E39 spidomeeter ei toimeta korralikult (KORRAS!)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
*Alo*
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 20.05.2012 17:10 17
Peamine sõiduk: Vord :D
Asukoht: Vantaa/Lääne-Virumaa

E39 spidomeeter ei toimeta korralikult (KORRAS!)

Postitus Postitas *Alo* »

Tere!
Nimelt probleem selles, et spidomeeter ei liigu korralikult. Sujuvalt kiirendades või aeglustades spidomeetri osuti koheselt positsiooni ei vaheta. Tekib viivitus ja siis liigub nagu jõnksatusega. Eelkõige kiirustel 20-80km/h. Test NR-2'e alt tehes spidomeetribloki testi, siis ka näha seda ebaühtlast liikumist selles tsoonis. Tekkis probleem peale seda, kui vahetasin kompu ekraani lintkaablit. Varem nagu seda viga polnud. Võib seal mootori vahel midagi olla, mingit sodi, mis kruvi aukude puurimisel tekkis?!? Kokku ladudes näis küll igati puhas olevat.

Autoks FL E39 530da.

Kõik head soovitused oodatud! :cool:
Viimati muutis *Alo*, 07.07.2013 15:08 01, muudetud 1 kord kokku.
st3v3n
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 02.04.2012 14:19 30
Peamine sõiduk: E39 523i
Asukoht: Tartu

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas st3v3n »

Hei. Mul sama probleem. Mina pidin oma spidokat mingi 4 korda lahti kakkuma ja viimasel korral said kellad liiga. See juhtub siis kui viimast korpust eemaldatakse, siis kakutakse tihtipeale valesti ning nõelad sikutatakse mootorist välja, vahel vedrud kõveraks.

Aitab kellamootori vahetus/remont. TRTs paigaldab uusi DiaLab, 40 euri mootor. Kasutatud korras ploki saab kuskil 30ga pluss progemine. Eks see enda otsustada. Just sellepärast peakski pikslite remonti laskma teha neil, kes seda varem on teinud ja ohtudest teadlikud. Hetkel sellise situatsiooniga tuleb summa sama, kui lasta kellelgi korralikult ära teha.
Kasutaja avatar
*Alo*
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 20.05.2012 17:10 17
Peamine sõiduk: Vord :D
Asukoht: Vantaa/Lääne-Virumaa

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas *Alo* »

st3v3n kirjutas:Hei. Mul sama probleem. Mina pidin oma spidokat mingi 4 korda lahti kakkuma ja viimasel korral said kellad liiga. See juhtub siis kui viimast korpust eemaldatakse, siis kakutakse tihtipeale valesti ning nõelad sikutatakse mootorist välja, vahel vedrud kõveraks.

Aitab kellamootori vahetus/remont. TRTs paigaldab uusi DiaLab, 40 euri mootor. Kasutatud korras ploki saab kuskil 30ga pluss progemine. Eks see enda otsustada. Just sellepärast peakski pikslite remonti laskma teha neil, kes seda varem on teinud ja ohtudest teadlikud. Hetkel sellise situatsiooniga tuleb summa sama, kui lasta kellelgi korralikult ära teha.
Ma ise vahetasin seda ribakaablit ilma seierite/mootorite eemaldamiseta. Ehk, et puurisin augud sinna, kus need väiksed kruvid peidus olid (4tk). Iseenesest nii ei tohiks kuidagi liiga teha nendele kelladele?!? :roll:
Aga noh, kui miskit muud pole, siis peab suvel DiaLab'i pöörduma, et nad vahetaksid spidomeetri mootori.
Vähemasti kaabli vahetusega sain pikslid 100% korda, hea seegi :D. Poolik lahendus siiski.
st3v3n
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 02.04.2012 14:19 30
Peamine sõiduk: E39 523i
Asukoht: Tartu

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas st3v3n »

Jah, isegi kui sa puurid lahti, siis kui neid plastikklambreid korralikult lukust ei ava ja sikutama hakkad, kakud kellad paigast ära. Muidugi, pikslid saad korda ja kellad tuksis, tõmbab tuju alla ikka.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas PeeterA »

Probleem võib olla selles, et seieri ja tagatausta vahe on liiga väike. Seetõttu takerdub seier liikumisel.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas Sulev »

Eks need seieri mootorid on väga õrnakesed. Kui seier näpuka õrnalt põhja vedada ja lahti lasta ja ta sujuvalt tagasi ei liigu siis võib juba öelda et mootor on vigane. Mul on mootorid olemas ja saan siin Tallinna kandis ka vahetada kui on soovi.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas arnis »

Ei tea, minu üleeelmise auto hävinenud spidokal on pea kõik
plastikud ümber purustatud avariis, kuid seierid, küll kõverad,
on ikka korralikult ajamite küljes. Hõõruvad veidi taustaplaati,
aga töötavad põhimõtteliselt :D
Mina ka veenduks, et seier ei puudutaks musta plaati, sinna
võivad plastkübemed kinni jääda küll.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
*Alo*
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 20.05.2012 17:10 17
Peamine sõiduk: Vord :D
Asukoht: Vantaa/Lääne-Virumaa

Re: E39 spidomeeter ei toimeta korralikult

Postitus Postitas *Alo* »

Tänu Sulevile nüüd kõik OK. Sai vahetatud spidomeetri mootor. Toimib nii nagu peab! :cool:
Vasta