K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Viinerikile
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 19.01.2015 23:38 09
Peamine sõiduk: BMW 525TDS

K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2?

Postitus Postitas Viinerikile »

Varakevadised tervitused!
Üritasin välja uurida, et kui must mu auto salongiõhufilter on. Autoks e34 525tds ja aasta 1992. Aga mida ma ei leidnud, see oli eelpoolmainitud filter. Tegin igaksjuhuks ka ühe klõpsu mõttega, et keegi targem ehk oskab öelda mis/kus. Esimene foto siis siin:
Pilt
Sinna alla ligi tungides leidsin lahtiselt vedeleva sellise... ma ei teagi mis see on.. asja. Ehk teab keegi, millega tegu ? Lisan veel, et kuskile teda toppida pole. Või ei suuda ma lihtsalt seda kohta leida.
Pilt
Viimaseks küsimuseks jääb see, et kui kindalaekas on turvapadjakleebised jms aga armatuuris need puuduvad, siis kas see pistik mis allpool pildil, on turvapadja juhtme oma ?
Pilt

Jään huviga vastuseid ootama. :)
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Edson520 »

Peab olema nagu sellel pildil
Pilt
+372 5 100 607
Viinerikile
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 19.01.2015 23:38 09
Peamine sõiduk: BMW 525TDS

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Viinerikile »

Siis võib järeldada, et minu autol ei ole seda filtrit ?
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Jaakk »

Kindalaekas on sul taskulambi pistik. Minu teada on ainult kliimaga (konditsioneeriga) E34 versioonil salongifilter.
Viinerikile
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 19.01.2015 23:38 09
Peamine sõiduk: BMW 525TDS

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Viinerikile »

Taskulambi näol on siis tegemist BMW valmistatud taskulambiga ?
Kas kellelgi võiks olla aimu mis vidin see pildil number 2 on ja kuhu ta võiks, peaks käima ?
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Kaupo_K »

Nr.2 pildil on salongi temperatuuri andur, mis kinnitub jalge kohal plastiku külge. Eeldusel et see plast seal ikka on olemas :D
Viinerikile
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 19.01.2015 23:38 09
Peamine sõiduk: BMW 525TDS

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Viinerikile »

Kuidas selle soojenduspaneelil selle sooja reguleerimine üldse käib ? Juhipoolset täitsa põhja sooja suunas keerates on kaks ''nõksu/astet'' kuid mitte kummagisse äärmusesse keerates ei tule esiklaasile muud kui ainult sooja. Kõrvalistujapoolsel pole sooja suunkeerates neid nõkse või miskit kuid ka tolle nupu keeramine ei muuda midagi. Pidevalt tuleb salongi ainult sooja mida ei saa kinni keerata muul moel kui suunata õhk esiklaasilt ära. Aga mis saab suvel kui ilmad on lämmatavad ja mul autos soe põhjas? :D
Lisaks, kui nüüd mõelda, et see on temp. andur pildil number kaks, huvitav miks ta jalgade juures on kui seal hoopis külmem kui näiteks õlgade kõrgusel. Selleks ajaks kui jalgade juurde jõuab temperatuur 22 kraadi siis on ülakeha ammu paljaks kooritud vist. :D
Z0ne
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 16.11.2012 21:27 01
Peamine sõiduk: E46 "M3D"
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Z0ne »

Viinerikile kirjutas:Kuidas selle soojenduspaneelil selle sooja reguleerimine üldse käib ? Juhipoolset täitsa põhja sooja suunas keerates on kaks ''nõksu/astet'' kuid mitte kummagisse äärmusesse keerates ei tule esiklaasile muud kui ainult sooja. Kõrvalistujapoolsel pole sooja suunkeerates neid nõkse või miskit kuid ka tolle nupu keeramine ei muuda midagi. Pidevalt tuleb salongi ainult sooja mida ei saa kinni keerata muul moel kui suunata õhk esiklaasilt ära. Aga mis saab suvel kui ilmad on lämmatavad ja mul autos soe põhjas? :D
Lisaks, kui nüüd mõelda, et see on temp. andur pildil number kaks, huvitav miks ta jalgade juures on kui seal hoopis külmem kui näiteks õlgade kõrgusel. Selleks ajaks kui jalgade juurde jõuab temperatuur 22 kraadi siis on ülakeha ammu paljaks kooritud vist. :D
E34'l on kahetsooniline salongisoendus. Vastavalt pliidinuppe keerutades, saad valida kui sooja/külma ta puhub ühele ja teisele poolele. Kui aga keerata juhipoolne nupp kummalegi poole põhja(ehk siis need nõksud), ei loe enam kundepoolne nupp midagi, ning mõlemalt poolt hakkab ta puhuma siis vastavalt külma/kuuma.
Kui aga puhur puhub koguaeg kuuma, olenemata nuppude asendist, siis on ehk salongiradika klapid lahti kiilunud/tagant ära.
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Kaupo_K »

Andureid on ka mujal kui jalgade juures muideks :D :o ja kui süsteemi eest on hoolitsetud ja ta töötab, siis ei ole sellist situatsiooni et lae all on 40 ja jalgadel 22 sooja. See kui sinu auto süsteem pole korras, on juba iseasi ja vajab remonti või hooldust. Kui miskit juppe peaks tarvis olema, siis mul mitme süsteemi jagu olemas.
Viinerikile
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 19.01.2015 23:38 09
Peamine sõiduk: BMW 525TDS

Re: K: Kus asub minu salongiõhufilter ja mis on pildil nr. 2

Postitus Postitas Viinerikile »

Küsimus siis selline, et kuidas pääsen ligi nendele klappidele mis sooja ja külma reguleerivad ? Umbkaudne tööaeg ja kui suur on tõenäolisus, et midagi on puru ? Või pigem miskit lihtsalt lahti ?
Vasta