E61 LCI ragin rooli keerates

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
onu_kults
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 05.07.2013 00:45 26
Peamine sõiduk: 520d lci (E61)

E61 LCI ragin rooli keerates

Postitus Postitas onu_kults »

Tere!

Vahetasin rooliotsa autol ära. Jäi kuidagi viltu, nii et kohapealt ära sõites käis näriv hääl läbi. Selgus, et rooliots käis vastu velge. Panin paika tagasi ja kõik oli tükk aega korras. Siis käisin sillastendis ja pärast seda jälle see näriv metallihääl tagasi. Veel hullemini kui enne. Ei paista küll, et kuskile vastu miskit käib. Kas kellelgi on veel sellist asja olnud või milles asi võiks olla?

Terv.

Kuldar
Raulz
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 23.04.2012 21:33 03
Peamine sõiduk: BMW X5 E70 2013 40d

Re: E61 LCI ragin rooli keerates

Postitus Postitas Raulz »

Mul on autol sama asi. 2x on asja uuritud, aga kuskil mingit silmaga nähtavat ega tuntavat lõtku ei ole. Lisaks käib selline metalne raks (pigem tumedapoolne heli) läbi siis, kui käik sees kohapeal seistes pidur lahti lasta. Aga mitte iga kord. Mul tuleb see heli kusagilt jalgade juurest, seostan seda millegipärast alumiste õõtsadega, aga kindel muidugi ei ole.
Kui teada saad, anna mulle ka teada, sest ise ma selle heli otsimisega lähimal ajal ei tegele (kuna hääl ja selle tugevus pole muutunud).
onu_kults
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 05.07.2013 00:45 26
Peamine sõiduk: 520d lci (E61)

Re: E61 LCI ragin rooli keerates

Postitus Postitas onu_kults »

No sai tellitud jah mingilt varuosade lehelt täpselt mudeli järgi see rooliots. Mis asi on Lemförder, on mulle kahjuks arusaamatu :) Veljed originaalid 16".
onu_kults
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 05.07.2013 00:45 26
Peamine sõiduk: 520d lci (E61)

Re: E61 LCI ragin rooli keerates

Postitus Postitas onu_kults »

See näriv ragin käib ainult siis, kui soidu pealt rooli pohja voi peaaegu pohja keeran.
onu_kults
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 05.07.2013 00:45 26
Peamine sõiduk: 520d lci (E61)

Re: E61 LCI ragin rooli keerates

Postitus Postitas onu_kults »

Selline metall metalli vastu ragin küll normaalne pole :)
onu_kults
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 05.07.2013 00:45 26
Peamine sõiduk: 520d lci (E61)

Re: E61 LCI ragin rooli keerates

Postitus Postitas onu_kults »

Ikkagi rooliotsas viga, käib vastu velge. Paar korda olen paika keeranud, aga rooli pohja keerates liikumise pealt rooliots jälle viltu. Eile veidi uurisin ja tundus, et kui rattad on otse ja rooliots keeratud nii, et vastu velge ei käi, siis roolivarras on veidi väädunud asendis. Kas peaks roolivarda keerama äkki otseks ja siis rooliotsa oigesse asendisse panema? Tundus nagu loogiline :) Arvan, et rooli pohja keerates läheb roolivarras oigesse asendisse ja siis väänabki rooliotsa vastu velge.
Vasta