E34 aux sisend

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mesaku
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 19.06.2014 20:10 35
Peamine sõiduk: BMW 525dts

E34 aux sisend

Postitus Postitas mesaku »

Kas keegi paigaldaks mu e34-le ......... originaal makk on hetkel siis sees.
Viimati muutis mesaku, 29.03.2015 16:10 48, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: E34 aux sisend

Postitus Postitas m2x »

Omale tegin, uuesti ei teeks :mrgreen:
Otsi raadio nime järgi googlist ja saad hunniku jooniseid kätte. Peenikese otsaga jootekolb, mis töö ilusti ära teeb on kasvõi maximas alla 10€. Raadio lahtisaamiseks on vaja peenikeste torxide komplekti või natuke loovat lähenemist lapikute kruvikate/väikeste näpitsatega.
Ise sain sisuliselt mono auxi järgi, stereot ei saanud ei neti jooniste ega ka katse-eksituse meetodiga (õigemini, sain, aga ei hammustanud läbi, miks raadio välja-tagasi sisse lülitades heli üldse ära kadus :/)
mesaku
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 19.06.2014 20:10 35
Peamine sõiduk: BMW 525dts

Re: E34 aux sisend

Postitus Postitas mesaku »

Ma siin lootsin vähe lihtsamalt, et äkki keegi kellel juba asi käppas, teeb lihtsalt ära ning annan raha...... endal vähem mässamist ja ajude ragistamist....... aga jah eks ma siis uurin edasi:)..... tänud igatahes.
Kasutaja avatar
KristjanK
Huviline
Postitusi: 799
Liitunud: 09.06.2010 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Re: E34 aux sisend

Postitus Postitas KristjanK »

Endal kasutan FM transmitter'it, kuhu saad igast auxid või USB'd sappa lükata. Pole ehk kõige parem lahendus aga vähemalt jääb makk 100% töökorda. :)
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: E34 aux sisend

Postitus Postitas m2x »

Tead, see oli nii katse-eksituse meetod lõpuks, et ega ise ka aru ei saanud, kuhu ma täpselt juhtmed järgi sain :P (no eks ma ikka põhimõttelt sain ka ikka.. XD). Jama on selles, et Reverse RDS raadiosse on topitud kolme eri tüüpi trükkplaate läbi ajastute ja katsu siis leida õiged skeemid.
Mina ei hakanud trükkplaadi skeemiga jändama. Oma Aux in signaali panin AM modulaatori sisendjalgadesse. Otsisin modulaatori kivi üles, panin kivi koodi googlisse ja sain kivi jalgade skeemi. Sealt edasi juba lihtne, aga peab katsetama, õige heli jaoks oli kusagil vaja aux signaal mitte otse jala peale vaid resistori taha tinutada. Tundub, et ajan lolli juttu vist :P
Esipaneeli süsteemi tegin nii, et kassetimajanduse viskasin üleüldse seest välja, aux pesa panin kasseti sisse-välja nupu asemele ja kassetipaneeli ja kerimisnupud liimissin ilusti ette tagasi, et välimus originaalilähedane jääks. Üks bmw vana tuli ja vaatas ja tükk aega nuputas, et midagi nagu oleks selle maki puhul teistmoodi, aga täpselt ei saa aru mis.. :D
Ja enamus FM transmittereid annavad nii kehva heli, et ei kannata kuulata pikemat aega... igast sahinad ja vilinad hakkavad häirima, kui natuke rohkem voluumi keerad ;)
Arlend
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 10.01.2015 10:30 55
Peamine sõiduk: E34 Touring 530iA
Telefon: 5512059
Asukoht: Tallinn

Re: E34 aux sisend

Postitus Postitas Arlend »

Kui leiad kellegi kes sellega viitsib pusida ,siis anna teada.
webmasters
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: 03.12.2011 18:37 44
Peamine sõiduk: v70
Asukoht: Pärnu

Re: E34 aux sisend

Postitus Postitas webmasters »

Aga kas kuidagi midagi ei saaks vahele aretada sigareti süütajale et vool ei kõiguks või istme alla lisa 12v pistik... mingi voolu stabiliseerijaga...

Olen torumees... elektroonikat ei ole väga näppinud aga ise poole
Ivar
Pärnu
Vasta