kusagile kaugemale tripile autoga.

Ja mees, sa ei kujuta ette ka, palju selle aasta aja jooksul on mul selle auto alla aega ja raha läinud!! :)
Vasta