E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
RaulR
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 10.11.2013 22:04 26
Peamine sõiduk: BMW X5 3.0td E53 2005
Asukoht: Tartu

E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas RaulR »

Tere, mure selline, et auto seisis pikemalt ja enam käima ei läinud. Proovisin krokodillidega, ikka sama lugu. Võtsin siis aku maha, panin kaheks päevaks laadima, uuesti peale pannes auto enam ei käivitu absoluutselt. Võtit keerates ei tee ühtegi plõksu ka. Oskab keegi tarka nõu anda?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas arnis »

Võimalik, et aku ei ole kasutuskõlblik.
Proovida teist või teha akutest.
Peale akuvahetust on vaja arvutiga asi selgeks teha!
Vastasel juhul töötab kõik väga halvasti.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
RaulR
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 10.11.2013 22:04 26
Peamine sõiduk: BMW X5 3.0td E53 2005
Asukoht: Tartu

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas RaulR »

Aku on täiesti korras, käisingi akukeskuses laadimas ja kontrollis. Kas siin on kedagi, kes viitsiks ja saaks arvutiga Tartus vaadata?

Raul
59185915
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas Ma®tin »

arnis kirjutas:Vastasel juhul töötab kõik väga halvasti.
Mis nimelt?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas teet82 »

Sõbra autoga analoogne jama hetkel, jättis seisma ja uuesti käivitades enam starterit taha ei võta. Kahjuks pole hetkel ka ühtegi sobivat arvutit, millega normaalselt uurida saaks seda autot. Mootoriajus vähemalt mingeid kahtlasi veakoode sõbra sõnul pole, mingi koodilugejaga on kontrollitud.
Kas keegi teab selle E61 M57 starteri lülitamise süsteemi? Natuke sai uuritud netis ja tundub, et ahel läheb süütelukust/lülitilt CAS moodulisse ja sealt edasi starterile. Starterit ennast pole veel kontrollinud tegelikult.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
RaulR
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 10.11.2013 22:04 26
Peamine sõiduk: BMW X5 3.0td E53 2005
Asukoht: Tartu

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas RaulR »

Mul on starter läbi, andsin haamriga, siis hakkas vaevaliselt vedama. Võtsin kollektori maha, homme vaatan kas saan starteri kätte, maru kõvasti on poldid kinni.
patrik
Huviline
Postitusi: 4594
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas patrik »

Kui starter korras tasuks kontrollida pealetulevat toidet
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas teet82 »

Sõbra auto probleem oli samuti starteris, kõigist neljast harjast oli ainult juhe alles. Kahtlane, et see probleem endast varem märku ei andnud ja auto ootamatult ei käivitunud ühel hetkel enam :D

Aga nüüd on uus probleem, veakood "4A63 EWS Tampering" ja auto ei käivitu. Autot töökotta pukseerides oli süüde sees ja aku jooksis tühjaks, see siis põhjuseks arvatavasti. On olemas mingi COM kaabel, väidetavalt peaks toetama E60 ja INPA 5.02, aga mootoriajuga ühendust ei saa ja ei saa proovida uuesti sünkroniseerida. INPA annab veateate "SYS 0012 Identification error", mis võiks valesti olla? Samas käigukastiga ja CAS-iga saab ilusasti ühenduse.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
patrik
Huviline
Postitusi: 4594
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas patrik »

Gt1 ei taha töökorda seada?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
kloox
Huviline
Postitusi: 1206
Liitunud: 12.03.2006 20:02 09
Peamine sõiduk: g31M-pakett
Asukoht: Valga

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas kloox »

Mul samuti sarnane mure.x3 07aasta lõpp ja n47 moto.Mootori ajuga ühendus puudub,aga vanad veakoodid leiab üles .Kastile laseb ka ligi,seal vigu es olnud.Starterit ringi veab.Kuigi kett läbi.Mootori parameetreid näitas ka,kuigi mitte kõiki.Aku oli ka tühjaks käiatud ja vahelduva eduga lubas korra.
K+Dcan juhe ja dis.Vanematele masinatele on ilusti ligi igalepoole lasknud,aga seekord tundus imelik see asi.7 ja 8 klemmi vahel lüliti pandud.
Kuna aega polnud eriti siis väga süvenema ei hakanud.
530d
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E 61 530d ei käivitu peale aku mahavõtmist.

Postitus Postitas teet82 »

patrik kirjutas:Gt1 ei taha töökorda seada?
Tahan kindlasti, vahel oleks hädasti vaja seda. Ma tulen ikka esimesel võimalusel Sinu jutule, eks siis uurib seda asja. Suhtlesin vahepeal ka ühe saksa härraga, kellelt ostsin selle aparaadi kunagi. Ta ütles, et see võib ka mingi seadistuse probleem olla ja mingeid uuendusi ei tohi teha jne, ehk ajas asja veel segasemaks minu jaoks.

Sõbra autol aitas selle sünkroniseerimise ära teha üks Tallinna härra, kes juhuslikult siia kanti sattus täna, kasutas mingit suvalist universaalset testrit. Minu probleem INPA-ga oli arvatavasti selles, et paigaldasin uuema versiooni vanemale lisaks ja sellest tuli mingi segadus seal või oli selle kaabliga kaasas olnud soft lihtsalt vigane.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Vasta