E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Mürka »

Niisiis... Tavaline diiselautode mure - põhjaalused terastorud on ära väsinud ja nüüd tilgutavad kütust üle terve ilma laiali. Kiiremas korras tahaks murest lahti saada, seega uurin nüüd targematelt, et mis ja kuidas.

Nimelt siis on lekkiv koht põhjaaluse kütusepumba juures, tagantpoolt vaadates siis täpselt enne pumpa. BMWfansi joonist vaadates tundub see pilt seal põhja all üsna kirju ja segane olevat - erinevaid vollasid ja ühendusi on palju. Seega ilmselt oleks mõistlikum kogu kupatus seal põhja all ümber pista?
Küsimuseks siis jääb, et millega asendada olemasolevad torud? Kas tuleks leida sinna mingisugused metalltorud, mida ilmselt oleks üsna piix paika väänata või tohib neid asendada ka kütusekindlate kummivoolikutega, nagu kapoti all leidub? Millele veel tähelepanu pöörata, kui juba asjatamiseks läheb? Kui keeruline üldse paagist pumbani nende vollade vedamine olla võiks?

Autoks on meil juba rahvaauto tiitlit saav E39 530d.
t6nu
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 05.12.2009 17:10 42

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas t6nu »

ma vahetasin kunagi oma e34 bensukal kogu pundi roostes torusid eest taha kummivoolikutega, aga legaalne selline tegevus vaevalt et on. kui vasktorudega asendad, siis nede väänamine ei tohiks küll probleem olla.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas arnis »

Kas UM mõistlikku pakkumist ei tee? bmwfansi hinnad on talutavas tsoonis.
Kõiki torusid pole mõtet vahetada vast, mõned on ideaalselt korras vast.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Mürka »

Kuna ma päälinna või Tartu inimene ei ole, siis pole mul ka aega UMi minna, samuti ei usalda ma eriti töökodasid, kus Dima ja Vasja õliste tunkedega ringi siblivad. Teen töö ise, siis tean, et on korralikult või kui läheb p*rse, siis süüdi olen ise.

Aga nagu ma aru saan, siis peaks vasktorudega asendamine olema päris mõistlik ja asjalik variant? Kas tuleks torud lasta ka spetsiaalsete otstega teha või kannatab lihtsalt vasele kummivolla ühenduse peale klamber kõvasti kinni väänata ja nii lekkevabaks jääda?
Teijo
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 17.10.2011 22:30 54

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Teijo »

[quote="Mürka"
Aga nagu ma aru saan, siis peaks vasktorudega asendamine olema päris mõistlik ja asjalik variant? Kas tuleks torud lasta ka spetsiaalsete otstega teha või kannatab lihtsalt vasele kummivolla ühenduse peale klamber kõvasti kinni väänata ja nii lekkevabaks jääda?[/quote

Ise tegin alles nii ja peab ilusti vastu. Vasktoru ja väänad ära ja paned alla ja klambritega kinni ( ei midagi keerulist)
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Mürka »

Teijo kirjutas:[quote="Mürka"
Aga nagu ma aru saan, siis peaks vasktorudega asendamine olema päris mõistlik ja asjalik variant? Kas tuleks torud lasta ka spetsiaalsete otstega teha või kannatab lihtsalt vasele kummivolla ühenduse peale klamber kõvasti kinni väänata ja nii lekkevabaks jääda?[/quote

Ise tegin alles nii ja peab ilusti vastu. Vasktoru ja väänad ära ja paned alla ja klambritega kinni ( ei midagi keerulist)
Mitmene toru läks? Kui pikka juppi kasutasid? Kust maalt kuhu maale sa terastoru vasega asendasid?

Küsin selliseid totraid küsimusi selleks, kuna ma ise ei viibi hetkel auto läheduses ja ei saa mitte järgi vaadata, mitmest toru vaja on. Nädalavahetusel aga piiratud ajaressurssi raiskama hakata ei tahaks, asuks kohe asja kallale ja läheks poodi uut juppide järgi.
Teijo
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 17.10.2011 22:30 54

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Teijo »

10 mm läbimõõt oli äkki. Umbes 1 m on ühe toru pikkus , saad ise lühemaks saagida kui vaja. Peaaegu sirge toru lõpus natuke väänata( tagumise ratta juures umbes) ja klambrid külge. Neid seal 2 tükki ja kolmas on webasto toru (4 või 6mm).
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas fildeo »

Mul sama jama. Mul endal on plaanis UM-i uurima minna palju need torud maksavad ja palju vahetuse ja torude eest tahetakse. 100 euri oleks nõus koos tööga sinna jätma aga üle selle küll mitte
Teijo
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 17.10.2011 22:30 54

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Teijo »

fildeo kirjutas:Mul sama jama. Mul endal on plaanis UM-i uurima minna palju need torud maksavad ja palju vahetuse ja torude eest tahetakse. 100 euri oleks nõus koos tööga sinna jätma aga üle selle küll mitte
Torud ja klambrid maksavad max 15 euri umbes. Ja üsna kerge kerge vahetada. Mingi tunniga teeb ära.
Ricky628
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 30.03.2012 21:02 51

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Ricky628 »

2x25 euri+tööraha, karivolis 78 euri kokku. ei näinud põhjust vasest torude väänamiseks ja auto all roomamiseks. ise käik karivoli on juba positiivne kogemus.....
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: E39 põhjaalused kütusetorud mädad,

Postitus Postitas Mürka »

Tunniga teeb ära siis, kui tööriistad olemas ja kõik detailid põhja all viimseni kinni pole roostetanud :D

Sai siis roomatud natuke, sai ka õnnelikult peamine lekkekoht remonditud, kuid päris õigeks veel ei saanud. Tuleb veel teha, aga siis, kui Soomest koju saab. Nüüd saab vähemalt niimoodi liigelda, et rada järgi pole :mrgreen:

Tänud abi eest.
Vasta